Skocz do zawartości

AutoGraph Sapphire Ceramic Spray Coat vs Turtle Wax Hybrid Solutions Ceramic Wax Coating


Domel

Rekomendowane odpowiedzi

@krzysiek555 Trwałość ma mega,  efekt  wizualny bardzo dobry. Trwałością go nie dogoni,  ale efektem i wydajnością przewyższa go Neoxal Show Cars,  polecam sprawdzić tego zawodnika 🙂 Jak na moje to efekt podobny do CC WG, ale w sporo lepszych pieniądzach. 

Choć Sapphire też zawitał u mnie na stałe do arsenału 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@penkus5 Show Cars to półka cenowa Water Golda , około 12 zł różnicy. Także nie wiem czy to sporo lepsze pieniądze. 

Sapphire może wydawać się mało wydajny  bo dodają do niego Guale , a ta wali towaru na bogato. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 2023 będzie Sapphire kupiłem już 5l na black była pronka za 149 zł, w tamtym roku dużo testowałem i na mojego dużego SUVa nie ma nic lepszego, trwały, mega brud odpycha jedynie kropelkowanie mi się nie podoba i na dole szybko się zatyka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja aplikowałem na kanapkę ( na spód Soft 99 12m i na to AG Shapphine) .

Póki co QD zatkany od połowy drzwi na maxa po zimie, kilka razy myłem na bez dotyku, Ręcznie nic nie ruszałem. Na dniach może uda mi się zrobić szybki serwis, to podrzucę.

Mam mieszane uczucia ale nie chce nikogo dyskwalifikować . Stay tuned!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grechut bardziej chodziło mi o samodzielne zabezpieczenie,z kanapkami roznie to bywa,mam mieszane uczucia co do QD i ich pseudo wspomagania tego co pod spodem 😏 ostatnio na testowany wosk z ciekawosci nalozylem ale tylko na jednym elemencie QD z tych podbijających ale niezbyt trwalych,gdy efekt QD znikł wraz z nim i wosk pod spodem gdzie na innych partiach nadal sobie owy wosk leży.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@menior

Któryś z użytkowników wspomniał kiedyś w luźnej gadce, że kanapka taka jak u mnie powinna starczyć na min pół roku. Co do tego to mam podobne mieszane uczucia jak Ty - QD może i leży ale jest mocno zapchany. Dodatkowo szybko się przytkał bo objawy braku wydro widziałem już po 1.5miesiąca.

Ale jak wspomniałem wcześniej - zdecydowanie trzeba przelecieć kwaśnym szamponem ( albo Neoxalem 737 ) który odetka to co zostało. Wtedy będą może jakies wyniki. W weekend powinienem mieć z godzinkę czasu to spróbuję na szybko coś zogranizowąć. Oznacze Cię jak zrobię mała fotorelację.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Panowie AG Sapphire od samego początku ma taki sam skład i nic nie było zmieniane? Pytam ponieważ dzisiaj odebrałem paczkę z Sapphirem i porównując kolor z Sapphirem który kupił kolega na początku stycznia to kolory się różnią. Zapach też się różni. W tym który ja kupiłem teraz zapach jest bardziej wyrazisty i taki perfumowany. Na fotce poniżej po lewej Sapphire kupiony teraz (w AutoNaBlask), po prawej w styczniu (w Gloss Factory).96098b84646acb495b92431c6f161cb8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
8 godzin temu, flatron007 napisał(a):

Panowie AG Sapphire od samego początku ma taki sam skład i nic nie było zmieniane? Pytam ponieważ dzisiaj odebrałem paczkę z Sapphirem i porównując kolor z Sapphirem który kupił kolega na początku stycznia to kolory się różnią. Zapach też się różni. W tym który ja kupiłem teraz zapach jest bardziej wyrazisty i taki perfumowany. Na fotce poniżej po lewej Sapphire kupiony teraz (w AutoNaBlask), po prawej w styczniu (w Gloss Factory).
 

Pytaj proszę producenta:

https://kosmetykaaut.pl/forum/366-auto-graph-detailing/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Faktycznie zmieniliśmy barwę na trochę ciemniejszą oraz wzmocniliśmy nutę zapachową w Sapphire, jednakże pozostały skład produktu nie uległ zmianie. Jeżeli chodzi o jakość, nadal pozostaje na najwyższym poziomie 🙂 

  • Lubię to 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.10.2023 o 10:08, AUTO GRAPH Detailing napisał(a):

Faktycznie zmieniliśmy barwę na trochę ciemniejszą oraz wzmocniliśmy nutę zapachową w Sapphire, jednakże pozostały skład produktu nie uległ zmianie. Jeżeli chodzi o jakość, nadal pozostaje na najwyższym poziomie 🙂 

Jak dla mnie, w tej nowej wersji zapach jest zbyt intensywny i przeszkadzający.

Do tego, dotarcie tego produktu po aplikacji na czarnym lakierze to droga przez mękę.

Niby wszystko ładnie odparowuje, a pod światłem punktowym tańczące hologramy, jakby rozcierało się jakiś olej czy coś, po 8h od aplikacji niewlele się zmieniło. Trzeba konkretnie się namachac aby do zera te mazy usunąć.

Zaraz ktoś napisze że za dużo towaru ładowałem i dlatego - jeśli 15 ml na całe auto to dużo, to nie wiem ile trzeba by go dać, aby było ok, może najlepiej w ogóle?

EDIT: Zrobiłem jeszcze test rozcieńczając ten produkt 1:5 z wodą demineralizowaną - jest lepiej, nawet dużo lepiej. Przynajmniej jeśli chodzi o aplikację i zapach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
9 godzin temu, powerf napisał(a):

Zaraz ktoś napisze że za dużo towaru ładowałem i dlatego - jeśli 15 ml na całe auto to dużo, to nie wiem ile trzeba by go dać, aby było ok, może najlepiej w ogóle?

Nie. Masz całkowicie prawo do tego aby wyrazić swoją opinię. Po prostu nie siadło na Twoim lakierze. Nie takie cuda widziałem podczas różnorakich testów. Ja każdy lakier traktuję indywidualnie. To że u 90% konsumentów usiadło nie znaczy, że jakiemuś % nie. Życie. Nikt nie będzie wysyłać konsylium badawczego by zbadać Twój przypadek 😉 Takie rzeczy się robi w przedprodukcji 😉

I chwała Ci, że wziąłeś ten produkt, z testowałeś na swoim lakierze, nie siadło - bywa. Bawimy się dalej.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Domel napisał(a):

Nie. Masz całkowicie prawo do tego aby wyrazić swoją opinię. Po prostu nie siadło na Twoim lakierze. Nie takie cuda widziałem podczas różnorakich testów. Ja każdy lakier traktuję indywidualnie. To że u 90% konsumentów usiadło nie znaczy, że jakiemuś % nie. Życie. Nikt nie będzie wysyłać konsylium badawczego by zbadać Twój przypadek 😉 Takie rzeczy się robi w przedprodukcji 😉

I chwała Ci, że wziąłeś ten produkt, z testowałeś na swoim lakierze, nie siadło - bywa. Bawimy się dalej.

Co ciekawe to po rozcieńczeniu zacząłem go lubić. Zrobiłem też test z dodaniem trochę ech2o i jest mega ślisko. Będziemy obserwować co dalej, ale nie jest najgorzej 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@powerf ja ostatnio odkurzyłem ech2o i zacząłem się nim bawić. Samym 1:15 jak i w parze z Reloadem  20ml : 20 ml : 200 ml z wodą i nawet kusiło mnie kupić BSD by z nim mixturę zrobić, ale właśnie wpadłem na pomysł, że zrobię mixa z AG Sapphire. 

Jakie proporcje zrobiłeś Sapphire z Ech2o?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wygląda 100 ml gotowego mixu Sapphire z Ech2o w powyższych proporcjach, tyle ze 100 ml zeszło mi na auto kompatowe, po myciu rinseless - używa się tego idealnie, jest bardzo ślisko i nie zostają żadne smugi czy holoski - na czarne auta idealne. Aplikacja naprawdę banalna, porównywalna z WG, tylko mega ślisko dzięki dodatkowi ech2o.

Zdecydowanie temu produktowi służy rozcieńczanie! 

IMG_20231015_103510430_HDR.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2023 o 17:06, Domel napisał(a):

Nikt nie będzie wysyłać konsylium badawczego by zbadać Twój przypadek 😉 Takie rzeczy się robi w przedprodukcji 😉

Jakoś @FIREBALL potrafił wziąć na warsztat wosk kolegi @analyzator. Także to raczej kwestia podejścia do klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.