Skocz do zawartości

AutoGraph Sapphire Ceramic Spray Coat vs Turtle Wax Hybrid Solutions Ceramic Wax Coating


Domel

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 23.09.2021 o 09:09, Domel napisał:

Dostałem informację, że pierwsza partia produktów trafi do @Gloss Factory już wkrótce - więc monitorujcie stronę sklepu naszego partnera 🙂  https://glossfactory.pl/

Jak najlepszy tester poleca, to kupuję...

 

Ale w tym sklepie nadal nie ma - w innych też nie mogę znaleźć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
9 minut temu, Artih napisał:

Jak najlepszy tester poleca, to kupuję...

Są znacznie lepsi 😉

Ale jestem bardzo ciekaw Twojej opinii jak i innych userów.

9 minut temu, Artih napisał:

Ale w tym sklepie nadal nie ma - w innych też nie mogę znaleźć 😞

Cierpliwości 😉

 

W dniu 19.09.2021 o 11:20, AudiBlask napisał:

@Domel a jak ze śliskością Autograph? 

Na moim lakierze dałbym mu śliskość 3.7/6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Moderator
21 minut temu, Strus napisał:

@Domel, żyje to jeszcze czy zmarło? Jak z trwałością finalnie?

Auto nie myte od ostatniego updejtu. Może uda się sprawdzić w ten weekend. Sam jestem mega ciekawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Moderator
Teraz, lodowa napisał:

a zarzucał już ktoś może na wilgotny lakier ? myślałem żeby kupić go jako wspomagacz osuszania i podbijania wyglądu po umyciu auta no rinsem 🙂 

Tak, bez problemów i działanie identyczne.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

AutoGraph Sapphire Ceramic Spray Coat vs Turtle Wax Hybrid Solutions Ceramic Wax Coating

Update:

Data Aplikacji: 24.VII.2021 przy przebiegu 98 671 km

Pierwsze mycie: 06.VIII.2021 przy przebiegu: 99 179 km czyli po 508 km i 14 dniach

Drugie mycie: 28.VIII.2021 przy przebiegu: 99 624 km czyli po 953 km i 35 dni co stanowi 1 miesiąc i 4 dni.

Trzecie mycie: 18.IX.2021 przy przebiegu: 100 294 km czyli po 1623 km i 56 dni co stanowi 1 miesiąc i 25 dni.

Czwarte mycie: 07.XI.2021 przy przebiegu: 101 299km czyli po 2628 km i 106 dni co stanowi 3 miesiące i 14 dni.

obraz.png.6b2de4d73c4e120a515d75821fca6a8a.png

 

obraz.png.dd130df8a31e1cd5164b6d6bae8f3606.png

 

Sapphire'a oceniłbym po 2628 kilometrach na 5.1/6 a Turtle 3.5/6.

Zapomniałem zrobić fotek przed myciem - ale Toyota wyglądała jak Audio - dużo filtru po deszczowego 🙂

obraz.png.5fce25a52c3f54efadec24b5464d4085.png

W mojej opinii Sapphir zachowuje się rewelacyjnie - jakby nie stracił nic na działaniu. Widać troszeczkę, minimalnie wąską tafelkę lub smugę przy progach ale szybko zanika.

Generalnie zrzut, krople, efekt trampolinowy, łatwość domycia paneli jest wyborowa.

Żółwik zaczyna słabnąć szczególnie na drzwiach kierowcy. Na dachu i masce formuję się tafla. Efekt działania jest wciąż zadowalający ale już nie spektakularny.

 

Zapraszam na krótki film 🙂

https://youtu.be/pjvg0i3kmiE

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
3 godziny temu, AudiBlask napisał:

Dobrze to wygląda , czyżby Water Gold doczekał się konkurenta 🤔

Wiesz co ja myślę ze WaterGold nie ma podejścia do Sapphira ze względu na 'trwałość + efekt hydro'.

Za to Sapphir nie ma podejścia do WG jeśli chodzi o look - bo WG szkli jak lampa na lakierze (przynajmniej u mnie).

Ale chętnie zrobię porównanie kiedyś obydwu 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
3 minuty temu, Eidos71 napisał:

Dobrym porównaniem byłoby zestawienie Sapphir'a z ADBL SSW i Sonax BSD. 

Też o tym myślałem i też mam taki dziki plan 😉 ale auta mi się skończyły na razie, a rzetelność testu polega na tym że tylko ja myje i pielęgnuje auta podczas testu 😉 Także musi to poczekać kilka tygodni i jak zakończę inne testy 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak 1. Nigdy nie warstwuję "spray wax'ów" zresztą zwykłych wosków też

Aczkolwiek czasem jest to nie tylko efektywne ale nawet wskazane od strony efektu wizualnego, maskowania itp. np. Niestety niedostępne u nas Nova Lustre czy Jet bardzo ładnie się warstwuje jeśli wierzyć CCAD niestety z lokalnym testerem będzie trzeba poczekać do wiosny @Strus

Btw. @Domel bawiłeś się może sapphire’m na aucie zabezpieczonym woskiem? Ciekaw jestem czy leży to jakoś czy zaraz zjeżdza narazie mam zbyt świeże zabezpieczenie, żeby sprawdzić


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
3 minuty temu, Adrian89 napisał:

Btw. @Domel bawiłeś się może sapphire’m na aucie zabezpieczonym woskiem? Ciekaw jestem czy leży to jakoś czy zaraz zjeżdza emoji846.png narazie mam zbyt świeże zabezpieczenie, żeby sprawdzić

Tak, generalnie moje MK3 służy mi jaka taka kanapka wielokrotnego użytku 😉 Czyli nie testuje na niej nic specjalnie. Myje aplikuje raz to, raz tamto.Usuwam, aplikuje, usuwam aplikuje, kanapkuję, warstwuje, usuwam, aplikuję raz to ram tamto.... itd

I na niej wiele razy aplikowałem Sapphira na mokro, na coś co leżało wcześniej jak WG lub wiele innych produktów. I Sapphir zawsze pokrywał i przejmował właściwości pierwszoplanowego LSP. Tylko że w tedy taki test nie jest obiektywny do końca bo nie wiesz tak naprawdę który produkt działa. Więc obiektywnie i rzetelnie traktuje tylko te produkty których robiłem testy jako samodzielne LSP na innych "moich" autach.

Jak chcesz się bawić w takie kanapki na woski - nikt Ci nie zabroni tylko nie możesz w tedy stwierdzić co tu będzie przewodnim LSP 😉  To jest śliski temat 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, generalnie moje MK3 służy mi jaka taka kanapka wielokrotnego użytku Czyli nie testuje na niej nic specjalnie. Myje aplikuje raz to, raz tamto.Usuwam, aplikuje, usuwam aplikuje, kanapkuję, warstwuje, usuwam, aplikuję raz to ram tamto.... itd
I na niej wiele razy aplikowałem Sapphira na mokro, na coś co leżało wcześniej jak WG lub wiele innych produktów. I Sapphir zawsze pokrywał i przejmował właściwości pierwszoplanowego LSP. Tylko że w tedy taki test nie jest obiektywny do końca bo nie wiesz tak naprawdę który produkt działa. Więc obiektywnie i rzetelnie traktuje tylko te produkty których robiłem testy jako samodzielne LSP na innych "moich" autach.
Jak chcesz się bawić w takie kanapki na woski - nikt Ci nie zabroni tylko nie możesz w tedy stwierdzić co tu będzie przewodnim LSP   To jest śliski temat
 

Rozumiem muszę poczekać aż troche mi się wosk zdegraduje. Jak ja widzę sprawdzenie łopatologicznie (tylko nie wiem czy sensownie ) - jak masz wosk taflujący albo pięknie kropelkujący ale już odrobinę zmęczony i zrobiły się wujowe krople, aplikujesz qd/qw czy co tam ma być sprawdzone. Sapphire jak widać ma ponad przeciętną trwałość. Po aplikacji na wosk taflujący/zdegradowany kropelkujący, przejmie jego hydro. Jak będzie długo sie trzymało, znaczy siedzi. Jak po myciu czy dwóch wróci tafla/kartofle znaczy wosk go nie przyjął i zrzucił. Trzyma się to kupy?
U mnie narazie perełki to sprawdze może dziwnie to brzmi bo auto przygotowane na zimę i fajnie jakby wosk przetrwał w miarę, ale trochę się nie mogę doczekać aż zacznie niedomagać żeby go troszkę niebieskim psiknąć


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adrian89 ja już dziś pękłem i przysnąłem Sapphirem na miesięczne Fusso 😅. Krople i zrzut jeszcze lepsze , może nie jakoś spektakularnie ale jest to zauważalne. Na masce mam trochę drobnicy którą Fusso ładnie przykryło , po użyciu Sapphire nic nie wyszło. Bardzo fajnie działa na mokro , tu rzeczywiście osusza się szybciej tak jak z np Opti Sealem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adrian89 napisał:


Aczkolwiek czasem jest to nie tylko efektywne ale nawet wskazane od strony efektu wizualnego, maskowania itp.emoji854.png np. Niestety niedostępne u nas Nova Lustre czy Jet bardzo ładnie się warstwuje jeśli wierzyć CCAD emoji4.png niestety z lokalnym testerem będzie trzeba poczekać do wiosny @Strus emoji16.png

 

Produkty Nova generalnie są fajną symbiozą. Nie planuję jednak zakupu Nova Jet. Stawiam na Lustre. Zresztą sam Brian z Apex jak go pytałem to bez wahania wskazał Lustre. No chyba że na BF coś fajnego z cenami zrobią to może się skuszę na Jet. Planuję jeszcze inne rzeczy ale to i tak dopiero w maju do mnie dojedzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adrian89 ja już dziś pękłem i przysnąłem Sapphirem na miesięczne Fusso . Krople i zrzut jeszcze lepsze , może nie jakoś spektakularnie ale jest to zauważalne. Na masce mam trochę drobnicy którą Fusso ładnie przykryło , po użyciu Sapphire nic nie wyszło. Bardzo fajnie działa na mokro , tu rzeczywiście osusza się szybciej tak jak z np Opti Sealem.

Tylko fusso śmieje się nawet z niektórych wax cleanerów i rozpuszczalników ja wrzuciłem FW vettore za namową Mateusza z FW, ponoć ma przeleżeć zimę ale wolę go nie sprawdzać dopóki nie będę musiał bo nie mam czasu na kolejne „zimowe” woskowanie/maskowanie a nie mam za bardzo innego kandydata do testów sapphire na wosku… będzie trzeba skołować jakieś auto znajomych zabezpieczone czy nie, żeby coś psiuknąć bo szafirek patrzy na mnie smutno tymi niebieskimi oczami


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adrian89 chodziło mi bardziej o to , że niektóre qd/sw wręcz uwydatniają rysy które wosk przykrył , Sapphire tego u mnie nie zrobił , dla porównania Opti Seal nawet na Fusso odkrył część drobnicy. 

Również miałem plan wrzucić coś na lakier i podbijać dopiero jak zacznie umierać...Poległem szybciej niż na rzuceniu e-fajki 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się. 
 

Aplikacja - przetrzyj zapomnij. Ładnie odparowuje. 
 

Przyciemnienie - naprawdę spore. Aż się zdziwiłem. 
 

Szklenie - drugie zdziwienie. Mimo przyciemniania szkli bardzo ładnie. 
 

Hydro - mocne 4+
 

Bardzo udany produkt 👍🏻

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Też dzisiaj już nie wytrzymałem i po szybkim no rinsie na hali pomiziałem sapphirem 😁 nie robiłem żadnych 50/50 ale jak posmarowałem i stanąłem obok auta to przyciemnienie aż uderzyło w oczy, serio kolor auta zmienił się o dwa tony, pod tym względem kozak. Przy tym naprawdę całkiem ładny połysk. Ale ponarzekam, chociaż tylko odrobinkę, na aplikację - produkt dość gęsty przypomina mi meguaiers hybrid ceramic wax w sprayu. Atomizer nie robił mgiełki tylko trochę „smarkał” a na początku w ogóle nie chciał ruszyć😁 ale to spoko bo bardzo ładnie się rozprowadzał. I przynajmniej u mnie, niby ładnie odparowywał, ale pełny połysk miał dopiero po przeleceniu drugą pluszową mf. Może to wina temperatury na hali a może wosku na który sapphire wpadł? Nie wiem, ale u mnie, a przynajmniej przy tych warunkach niestety nie jest to ppz, choć nie powiem też że aplikacja była mega upierdliwa. Następnym razem spróbuję aplikacji na mokro 🙃 uważam, że to naprawdę fajny produkt 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. Ja go ostatnio aplikowałem prze 2 stopniach. Na szybko Zostawiłem pomazane, roztarte, na jednej stronie auta i poszedłem psikać na drugą. Wróciłem, myśląc że trza się teraz spocić przy docieraniu. A tu wszystko odparowane. Dla mnie mega fajny produkt wyszedł.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.