Skocz do zawartości

Neoxal Europe 737 Profesjonalny Szampon Samochodowy


Streat

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Neoxal Europe 737 Profesjonalny Szampon Samochodowy

image.png.c88c2321640b9ebe2108c157a474bd02.png

Dzięki uprzejmości Grzegorza z @NEOXAL EUROPE miałem możliwość przetestowania ich najnowszego szamponu samochodowego jaki jest Neoxal Europe 737 Profesjonalny Szampon Samochodowy.

Strona produktu:

http://www.neoxal.com/?page_id=1529&lang=pl

Info ze strony producenta:

Cytat

Wysokiej jakości szampon samochodowy do bieżącej pielęgnacji.
Opracowany w celu zapewnienia doskonałego efektu czyszczenia i wyjątkowych właściwości hydrofobowych.
Formuła o zrównoważonym pH.
Nie usuwa i nie narusza wosków.
Bezpieczna dla wszystkich powierzchni.
Rozluźnia i emulguje nawet najtrudniejszy brud i osad drogowy.
Bezpieczny dla środowiska. Biodegradowalny.

WSKAZÓWKI
Rozcieńczenie: 100 ml szamponu na wiadro wody. 
Myj miękką gąbką a następnie spłucz czystą wodą.

MYJKA CIŚNIENIOWA
Ustawić rozcieńczenie na 2% do 5 %. 
Spłukać czystą wodą

OSTRZEŻENIE
Nie myć na słońcu.
Nie zostawiać aby słońce osuszyło pojazd.

 Opakowanie jak i etykieta produktu spójne z całą linią produktów Neoxal co mi osobiście bardzo się podoba. 

 

Produkt tak jak widać ma konsystencje kiślu, kolor żółty, zapach delikatnie chemiczny praktycznie nie wyczuwalny. pH produktu na poziomie 6 za co wielki plus. 

IMG_20210527_135522209.jpg

Dawkowanie produktu jest 100ml na 10L wody, jako że nie potrzebuje aż tyle postanowiłem nalać 50ml szamponu na 5L wody. 

IMG_20210527_140203496.jpg

Tak jak widać szampon bardzo fajnie sie pieni za co kolejny plus, zapach nie wyczuwalny podczas mycia. 

Samochód testowy top mercedes mojego taty na którym leży Neoxal Europe 1,61 Reload aplikowany w zeszłym roku. Produkt ceramiczny jednak doły drzwi delikatnie już taflowały podczas mycia. 

Żeby test był miarodajny najpierw przemyłem całe auto neutralnym szamponem od FX Protect Nano shampoo (zielony).

Do porównania wybrałem Carpro Reset w stężeniu 50ml na 5L wody. 

Tak prezentują sie drzwi po umyciu FX Protect Nano shampoo (zielony).

IMG_20210527_140527452.jpg

IMG_20210527_140333722_HDR.jpg

 

 

Tak jak widać woda schodzi jednak powłoka jest delikatnie przytkana.

Zatem przejdźmy do przemycia tego samego panelu Neoxal Europe 737

IMG_20210527_141005811_HDR.jpg

IMG_20210527_141035550.jpg

 

Znaczna poprawa hydro na tym panelu 😮, byłem w nie mały szoku jak to zobaczyłem musze przyznać.

Przejdźmy zatem do tylnej klapy

FX Protect Nano shampoo (zielony)

IMG_20210527_141308711_HDR.jpg

IMG_20210527_141347528.jpg

 

Coś tam się dzieje ale praktycznie tafla, 

tutaj podzieliłem klapę mniej więcej na pół i tak o to lewą stronę (kierowcy) umyłem Neoxal Europe 737 a prawą Carpro Reset

 

 

 

Tak jak widać na filmie dużo lepsze hydro po stronie Neoxal Europe 737

Cała klepe przemyłem jeszcze Neoxal Europe 737 tak aby sprawdzić czy poprawi sie hydro:

IMG_20210527_141648753.jpg

Ku mojemu zdziwieniu na całej klapie pojawiło się hydro

 

Sprawdźmy zatem jak sobie poradzi w tych samych partiach drzwiowych Carpro Reset

Standardowo najpierw FX Protect Nano shampoo (zielony)

IMG_20210527_142145790_HDR.jpg

IMG_20210527_142057698.jpg

Carpro Reset

IMG_20210527_142145790_HDR.jpg

IMG_20210527_142220998_HDR.jpg

Tak jak widać hydro nie poprawiło się znacząco.

Sprawdźmy zatem co sie stanie jak przemyjemy ten panel Neoxal Europe 737

IMG_20210527_142257141_HDR.jpgIMG_20210527_142331865_HDR.jpg

 

no i efekt mnie nie zawiódł również wystapiła znacząca poprawa hydro. 

Powieci że pewnie ten szampon jest hydrofobowy i pozostawia po sobie hydro, otóż sprawdziłem go na CRV gdzie leżała Bazooka aplikowana z 3 miesiące temu i tam hydro mocno kulało

CRV przemyta 

FX Protect Nano shampoo (zielony)

a tutaj Neoxal Europe 737

Tak jak widać hydro nie poprawiło się w żadnym stopniu co dowodzi temu że ten szampon jest bez efektu hydrofobowego.

 

Podsumowując:

Neoxal Europe 737 to chyba najlepiej odtykający szampon jaki testowałem. Neutralne pH, plus właściwości odtykające bardzo mi się spodobały! Śliskość podczas mycia też na bardzo dobrym poziomie. Szampon wypłukuje się bez problemu, dodatkowo nie zauważyłem nadmiernego przysychania podczas mycia na słońcu. Neoxal Europe 737 spodobał mi się bardzo i czekam tylko ąz pojawi sie bańka 5L aby ja zakupić bo to jeden z najlepszych szamponów odtykających jaki miałem!

Plusy
-Fantastycznie odtyka powłoki
-Neutralne pH
-Bardzo dobra śliskość
-Brak zapachu (tutaj i plus i minus)
-Bardzo dobre wypłukiwanie


Minusy:
-Zapach

  • Lubię to 13
  • Dziękuję 1
  • Super 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie szampon wydaje się spoko 😉

Jakie są obecne pojemności? 'pół litra'?
 

2 godziny temu, Streat napisał:

Do porównania wybrałem Carpro Reset w stężeniu 50ml na 5L wody. 

Tutaj to pojechałeś ze stężeniem 😜 5x mocniejsze jak zaleca producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
22 minuty temu, Grzechu23 napisał:

Tutaj to pojechałeś ze stężeniem 😜 5x mocniejsze jak zaleca producent.

Specjalnie tak dałem ze względu na to aby zrobić porównanie 1:1 z Neoxalem i jak widać Reset w odtykaniu nawet w dużo większym stężeniu nie poradził sobie tak dobrze jak Neoxal 😎 

23 minuty temu, Grzechu23 napisał:

Jakie są obecne pojemności? 'pół litra'?

Z tego co wiem w przyszłym tygodniu ma ruszyć większą produkcja tego szamponu 😎 

Ja już zamówiłem 5L i czekam aż będzie dostępny ale najlepiej pytać Grzegorza 😎 @NEOXAL EUROPE

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
4 minuty temu, Streat napisał:

Specjalnie tak dałem ze względu na to aby zrobić porównanie 1:1 z Neoxalem i jak widać Reset w odtykaniu nawet w dużo większym stężeniu nie poradził sobie tak dobrze jak Neoxal 😎 

Z tego co wiem w przyszłym tygodniu ma ruszyć większą produkcja tego szamponu 😎 

Ja już zamówiłem 5L i czekam aż będzie dostępny ale najlepiej pytać Grzegorza 😎@NEOXAL EUROPE

Cześć wszystkim, w przyszłym tygodniu będzie wstępny rozruch większych "kociołków" itd. Partia komercyjna na początku czerwca.

Pozdrawiam Grzegorz z Neoxal-u

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NEOXAL EUROPE Grzegorz po relacji kolegi jedyny "minus" jaki widzę to dawkowanie i wydajność. Moja luźna sugestia/pytanie czy da radę zmniejszyć dozowanie bez dużego wzrostu ceny? Nawet jeśli nie teraz to w przyszłości. Bo tak to mamy litr na 10 akcji (zakładając, że lejemy po 10L wody do wiadra).

Z drugiej strony takiego szamponu nie używamy często, a zwykle tylko do większego serwisu powłoki/wosku więc może się czepiam.

 

@Streat Dobra robota! Reload leży solo czy coś jest pod spodem? Jak solo to sprawię sobie ten produkt. Grzegorz mi ostatnio napisał, że przy dobrze przygotowanej powierzchni i omijaniu bezdotyków posiedzi solo do roku.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 godzinę temu, paki112 napisał:

Dobra robota! Reload leży solo czy coś jest pod spodem? Jak solo to sprawię sobie ten produkt. Grzegorz mi ostatnio napisał, że przy dobrze przygotowanej powierzchni i omijaniu bezdotyków posiedzi solo do roku.

Dzięki 😁 reload siedzi solo i jak widać jeszcze żyje 😁a tutaj nawet dobrze nie była powierzchnia przygotowana 😂

 

Co do dawkowania 100ml nie jest złym wynikiem, produkt jest wart swojej ceny i jak dla mnie osobiście nie ma konkurencji na rynku jeżeli chodzi o odtykanie powłok. Przy bańce 5L wyjdzie na pewno korzystniej a taki produkt starczy na długo 😎 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.05.2021 o 13:25, Streat napisał:

Fantastycznie odtyka powłoki

 

 

W dniu 28.05.2021 o 13:25, Streat napisał:

Neoxal Europe 737 to chyba najlepiej odtykający szampon jaki testowałem.

Szampon nie odtyka, a zostawia po sobie zabezpieczenie, oczywiście myjąc zabezpieczone auto jest wrażenie odetkania.

Sprawdź na panelu gdzie nie ma zabezpieczenia, umyj 2/3 razy😉

 

 

Sklejam film i może coś niebawem ode mnie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@DZIADZIA

36 minut temu, DZIADZIA napisał:

Sprawdź na panelu gdzie nie ma zabezpieczenia, umyj 2/3 razy😉

Jest film z CRV gdzie nie ma LSP i zero poprawy Hydro w moim przypadku, panel myty 3 razy tym szamponem i nic nie poprawiło się 🤔 po za tym, jeżeli pozostawiałby hydro po sobie to nie zadziałało by odrazu? Specjalnie sprawdziłem na panelach nie zabezpieczonych aby sprawdzić czy szampon nie jest hydrofobowy. Tutaj może niech wypowie się Grzegorz z @NEOXAL EUROPE co tam w nim siedzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.05.2021 o 13:25, Streat napisał:

Żeby test był miarodajny najpierw przemyłem całe auto neutralnym szamponem od FX Protect Nano shampoo

Ciekawi mnie dlaczego przed niby "odtykaniem" potraktowałeś auta tym szamponem z SIO2, który sam powoduje kropelki ?  Nie miałeś jakiegoś normalnego szamponu tzn. bez podbiajacza? Gdybyś użył pomarańczowego FX , to jeszcze bym mógł zrozumieć, ale ten NANO to fajny "oszust" 😉 

"FX Protect Nano Shampoo to szampon idealny do bieżącej pielęgnacji pojazdu. Oparty o neutralne ph, jest w 100% bezpieczy dla czyszczonych powierzchni, wosków, sealnentów czy quick detailerów.
Dzięki zawartym nano cząsteczkom krzemu, szampon doskonale pielęgnuje wcześniej nałożone powłoki kwarcowe i ceramiczne. Dobry szampon do mycia auta z powłoką. Mycie tym szamponem auta niezabezpieczonego powoduje wystąpienie efektu hydrofobowego na kilka dni! "

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 godziny temu, powalla napisał:

Ciekawi mnie dlaczego przed niby "odtykaniem" potraktowałeś auta tym szamponem z SIO2, który sam powoduje kropelki ?

FX mówi że ten szampon jest do bieżącej pielęgnacji powłok ceramicznych który ma poprawiać hydro. Jak widać hydro średnio poprawia a jeszcze nie zauważyłem żeby ten szampon powodował efekt hydrofobowy. Użyłem go dlatego w tym porównaniu aby sprawdzić czy po takim szamponie też jest różnica w hydro. Jak widać w moim teście FX jak i CP gorzej sobie poradzili. Postaram się jeszcze sprawdzić go w konfrontacji z żółtym FX 🙂

 

2 godziny temu, DZIADZIA napisał:

 z moich obserwacji zostawia hydro i to słabo, natomiast na NW czy powłoce jest zauważalne, popraw WaxOff 1:7 i znika odetkanie.

Postaram się jutro sprawdzić ten szampon na mojej masce testowej. Spoleruje ją i sprawdzę czy efekt hydrofobowy powstanie bo zaciekawiłeś mnie tym 🤔.

Drzwi CRV przemyłem 3 razy szamponem z neoxala, bo chciałem sprawdzić czy uda się coś jeszcze odetkac z nich i za każdym razem była tafla dlatego stwierdziłem że ten szampon nie jest hydrofobowy 🤔 trzeba to jeszcze raz sprawdzić 😎

@DZIADZIA sprawdzałeś na panelu jałowym czy na takim gdzie coś już leżało? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Witam serdecznie, 

Rozgorzała dyskusja wokół naszego szamponu.  Czyli pierwsza zasada jaką musi spełniać dzieło sztuki już jest! "Mogą podziwiać lub wyszydzać, ale nikt nie przejdzie obojętnie"😉 😁 

Ale na poważnie. Proszę o zrozumienie.  Każdym wynurzeniom z naszej strony na temat tego co jest w środku, bacznie przygląda się konkurencja. Tym bardziej że to bardzo dobry produkt. Dlatego musimy być powściągliwi z jego opisem. Nie możemy powiedzieć co jest w środku i jaka była koncepcja budowania tej konstrukcji.

Z przekazanych mi przez naszych specjalistów informacji również muszę "odessać" szczegóły aby konkurenci nie wpadli na właściwy trop.

To co mogę zdradzić to to, że jest to całkowicie syntetyczny koncentrat który nie zawiera wosku i innych podobnych dodatków. Są to polimery które spulchniają i emulgują brud komunikacyjny, drogowy i ekstremalnie skutecznie go zmywają. 

Jeśli te informacje nie są dla Was wystarczające, to przykro mi.  Nie wiele więcej będę mógł przekazać. Proszę o zrozumienie, obserwują nas zarówno sympatycy naszych działań jak i osoby nie mające z nami emocjonalnej relacji. Ale wiemy że także grona nam nie sprzyjajace. A na etapie budowania tożsamości marki nasze zbytnie rozpisywanie się o recepturach jest dla nas niebezpieczne. 

Jesteśmy pewni że szampon spełnia swoje zadanie i jest bezpieczny dla wszystkich powierzchni środowiska naturalnego.

Zrobimy wszystko aby jego dostępność była co raz lepsza. Życzymy wszystkim dobrego dnia. 

Grzegorz z Neoxal-u i zespół Neoxal Europe.

 

 

  • Lubię to 2
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DZIADZIA  a może być tak, że po prostu Waxoff zaburza hydro niezależnie od tego na czym go położysz? Pytam, bo nie wiem 😄
Dałbyś radę położyć ten szampon na jałowy/przepolerowany panel, na którym nic wcześniej nie leżało?

@NEOXAL EUROPE czyli pomijając oficjalne formułki - szampon nie zawiera żadnych wosków/substancji hydrofobujących, tak?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, paki112 napisał:

prostu Waxoff zaburza hydro

Wymyte kwaśnym APC 😉

 

Będę się nim jeszcze bawił, ale dla mnie coś na w sobie.

Chyba w opisie jest, że jest to szampon hydrofobowy, chyba że źle doczytałem.

Ogólnie jak nie na zabezpieczenia produkt nie wiele wnosi, wystarczą resztki zabezpieczenia i uzupełnia.

Na dachu gdzie mam karbon nie na nic i po umyciu pojawiło się hydro, chyba, że jest tak mocny i wymył wszystko.

Na chwilę obecną dla mnie ma hydro

9 godzin temu, NEOXAL EUROPE napisał:

Są to polimery

To czuć podczas mycia,  poducha idealna podczas miziania, czy szpon, na pewno nie zostawia nic po sobie?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
W dniu 31.05.2021 o 11:34, paki112 napisał:

@DZIADZIA  a może być tak, że po prostu Waxoff zaburza hydro niezależnie od tego na czym go położysz? Pytam, bo nie wiem 😄
Dałbyś radę położyć ten szampon na jałowy/przepolerowany panel, na którym nic wcześniej nie leżało?

@NEOXAL EUROPE czyli pomijając oficjalne formułki - szampon nie zawiera żadnych wosków/substancji hydrofobujących, tak?

Cześć, przepraszam, za późną odpowiedź. 

Tak, nie zawiera żadnych wosków / substancji hudrofobizujacym.

Pozdrawiam Grzegorz z Neoxal-u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, NEOXAL EUROPE napisał:

Tak, nie zawiera żadnych wosków / substancji hudrofobizujacym.

w takim układzie domywa okrutnie

 

3 minuty temu, NEOXAL EUROPE napisał:

Dałbyś radę położyć ten szampon na jałowy/przepolerowany panel, na którym nic wcześniej nie leżało?

nie mam wyjścia

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Zwróćcie uwagę na hydrofobowość niczym nie zabezpieczonego, nowego lakieru, folii, szkla i innych powierzchni. Woda nie rozlewa się tam taflą ale kropelkami. Co Wy na to? Ten Szampon po prostu dobrze domywa. 

Pozdrawiam Grzegorz z Neoxal-u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
33 minuty temu, NEOXAL EUROPE napisał:

Ten Szampon po prostu dobrze domywa. 

tez tak uważam 😄 Dzisiaj postaram sie dodac filmik jak mi Internet pozwoli a jak nie to jutro gdzie myłem maskę testową 5 razy tym szamponem ale to zobaczycie na filmie jaki był efekt tego mycia 😄 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 30.05.2021 o 20:19, DZIADZIA napisał:

Szampon nie odtyka, a zostawia po sobie zabezpieczenie, oczywiście myjąc zabezpieczone auto jest wrażenie odetkania.

Sprawdź na panelu gdzie nie ma zabezpieczenia, umyj 2/3 razy

Zaraz po premierze tego testu naszło mnie "a co jeśli te szampony odtykające zostawiaja po sobie hydro - a my mamy wrażenie, że to odtykanie".

Chciałem zadać pytanie do producenta "co sprawia do odtykanie..."

Ale @D@ViD włąsnie wspomniał że robili testy na gołych lakierach i panele były czyste w talfi.

Czy ten szampon jest już w sprzedaży ? Chętnię go wezmę na warsztat.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
57 minut temu, Domel napisał:

Zaraz po premierze tego testu naszło mnie "a co jeśli te szampony odtykające zostawiaja po sobie hydro - a my mamy wrażenie, że to odtykanie".

Chciałem zadać pytanie do producenta "co sprawia do odtykanie..."

Ale @D@ViD włąsnie wspomniał że robili testy na gołych lakierach i panele były czyste w talfi.

Czy ten szampon jest już w sprzedaży ? Chętnię go wezmę na warsztat.

Zrobiliśmy próbną partię na małych "kociołkach". Zyskał zainteresowanie. Kończymy ustawiać większe. Będzie dostępny w tym miesiącu.

Pozdrawiam Grzegorz z Neoxal-u

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

z małym poślizgiem ale udało się w końcu przesłać film:

Maska wyciągnięta po teście wytrzymałości chemicznej, nie robiłem z nią nic od ostatniego mycia gdzie ubijałem wszystkie produkty.

50ml szamponu na 5L wody, myte 5 razy pod rząd.

Hydro pojawiło sie tylko w miejscu gdzie leżało najtrwalsze LSP czyli Neoxal Reload, Aqua i Moonlight, reszta maski praktycznie tafla. 
Jak znajdę czas to przepoleruje tą maskę i umyje jeszcze raz w taki sam sposób ale w mojej ocenie ten szampon, jest po prostu bardzo dobrym szamponem! 
@NEOXAL EUROPE Dobra robota! Tak jak mówiłem biorę 5L bańkę! 

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 2.06.2021 o 11:23, NEOXAL EUROPE napisał:

Zrobiliśmy próbną partię na małych "kociołkach". Zyskał zainteresowanie. Kończymy ustawiać większe. Będzie dostępny w tym miesiącu.

Pinagjcie mnie jak pojawi sie na Alledrogo ! Pozdro.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
Godzinę temu, Streat napisał:

z małym poślizgiem ale udało się w końcu przesłać film:

Maska wyciągnięta po teście wytrzymałości chemicznej, nie robiłem z nią nic od ostatniego mycia gdzie ubijałem wszystkie produkty.

50ml szamponu na 5L wody, myte 5 razy pod rząd.

Hydro pojawiło sie tylko w miejscu gdzie leżało najtrwalsze LSP czyli Neoxal Reload, Aqua i Moonlight, reszta maski praktycznie tafla. 
Jak znajdę czas to przepoleruje tą maskę i umyje jeszcze raz w taki sam sposób ale w mojej ocenie ten szampon, jest po prostu bardzo dobrym szamponem! 
@NEOXAL EUROPE Dobra robota! Tak jak mówiłem biorę 5L bańkę! 

Dziękujemy za relację. Znakomicie że to "setka". W tej formie nic nie naciągnie, nawet gdyby chciał. Obnaży ona wszystko. A i serce rośnie, bronią się tu dwa nasze produkty, szampon i 1,61 Reload.

Pozdrawiamy 

Zespół Neoxal Europe

Grzegorz z Neoxal-u

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.