Skocz do zawartości

Wybór rękawicy do mycia


_Makki_

Rekomendowane odpowiedzi

Czy rękawica Car Pro z poniższego linku jest oryginalna Waszym zdaniem ?

 

Również kupowałem u tego sprzedawcy i wszytsko jak najbardziej OK, a zdjęciem bym sie do końca tak nie kierował bo raczej to zdjęcie podgladowe...chyba :) Tak czy siak moja rękawica ma przeszycie i dlugie włosie które sie nie sypie a mam już ponad rok czasu.

 

Panowie, mam jeszcze jedno pytanie. Rękawicę Car Pro chce kupić na prezent dla swojego Taty. Niestety nie mogę go namówić do mycia na dwa wiadra :zly: i samochód będzie mył jednym wiadrem. Czy dla mycia przy użyciu jednego wiadra rękawica Car Pro będzie najlepsza czy może w tej sytuacji będzie coś lepszego ?

 

Tak jak wyżej pisali koledzy, jesli auto bedzie myte od razu rękawicą bez żadnego pre wash'a to według mnie szkoda tej rękawicy bo po jakims czasie i to nawet krótkim czasie zapcha sie piaskiem. Ja nie raz jak na szybko myje jakieś auta ( i to głownie z lakierem przed korekta gdzie za bardzo mi nie zalezy na kilku rysach) to uzywam rekawicy z MF jakiejś bardziej budżetowej bo owcy mi szkoda. Natomiast jak auto po korekcie to szkoda podchodzić bez piany bo wiadomo czym sie to skończy po kilku myciach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Mam pytanie dotyczące wełniaka WWL Aretmis korzystam z niej już jakieś dobre pół roku i myjąc wczoraj drugie auto czyli po jakimś pół godziny od pierwszego kontaktu rękawicy z wodą zahaczyłem nią o emblemat i tu moje zdziwko ponieważ wydarło z rękawicy pukiel wełny tak że widać "łysinę", i tu pytanie czy wełniaki tak mają i to normalne że na mokro można wyciągać z nich wełnę lekkim pociągnięciem??

 

Czy ktoś zauważył takie zachowanie w przypadku innych rękawic np Car Pro?

 

Z góry dzięki za pomoc bo nie wiem czy szykować się na sezon na zakup CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Mam pytanie dotyczące wełniaka WWL Aretmis korzystam z niej już jakieś dobre pół roku i myjąc wczoraj drugie auto czyli po jakimś pół godziny od pierwszego kontaktu rękawicy z wodą zahaczyłem nią o emblemat i tu moje zdziwko ponieważ wydarło z rękawicy pukiel wełny tak że widać "łysinę", i tu pytanie czy wełniaki tak mają i to normalne że na mokro można wyciągać z nich wełnę lekkim pociągnięciem??

 

Czy ktoś zauważył takie zachowanie w przypadku innych rękawic np Car Pro?

 

Z góry dzięki za pomoc bo nie wiem czy szykować się na sezon na zakup CP.

 

W CP to samo, przy krawędziach, emblematach, wycieraczkach po prostu bardziej uważaj ;) Łysiny u mnie nie widać, ale jakiś włos zostanie na lakierze przy emblemacie podczas nie uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam rękawicę wełniaka od Gtechniq i tez miałem podobny problem, zrobił się paskudny kołtun i przy próbie delikatnego rozczesania wyrwał się pukiel włosów, poza tym rękawica po wyschnięciu troszkę się odkształca mimo tego ze schnie na płasko. W samym użytkowaniu to nie przeszkadza tyle ze nie wygląda estetycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam rękawicę wełniaka od Gtechniq i tez miałem podobny problem, zrobił się paskudny kołtun i przy próbie delikatnego rozczesania wyrwał się pukiel włosów, poza tym rękawica po wyschnięciu troszkę się odkształca mimo tego ze schnie na płasko. W samym użytkowaniu to nie przeszkadza tyle ze nie wygląda estetycznie.

 

Mialem to samo z welniakiem Gt, wytrzymala bodajze 5 myc. Kupilem CP i nic sie z nia nie dzieje, nie ma najmniejszych sladow zurzycia, a uzytkuje ja tak samo jak poprzednia Gt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do posiadaczy CP czy po myciu auta próbowaliście pociągnąć lekko za pukiel wełny ( mały bez przesady) bo to że zahaczę i wydrę 5 czy 10 włosów ok ale jesli wychodzi ich powiedzmy po lekkim pociągnięciu naprawde lekkim 100 no to nie jest ok :)

 

Początkowo nie widziałem różnicy wizualnej pomiędzy Aretmis a Cp ale jednak polak mądry po szkodzie :) Teraz sam potwierdzam że jednak król jest jeden i są takie punkty w których nie warto zapłacić nawet 1zł mniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w CP, ale ja pukiel wyrwałem własnie jak rękawica była wilgotna (po wypłukaniu, delikatnym wyżymaniu i strzepnięciu), jak wyschnie to przy próbie rozczesywania tez gubi pojedyncze włosy ale nie całe płaty. Wydaje mi się że wełniane są własnie najbardziej narażone na uszkodzenia jak są wilgotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Nie lepiej odłożyć i kupić Car Pro, już wielu użytkowników przekonało się, że nie opłaca się kupować tańszych futrzaków, ponieważ i tak później kupują to co wszyscy polecają ;).

Ogólnie ma być Car Pro, ale muszę czekać, bo tam gdzie chce zamówić, będzie w następnym tygodniu więc warto zapytać, bo z ręcznika jestem zadowolony, z pędzelka i w sumie z pianownicy również, mimo, że często trzeba pąpować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.