Skocz do zawartości

Jaki wosk polecacie i dlaczego?


Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, menior napisał:

@Bojka1838  zastosuj combo Prima amigo i na to jakis wosk naturalny,efekt wymiata,a na czarnym powinien zwalac z nog,nie wiem jak na tym polezy bo PA to wydaje mi sie bardziej glaze niz cleaner ale warto

Ten Prima Amigo to świetna sprawa, poczytałem trochę i będę zamawiał. Dzięki, pokażę efekty na forum.

 

A co do wosku to tego Megsa z Carnauba lepiej brać w płynie czy paście?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bojka1838 tez lubie megsa ale woski to ma takie sobie,jak masz kase to wez AW a jak chcesz mniej wydac to np.jakiegos naturala od Softa lub nattysa jesli na trwalosci Ci nie zalezy

@Strus no wlasnie to zauwazylem i to mega efekt,zastanawialem sie czy to PA czy wosk tak,a jrdnak PA :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Arkeolowy napisał:

Wypadłem z obiegu, bo stale teraz te powłoki :blush:.. Znajdę jakiegoś fajnego naturala do stówki ? Nie chce iść w koszta zbytnio, bo i tak na dniach wpada Titanium.  Aplikacja, showcarshine, jak poleży 2 tygodnie będzie git (może ofc dłużej). Koniecznie natural, bo potrzebuje do przykrywania sealantow jak np. DSW/845.

http://showcarshine.pl/woskowanie/2697-valetpro-beading-marvellous-50g-mini.html

 

Bez pchania sie w koszty, a fajny tester :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, menior napisał:

@Piter80 pod inne woski juz PA uzywales? Jak trwalosc i czy odnosisz wrazenie ze sam PA przyciemnia?

A jak się ma PA do Diomondbrite Stage 1 i Stage 2 ?? Dostałem Diamonda oryginalnego ostatnio do sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Fredi88 napisał:

Na dedykowany cleaner FW :/ probuję na pw ustalić z Mateuszem co mogło pójść nie tak. W przyszłym tygodniu dam ikonie jeszcze jedną szansę z różnymi wariantami (cleaner FW, DJ LPL i na jałowy...) 

Jestem przekonany w 99%, że problemem było wypracowanie cleanera. Hypnotic Icon leżał u mnie październik - grudzień. Położony na cleaner wypracowany na DA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, menior napisał:

@Piter80 pod inne woski juz PA uzywales? Jak trwalosc i czy odnosisz wrazenie ze sam PA przyciemnia?

Tak przyciemnia.Juz po samym prima amigo lakier fajnie wygladał.Nakładałem go ręcznie,może przy użyciu maszyny DA by był jeszcze lepszy efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy ci chyba 70 zł na małego angelwaxa body - formulation tu masz fotkę jak wyglada na moim czarnym brilantschwarz audi b6 , sam wosk położony na lakier po korekcie ....na goły lakier 

Wosk jest super !!

polecam ci , daj spokój z clenerem 🤦🏻‍♂️😁 aw go niepotrzebuje 😁👍

IMG_1054.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blady666 tak jak @Piter80 pisze. Na kolejny sezon lepiej już cleanera użyć przed woskiem, ponieważ usuwa on utlenioną wierzchnią warstewkę klaru i pomaga wiązać wosk z lakierem. Spróbuj cleanera angelwaxa, bo jest naprawdę fajny. A body robi robotę, zawsze to mówiłem że to jest strasznie niedoceniany u nas wosk, wygląda świetnie.

  • Okay 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.05.2018 o 12:44, menior napisał:

A jak sie ma przykrywanie woskami sealentow:o podejrzewam ze to szybko splywa,takiego wosku AW byloby mi szkoda 

W odległych czasach to była regularnie spotykana kanapka,zwłaszcza jeden z userów miał zwyczaj stosowania systemu Wolfgang+SV Concorso. Efektem miał być sealantowy połysk i głębia wosku. Na zdjeciach wyglądało to zachęcająco 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko w odleglych czasach,na innym forum gdzie jestem to zasada,rozumiem ze efekt moze byc fajny ale wosk z sealentu splynie chyba szybko,jak chce sie dac jakis wosk konkursowy i tak nie nietrwaly dla podbicia to rozumiem ale szkoda wosku ktory sam by polezal te 2-3 miesiace,to juz wole jakis QD zapodac 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed położeniem wosku Collinite 476S użyć Cleanera?

PB Professional Polish będzie dobry pod ten wosk czy lepszy będzie inny Cleaner?

Jaki inny wosk ewentualnie polecacie jeśli chodzi o stosunek efekt/trwałość? Dodam, że będzie nakładany na auta klientów więc pasuje aby był w miarę trwały chyba, że się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Slobek napisał:

Przed położeniem wosku Collinite 476S użyć Cleanera?

PB Professional Polish będzie dobry pod ten wosk czy lepszy będzie inny Cleaner?

Jaki inny wosk ewentualnie polecacie jeśli chodzi o stosunek efekt/trwałość? Dodam, że będzie nakładany na auta klientów więc pasuje aby był w miarę trwały chyba, że się mylę?

Jak najbardziej uzyc i ten co wymieniles jest ok ;) a sam wosk,to taki bardziej znany,uniwersalny i nastawiony na trwalosc wiec do Twojego zastowania bedzie ok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

W związku z tym, że udało się zrobić mojemu koledze 80-90% dwuetapową korektę lakieru w mojej Hondzie Civic UFO zwracam się do Was o prośbę. 

Jak zwykle jest dylemat, szukanie miliona tematów i filmów... I dalej nie wiadomo co. 

Szukam lepszego wosku ( fusso, colli, nattysa, megsa już przerabiałem...) klasy premium ( lub po prostu wyższego niż wyżej napisane), który będzie miał możliwie jak najlepszy stosunek look/trwałość przy jak najlepszej aplikacji ponieważ jak wiadomo Honda im mniej dociskana i szorowana przy docieraniu tym lepiej. :D

Zastanawiałem się pomiędzy Zymol Titanium i Swissvax Shield jednak zacząłem czytać sporo pochlebnych opinii o Angelwaxach i Pete's 53. A może jeszcze coś innego? Dobrze by było gdyby Cleaner pod wosk (jeśli trzeba) można było kłaść ręcznie i dobrze by się go wypracowywalo w ten sposób ponieważ nie mam maszyny. :/

Jeśli wosk byłby dostępny w małych opakowaniach to tym lepiej bo można kupić i testować jednak przed jego kupnem pytam Was bo może jakoś lepiej mnie nakierujecie. 

Sam się chyba nie zdecyduje. :mrgreen:

http://imgur.com/M5l50gZ
http://imgur.com/DPsBjvc
http://imgur.com/hcMkG1I
http://imgur.com/xVefH9Z
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie różnice ogólne pomiedzy Guardianem a wspomnianymi titanium i shieldem? Jak z trwałością? 🙂

Jakieś aplikator polecacie szczególnie? 🙂

Jaki QD pod tego quardiana w razie czego? QD1 będzie ok? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.