Skocz do zawartości

Produkt-odkrycie roku 2022


Eidos71

Rekomendowane odpowiedzi

Rok 2022 powoli i nieuchronnie (może to i dobrze..?) zbliża się ku końcowi. Dlatego pomyślałem sobie, że fajnie byłoby podzielić się swoim wyborem na produkt roku 2022. Może to być chemia (pewnie będzie takich produktów najwięcej), może to być urządzenie, lub akcecsorium wykorzystywane w detailingu. 

Proponuję, aby jedna osoba umieściła w temacie maksimum dwa produkty i uzasadniła, dlaczego jest to wybór roku 2022.

Nie musi być to nowość 2022 r. - może być to produkt/rzecz, który dostępny jest na rynku od kilku lat, jednak dopiero w tym roku został "odkryty" przez opiniującego forumowicza... Ważne, aby wybór miał zastosowanie w detailingu.

 

Zakładam temat, więc zaczynam 😁

Moim odkryciem 2022 r. na chwilę obecną jest Auto Graph Sapphire. Nie spodziewałem się, że kiedykolwiek wskażę produkt polskiego producenta jako moje odkrycie roku... Produkt "kupił" mnie stosunkiem jakość/ilość/cena/trwałość. Jest banalny w aplikacji, daje super optyczny efekt szkła, trwałość ma ponadprzeciętną... Dotychczas moim wzorem taniego tytana trwałości był Sonax BSD - teraz ustąpił pola AG Sapphire, który nie ustępuje trwałością BSD, a daje dużo lepszy efekt optyczny. Acha - no i posiada świetne właściwości samooczyszczające. Lakier zauważalnie mniej przyjmuje zanieczyszczenia typu pył i kurz, które dosyć skutecznie spływają z deszczem.

  • Lubię to 2
  • Super 3
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft99 Luxury Gloss. Nie wiem, czy jest najlepszy. Nie wiem, czy najmniej się brudzi. Nie jest też najtańszy, ale...
Nawet na bezpłciowym srebrnym czy białym pokazuje na co go stać, zostawia lakier bardziej szklistym i generalnie dużo, dużo przejrzystszym. To nie jest tak, że jest tylko 'trochę' lepiej, ale widocznie za mało słów znam, żeby to opisać Mikrofibra sunie po lakierze bez żadnych oporów, nie ma problemu z docieraniem, a wszystko w towarzystwie bardzo przyjemnego zapachu. Żaden tytan trwałości, ani król hydro, ale miło się po niego sięga, a chyba przede wszystkim o to chodzi. Połączenie zapach-aplikacja-efekt mnie cieszy przy każdym użyciu.


Wyryte w skale z S20 FE 5G





  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2022 skupienie miałem głównie na woskach i jak na moje standardy popłynąłem z zymolami, schollami itd. Qdeki fajne i odkrywanie klasyki również miało miejsce. Fikoła mam na punkcie lakieru. W związku z tym produktem roku zostaje...

Ultra Glaco. Bo z wycieraczką można pracować jak z woskiem. Za aplikację.

Miejsce drugie będzie współdzielone. ONR jako lekki QD i głównie produkt do szyb - odparowuje bez smug sam z siebie. Pady supershine za bezproblemową pracę na lakierze sticky. Oba produkty zrobiły mi rewolucję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Neoxal primer. Przede wszystkim za wyglad jaki daje. Mega sliskość po nim, bezproblemowe docieranie i widać że jest synergia z produktami neoxala bo fajnie na nim siadaja powłoki. 

Drugie odkrycie to pasta finishowa Ewocar, zero pylenia, bezproblemowe docierania a przy tym super wykonczenie. To akutalnie moj top 1 jezeli chodzi o pasty finishowe. 

 

Jezeli chodzi o akcesoria to do mycie felg aktualnie najlepiej sprawdza mi sie gabka czy to z soft99 czy to inna i super mi sie sprawdza takie mycie bo felga zawsze jest domyta co w przypadku pedzelków niekiedy trzeba było sie nagimnastykowac do mycia 😄 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Streat napisał(a):

Jezeli chodzi o akcesoria to do mycie felg aktualnie najlepiej sprawdza mi sie gabka czy to z soft99 czy to inna i super mi sie sprawdza takie mycie bo felga zawsze jest domyta co w przypadku pedzelków niekiedy trzeba było sie nagimnastykowac do mycia

To prawda. Ja również, podczas procesu czyszczenia felg, zrezygnowałem z używania pędzelków/pędzli. Gąbka sprawdza się znakomicie - czyszczenie jest tak samo skuteczne i dokładne (jak pędzlem), ale sporo szybsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
9 minut temu, MMCzysci napisał(a):

o jakich gąbkach do felg mówicie?

zwykła gabka ja uzywam soft99 albo carteca. Czekam az royal pads sie pojawi bo słyszałem że również fajna jest 🙂 No i chce kupic te gąbki co sa teraz z pure chemie bo sa fajne poręczne i moga sie bardzo fajnie sprawdzic 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o chemię , to nic mnie specjalnie nie wyrwało z butów. Przestałem już gonić za nowościami , bo coraz częściej miałem wrażenie że już coś podobnego używałem...

Odkryciem roku był dla mnie Pad Washer ( za 115 zł). Nie dość że przyśpiesza pracę , to ogranicza kupowanie padów do 1-2 sztuk. Nie wyobrażam sobie teraz wypolerowania nawet jednego elementu bez czyszczenia. Dla mnie bomba. 

Na drugim miejscu są dwa futerka , żółte Rupesa i SuperShine Red Rag. Te dwa pady sprawdzają mi się ostatnio za każdym razem. Czy to cięcie, czy wykończenie , za jednym podejściem uzyskuje zadowalający efekt. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kategorii chemia:

autograph sapphire jak wyżej. Mega łatwa praca, sam odparowuje, kropling i trwałość petarda look fajny. 
w kategorii akcesoria:

scrub pad. Do szybkiego ogarnięcia skór rewelacja, plastiki deska tez super. Nie wyobrażam już sobie bez niego pracy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
18 godzin temu, Eidos71 napisał(a):

Moim odkryciem 2022 r. na chwilę obecną jest Auto Graph Sapphire. Nie spodziewałem się, że kiedykolwiek wskażę produkt polskiego producenta jako moje odkrycie roku... Produkt "kupił" mnie stosunkiem jakość/ilość/cena/trwałość. Jest banalny w aplikacji, daje super optyczny efekt szkła, trwałość ma ponadprzeciętną...

 🥰❤️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.11.2022 o 08:40, AudiBlask napisał(a):

@penkus5 teraz jest po 149 zł. To samoróbka z wirnikiem od frani.

Kurde jakbym miał wydać na to blisko 150 złotych na to wolę juć rozwiązanie typowo budżetowe: wiaderko + baniak 5l po wodzie mineralnej. Uwierz mi zrobi to samo co ten śmieszny "cleanpad".

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.