Skocz do zawartości

Tac System Shinee


ghost

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.11.2019 o 12:51, Eidos71 napisał:

@ghost - bez zdjęć się nie liczy...

Sporo się namęczyłem żeby uchwycić smartfonem różnicę między Tac System Shinee i Tevo QD Black Strong.

 

Co mają wspólnego te produkty, oba aplikują się bajecznie łatwo nawet na ciemnych lakierach.

Oba dodają śliskości,  Shinee delikatnie, a QD Black Strong zdecydowanie mocniej.

 

Jednak przechodząc do kwestii tego co najważniejsze, wygląd.

Tevo o ile podbija wygląd, to w sposób niezauważalny dla oka. To co doświadczyły moje oczy potwierdziło kilkadziesiąt pomiarów blacka glossmeterem gdzie różnice w odczytach przed i po były znikome.

 

Shinee natomiast to optycznie najlepszy qd/qw z jakim miałem do czynienia podczas swoich detailerskich doświadczeń.

 

Dlaczego? Qd podzieliłbym na 3 kategorie,

1. Te które nasycają barwę zmęczonych lakierów (potocznie mówi się przyciemniają), jednak maskowanie defektów często odbywa się kosztem połysku. O ile pamiętam wg testów Domela Elixir do takich należy. O ile pamiętają moje oczy ADS NGPS też.

2. Te, które niewiele wnoszą optycznie, może coś tam czyszczą ale mają inne zalety. Wg mnie Black Strong do takich należy.

3. Oraz te, które działają tak jak zakładali ich wynalazcy, robią szybki detailing i zwiększają połysk nakładem małej pracy. Czy tak działają postaram się uzupełniać testy...

 

I teraz podsumowanie, dlaczego Shinee to fenomen. Bo łaczy zalety wszystkich 3 typów, nasyca barwę maskując delikatnie defekty, nie tylko bez straty połysku ale wręcz przeciwnie. Potrafi podbić przy tym połysk. 

Hydro nie testuję, bo mam je gdzieś, liczy się tylko max wyglądu. Przy super prostej aplikacji produkt po prostu wymiata. Oczywiście nadal będę szukał innego, który będzie godnie z nim walczył 🙂

 

Poniżej zdjęcie ze smartfona, wiecie jak trudno uchwycić różnice,  po stronie blacka swirle mniej zamaskowane.  Pomiary połysku będą oczywiście opublikowane. Kombinowałem chyba z każdej możliwej strony by było coś widać i chyba w miarę się udało

in-Collage-20200108-011720015.jpg

 

Na wnioski w innych kategoriach jak samoczyszczenie, łapanie kurzu, trwałość itp jeszcze za wcześnie, przyjdzie na nie czas.

  • Lubię to 6
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Miałem dziś możliwość pobawić się tym produktem. Kilka zdań o aplikacji bo nic więcej nie byłem w stanie sprawdzić na razie 😉

MK1 stoi od kilku tygodni w garażu czyściutkie, więc zrobiłem tylko rinseless z  ECH2O. Wysuszyłem auto i podjąłem się aplikacji.

Temperatura w garażu: około 6st.

Wilgotność: 70%

2020-01-12-15-52-56.jpg


2020-01-12-16-13-38.jpg


2020-01-12-16-27-01.jpg

Do aplikacji używałem: ADBL Mr. Gray

 

Robiłem na zmianę, raz psik na lakier, raz mikrofibrę (albo nawet kilka psików na MF).

Psikając na lakier widzimy żółciutkie masełko.

Pierwsze wrażenie było, WTF ? Mazy i problemy z aplikacją, jakoś tak tępo było pod szmatką. Postanowiłem się tym nie przejmować i docierać dopiero na końcu po aplikacji na całe auto.

Jakie było moje zdziwienie - produkt ma super odparowanie.

Aplikacja na prawą część dachu widać mazy.

2020-01-12-16-20-49.jpg

Dwie minuty później zaaplikowałem na lewą część i mazów po prawej nie było już:


2020-01-12-16-21-22.jpg

 

Ale produkt mimo, że zniknął wizualnie dalej na lakierze był. Przy docieraniu tworzyły się mikro haze'y poziome lub pionowe.

obraz.png.da72eaf3417f28fab3fb8c305be7b313.png

 

obraz.png.c9ee07ee6a2c438aab8bffbb40cb883e.png

 

Najlepiej docierało mi się MF z krótkim włosiem WaxPro NoLimit

Gloss mierzyłem w listopadzie więc dla przypomnienia (bo dziś zapomniałem miernika ;/ zmierzę jutro po 24h cure time)

PRZED:

 obraz.png.aa74780e7e308b92e1ecd6e6751d4f5f.png

PO: maksymalne uzyskane:

obraz.png.affa7129bdc48c5d3e35962a6efc9016.png

 

Nie zauważyłem dziś żadnego pokrywania rysek na srebrnym. Szkło było, wyjechałem na kilka minut z garażu i błysk był zdecydowanie widoczny.

I tyle na razie. Reszta wyjdzie w praniu przy kolejnym myciu 😉 Chciałem to tu zostawić zanim zapomnę 😉 

 

 

  • Lubię to 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Moderator

Trochę cicho w temacie Shinee Waxa, a produkt wg mnie świetny.

Przedwczoraj w końcu użyłem po raz pierwszy i jestem pod mega pozytywnym wrażeniem.

Po wieczornym myciu auto stało w garażu. Rano wyjazd, do późnego popołudnia zdążyło się trochę zakurzyć i zapylić w obecnym czasie żółtym syfem.
No i spadł deszcz. Tak prezentowało się auto po deszczu.

Maska
TC_ShineeWax1.jpg.e00449605976fab8763dcf7b66d7d6e5.jpg

Dach
TC_ShineeWax2.jpg.3caa812aad368182b371085c46923132.jpg

Boki - górne parie
TC_ShineeWax3.jpg.429d3108f85d04155bd2bad16beee3aa.jpg

Boki - dolne partie
TC_ShineeWax4.jpg.dd0e30a9f3099ce9e1ca79107087f8e2.jpg

Kropelki
TC_ShineeWax5.jpg.70b87a445fbce9c7d86219de69723f2b.jpg

TC_ShineeWax6.jpg.52874b9c5f95996493ef01d220da4878.jpg

👍

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Arkeolowy napisał:

Szkoda... Zamówiłem 2 sztuki, ale jako podbijacz połysku niby czołówka.

W razie gdybyś chciał się jednej pozbyć daj znać 😉, chyba że gdzieś znowu dostępny. Jedynie wiem że kóz a kupić w Szwecji. Ale cena praktycznie 2.5 x więcej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bapko  wlazłem tu żeby zapytać .... właśnie o to

 

Interesuje mnie

- hydro (ponoć gorsze)

- trwałość

- szkło

- aplikacja - czy da się jak QD jedną fibrą i odparowuje (jak na zdjęciach @Domel) ?

- jak reaguje z wodą w trakcie aplikacji ?

 

 

Shinee mi tak trochę na brata Prima Banana wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bapko  wlazłem tu żeby zapytać .... właśnie o to
 
Interesuje mnie
- hydro (ponoć gorsze)
- trwałość
- szkło
- aplikacja - czy da się jak QD jedną fibrą i odparowuje (jak na zdjęciach @Domel) ?
- jak reaguje z wodą w trakcie aplikacji ?
 
 
Shinee mi tak trochę na brata Prima Banana wygląda.

Hehe No to czekamy na porównanie od użytkowników
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strus jeżeli chodzi o aplikacje i hydro to wygrywa WG. Shinee odparowuje rewelacyjnie ale pod ledem widać że jeszcze maz jest. Krople co prawda nie na gołym lakierze ale lepiej podbił również WG. Shinee fajnie przyciemnia plastik i pozostawia większą sliskość oraz jak by bardziej wyciągnął ziarno. 50/50 nie mam bo lakier srebrny 🤣

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.