Skocz do zawartości

CleanTech Cover


menior

Rekomendowane odpowiedzi

Absolutnie nie twierdzę że każdemu musi fusso spływać przy miesiacu i nie nadaje się do niczego. Bardziej chodziło mi o to że słyszy się o takich przypadkach ale tu widzę kolega @ghost bardzo się oburzył. Wracając do covera bo o tym jest temat , kilka postów wcześniej było dokładnie opisane przygotowanie powierzchni czyli mycie/dekontaminacja/one step to co robimy źle? Skoro producent deklaruje "do 9 miesięcy" no to siłą rzeczy ludzie odbierają to jako coś bardzo trwałego nawet biorąc na to poprawkę że wytrzyma chociaż połowę. Wkur**a mnie to niesamowicie a widzę to już nie pierwszy raz na tym forum że jak ktoś kupi i przetestuje produkt za swoje ciężko zarobione pieniądze i mu się nie podoba i o tym mówi otwarcie to musi się spotkać z różnego rodzaju przepychankami. Kupiłeś, przetestowałeś to masz prawo się wypowiedzieć. Co do covera to się nie wypowiadam bo go nie mam (jeszcze) ale śledzę testy. Ale co do fusso to aplikowałem go nie jeden raz i nie na jeden samochód i robiłem z ciekawości różne zestawienia. Może za miesiąc nie spłynął ale dla mnie to nie jest żaden tytan zimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pierwsze mycie ręczne po miesiącu od aplikacji Covera, nie mam żadnych fot bo było już ciemnawo. Na szybko podsumowanie po miesiącu look został , lakier ślizgi jak po aplikacji(super przy myciu rękawica sama idzie po lakierze), hydro bajeczka (zostają małe kropeleczki, dalsze suszenie na jedną fluffy wystarczy ), gdyby nie to że ciągnie brud dla mnie produkt byłby genialny, testujemy dalej trwałość. Niczym nie wspomagam żeby był miarodajny. W dzień auto stoi pod pracą pod chmurką , w nocy garaż. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, RoBerTo91 napisał:

Dziś pierwsze mycie ręczne po miesiącu od aplikacji Covera, nie mam żadnych fot bo było już ciemnawo. Na szybko podsumowanie po miesiącu look został , lakier ślizgi jak po aplikacji(super przy myciu rękawica sama idzie po lakierze), hydro bajeczka (zostają małe kropeleczki, dalsze suszenie na jedną fluffy wystarczy ), gdyby nie to że ciągnie brud dla mnie produkt byłby genialny, testujemy dalej trwałość. Niczym nie wspomagam żeby był miarodajny. W dzień auto stoi pod pracą pod chmurką , w nocy garaż. 

Zgodzę się z Tobą. U mnie leży już 3 tygodnie, pierwszy raz umyłem ręcznie od tego czasu. Look, śliskość jest, ale te łapanie brudu szczególnie na drzwiach i tylnej klapie jest tragiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, xpawel115 napisał:

Zgodzę się z Tobą. U mnie leży już 3 tygodnie, pierwszy raz umyłem ręcznie od tego czasu. Look, śliskość jest, ale te łapanie brudu szczególnie na drzwiach i tylnej klapie jest tragiczne.

Dla mnie to chyba jedyna wada, reszta na plus. Na jednym boku mam wosk BH i tam takiego bałaganu nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bapko napisał:

Panowie a przynajmniej schodzi ten brud względnie łatwo czy trzeba używać jakiejś agresywniejszej chemii?

Nie za bardzo,ale to defekt jak dla mnie wszelakich spray waxow,zeszlej zimy mialem np. wspomnianego wyzej BH finisha i wystarczyl neutralny prewash by wszystko ladnie schodzilo,ale nie potepiam Covera bo jeszcze nie spotkalem zabezpieczania typu spray ktory by w tej kwesti mnie zaskoczyl,chcesz zeby bylo lepiej to daj wosk albo powloke 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Bapko napisał:

Panowie a przynajmniej schodzi ten brud względnie łatwo czy trzeba używać jakiejś agresywniejszej chemii?

Na bezdotyku nie udało mi się domyć auta, zawsze zostaję mgiełka filmu drogowego. A na dwa wiadra, naturalne PH myje bezproblemowo i mówię te mycie jest bardzo przyjemne przez śliskość 🙂

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Bapko napisał:

Ok dzięki bardzo za odpowiedzi ! 😉

Ps. A to przylepiane filmu drogowego i jego domykanie w stosunku np do SSW ktoś porównałby?

Mialem SSW i zdecydowanie wypada on gorzej. Ciągnie brud jak głupi.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aktualizacja testu po niecalych 2 miesiacach (przebieg 140 200) w ciezkich warunkach(zawsze pod chmurka przy czestych opadach) 2 myciach zgodnie ze sztuka, i wyglada to troche dziwnie 🤔 Cover ewidentnie jeszcze lezy,polysk a zwlaszcza sliskosc nadal na wysokim poziomie ale hydro....slabo to wyglada (wybaczcie jakosc filmu ale trzymac lance i telefon to sztuka) zrzut jako taki jest,kropeki slabiutkie,az sie prosi o jakies podbicie 

20201122_140653.jpg.e1b5012743eea1375ee01b07ed0c4eda.jpg20201122_141113.jpg.a9705d4eeef4a8df7506a59d6162d7f7.jpg20201122_150150.jpg.e5271672a35b6c108d1c9b42a34e3c4e.jpg

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.11.2020 o 17:41, menior napisał:

Aktualizacja testu po niecalych 2 miesiacach (przebieg 140 200) w ciezkich warunkach(zawsze pod chmurka przy czestych opadach) 2 myciach zgodnie ze sztuka, i wyglada to troche dziwnie 🤔 Cover ewidentnie jeszcze lezy,polysk a zwlaszcza sliskosc nadal na wysokim poziomie ale hydro....slabo to wyglada (wybaczcie jakosc filmu ale trzymac lance i telefon to sztuka) zrzut jako taki jest,kropeki slabiutkie,az sie prosi o jakies podbicie 

 

Powiem Ci, że u mnie to samo i rozczarowałem się trochę. Szszczególnie drzwi, na połowie wysokosci w dół tafla. Tylna klapa też tafla. Jedynie coś widać na masce, przód zderzak i nadkola. Tam krople najlepiej wyglądają.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkli owszem 😉 i ta sliskosc...ale hydro po prostu szybko znika i jest to duzy mankament dla produktu tego typu,odetkanie nic tu nie da 😐 trzeba po prostu czyms podbijac co mycie inaczej hydro zniknie i po miesiacu  

Ps.mylem tylko zgodnie ze sztuka neutralnymi detergentami,i przy ostatnim myciu probowalem odetkac,nie w tym problem,po prostu Cover traci szybko hydro choc niby nadal lezy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak tam Covery u was 😀 U mnie koniec testu po przeszlo 2 miesiacach bo....Covera juz nie ma 😁 moje wnioski,plusy i minusy produktu 

+ przyjemna aplikacja w kazdych warunkach i mega wszechstronnosc aplikacji (na sucho,mokro i jako wet coat) 

+ fajny efekt wizualny,mega polysk i lekkie przykrycie

+ sliskosc miazga jak przy jakiejs powloce 

- hydro,bardzo szybko go traci,zbyt szbko jak na ta kategorie produktu (wymaga podbijania) 

- trwalosc,raczej daleka od deklarowanej i wymaga podbijania 

- przyciaganie brudu,ale raczej cudow nie oczekiwalem po tego typie produktu 

Podsumowujac nie jest to długotrwała pseudo powloka ale to moze byc fajna propozycja dla kogos kto nie ma czasu na skomplikowane zabiegi detailingowe a chce w jednym produkcie miec wszystko do aplikacji na szybko,najpierw na sucho a potem co mycie go podbijac na szybko na mokro lub jako wet coat 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie jak u Was koledzy. Nałożyłem go na passata b7 (czarny) śliskość maskowanie rys i połysk na bardzo dobrym poziomie 😃i to mi się podobało w tym produkcie. Z minusów to zdecydowanie brak ładnych kropelek no i ta trwałość...🙃. Jeżdżę tym autem do At (~1000km)  co tydzień.Myje raz na 2 tygodnie zgodnie ze sztuką. Utrzymał się 8 tygodni i nie ukrywam że liczyłem na coś dużo trwalszego. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla równowagi turtle ice. Cena poniżej 30zl za normalną butle. Śliskość super, czystość super, trwałość napewno więcej niż 2mce przy przygotowanym lakierze. Wygląd jakiś jest ocenić trzeba na swoim lakierze.

Nie kumam tego produktu skoro lepi się do niego brud i trwałość ma mocno słabą na poziomie letniego wosku czy zwykłego spray sealanta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, KUBA46 napisał:

Na FB Cleantech powiedział, że większą trwałość można uzyskać dzięki zastosowaniu cleanera bez wymywania. No ciekawa teoria.

Skoro na jałowym lakierze leży 2-3 miesiące.

Cleaner ma wydłużyć trwałość o 3 miesiące? 

Tak sie sklada ze to ze mna byla wymiana zdan 😁 wiec odpowiedz znasz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.