Jump to content

Recommended Posts

obraz.png.ab6b60dc0ed4cf6f9dcb0e6a8a771324.png

Cytat

CarPro InnerScrub – najlepsze narzędzie do czyszczenia wnętrza. Rękawica stworzona została z unikalnej mieszanki poliestrów i doskonale nadaje się do czyszczenia elementów ze skóry, winylu oraz plastiku.

Przyciąga i zamyka na swojej powierzchni brud, kurz oraz plamy, aby odkryć fabryczne wykończenie elementów wnętrza Twojego samochodu. Zapewnia niezwykłą zwrotność i elastyczność, dzięki czemu pozwala dotrzeć do wszystkich szczelin i zakamarków wnętrza.

Krótka prezentacja:

Pierwsze wrażenie dość sceptyczne bo rękawica jest twarda i kłująca, nie mniej jednak właśnie ta struktura czyści wnętrze niczym papier ścierny. 

Porównałbym tą rękawicę do glinki, która wydobywa brud z porów tapicerki.

Minusem jest przepuszczalne wnętrze, także praca tylko w rękawiczkach bo dłonie chłoną interior cleanera.

Wydawało mi się, że skoro dbam regularnie o wnętrze - minimum raz w tygodniu IQD - mam czyściutko a jednak przy użyciu Binder Interior Cleaner'a dużo jeszcze wylazło brudu.

Generalnie świetne narzędzie do czyszczenia wnętrza.

Congratulations Ok GIF by Originals

• Lubię to 3
  • Dziękuję 1
  • Okay 2

Rękawica jest zajebista pod każdym względem, jak dla mnie.

1 godzinę temu, Domel napisał:

minimum raz w tygodniu IQD

Ja mam wrażenie, że tego typu preparatami to wręcz rozcieramy brud, a nie czyścimy.

Widzę to po tym jak pomimo regularnych IQD, używam APC w pianowniczce i szczotki. Woda z wypłukiwania mówi sama za siebie 😉

a jak z jej czyszczeniem? trudno sie je wypłukuje? czy za kazdym razem trzeba do pralki ja dac? 

7 minut temu, damiano2007 napisał:

Ja mam wrażenie, że tego typu preparatami to wręcz rozcieramy brud, a nie czyścimy.

Mam podobne spostrzeżenia. Pierwsze 2-3 użyciu IQD po gruntownym czyszczeniu mają jeszcze sens. Powyżej tych 3 razów już nie ma tej „świeżości”.

50 minut temu, ad.am napisał:

@Domel a jak ją widzisz do przecierania tapicerki materiałowej?

3 auta całe nią bonettowałem. Łącznie z tapicerką podłogi. Jest git

• Lubię to 1

Godzinę temu, Streat napisał:

a jak z jej czyszczeniem? trudno sie je wypłukuje? czy za kazdym razem trzeba do pralki ja dac? 

Godzinę temu, KUBA46 napisał:

Mam podobne spostrzeżenia. Pierwsze 2-3 użyciu IQD po gruntownym czyszczeniu mają jeszcze sens. Powyżej tych 3 razów już nie ma tej „świeżości”.

Przy mocnych szczurach możesz mieć wiadereczko z wodą koło siebie albo nawet dochodzić do kranu z wodą co kilka przejazdów i sobie wypłukiwać 🙂

2 godziny temu, ad.am napisał:

@Domel a jak ją widzisz do przecierania tapicerki materiałowej?

Bez problemu zbonetowałem kilka plam 🙂

• Lubię to 2

OK fajne akcesorium i mam słabość do CarPro. Od strony chemii, z czym to używać?

@KUBA46 powinno być zwilżone czy mokre ? 🙂 Mam już w koszyku jak dla mnie rewelacyjny produkt i @Domel test na fokusie dzieki! 

@analyzator, zwilżone. Ogólnie to produkt ma bardzo wszechstronne zastosowanie i przyśpiesza prace we wnętrzu. 

@Slovak ok, skuteczny z delikatnymi środkami bez wycierania czy raczej lekkie apc i odszczurzanie? mam np carchem total clean.

A jak rękawice do mycia bierzesz to pytasz czy jest skuteczna z neutralnym, kwaśnym czy może z zasadowym szamponem ?

Przecież to kawałek materiału jest. Tu nie potrzeba rocket science 

• Okay 1

@Strus oj Strusiu nie denerwuj się. Ciekawy jestem, pytam o doświadczenie. Nie jest to głupie pytanie. Na filmach wygląda na mega skuteczne. Zdaje się, że pracuje tu jednak sam nowy materiał a nie tylko chemia. Pytanie czy coś z tej skuteczności zostaje przy najdelikatniejszym mydełku jest uzasadnione 🙂 zjedz snickersa 🙂

• Haha 1

To kosztuje śmieszną kasę. Kup, baw się. Sam oceń gdzie widzisz różnicę a gdzie nie.

PS - Twixa wolę. Daje wybór 🙂

Po użyciu myjecie ja tak jak zwykle mikrofibry (np. ADBL Micro Wash + ocet) czy jakoś inaczej ?

A czemu inaczej ?

ja normalnie piorę jak wszystko inne

Pytanie do praktyków. Z jaką chemią używacie tej rękawicy?

Na próbę przyleciałem kawałek wnętrza za pomocą carchem total clean czyli ich gotowym najlżejszym środkiem do wnętrza. Widać moc w samej rękawicy bo rzeczywiście ściągnęło większość dressingu. 

Chcę wyczyścić na zero i położyć dressing od gtechniq

Mam jeszcze cleantech inside cleaner, którego jeszcze nie używałem 😉 ph11 bez spłukiwania.

Z APC, z IC i z bonettem

• Lubię to 1

W weekend walczylem is + bonnet z podsufitka niemieckiej taksówki 😉

Fajna sprawa, szkoda ze kupilem tylko dwie, skory tez fajnie czochra. 

IMG_20200502_222204.jpg

W dniu 14.03.2020 o 13:26, damiano2007 napisał:

Woda z wypłukiwania mówi sama za siebie

Jak wypłukuje się APC z plastików wewnątrz auta lub z uszczelek? 

Jak wypłukuje się APC z plastików wewnątrz auta lub z uszczelek? 
Wybierasz do sucha fibrą ¯\_(ツ)_/¯
Tam gdzie nie możesz dojść, wydmuchujesz sprężonym powietrzem i wycierasz to co tam siedziało.