Skocz do zawartości

Jaki wosk polecacie i dlaczego?


Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Fredi88 napisał:

Jak będę leciał kiedyś na wakacje do makaronów to wlecę ;)

Gdziekolwiek bys tu nie jechal to musisz przejezdzac obok mnie,jestem nad jez.Garda a tu Twoich niemiecko jezycznych sasiadow cala masa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, piotr@sta napisał:

używał ktoś może ValetPRO Mad Wax ? Jak z jego trwałością?

Używałem, wet look nawet był, ale nie dotrwałem do końca żeby zobaczyć trwałość. Ma miękką kremową konsystencję i brudzi plastiki.

Zdecydowanie bardziej od VP polecam Beading Marvellous.

Z testerów też BH Finis.

A jak ma być tanio to syntetycznie FK Hitemp, albo naturalnie Dodo Juice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, MateuszŁódź napisał:

A co myslicie o POORBOY'S WORLD Natty's Paste Black Wax? 

Jak wypada w porównaniu do soft99 authentic premium?

 

Dzisiaj nakładałem, nie wiem jak wypada z porównaniu z softem bo go nie miałem.
O PB Black Wax: Aplikacja banalna, wosk  nakłada się bardzo łatwo. Lakier czarna Astra J. Nałożyłem na całe auto, później docierałem. Polerowanie bez najmniejszych problemów, bajecznie proste. Efekt powala, generalnie lakier mam zadbany, nie bardzo miał co ukryć, delikatnie przyciemnia. Jestem mega zadowolony, jak posiedzi  1-2 miesiące to będzie dobrze. Mógłbym smarować co tydzień w sumie bo praca z tym woskiem to czysta przyjemność:)

Aplikowałem na przygotowany lakier, cleaner jaki użyłem to Dodo lime prime.

b58d6b88a5c59b8bmed.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pad ci porysował powierzchnie nie sam wosk :)
Dla tych co nie rozumieją używania qd po wosku, polecam po kilku godzinach od położenia wosku kiedy wosk się już z sieciuje nałozyć na niego Speed protecta od sonax-a kozacka antystatyka, niewyobrażalna śliskość i fajne podbicie tego co mieliśmy wcześniej, niestety aplikacja nie jest najprostsza

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciek-drummerRoyal Pads Dual Polishing Pad  tym nakładałem cleaner. Nie wiem co poszło nie tak ale zrezygnowałem z dalszych prób. Poszła IPA, BH i POORBOY'S WORLD Natty's Paste Black Wax

@Gozdziu23Ja nigdzie nie napisałem ze wosk porysował mi lakier ;)

 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.04.2018 o 16:15, doniek77 napisał:

. Efekt powala, generalnie lakier mam zadbany, nie bardzo miał co ukryć, delikatnie przyciemnia. Jestem mega zadowolony, jak posiedzi  1-2 miesiące to będzie dobrze. Mógłbym smarować co tydzień w sumie bo praca z tym woskiem to czysta przyjemność:)

myślę że co tydzień nie, ale co 2-3 tyg spokojnie będziesz smalcował, bo tyle siedzi nattys

pomimo słabej trwałości bardzo lubie ten woska za przyjemność aplikacji i efekt końcowy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, wiecie co... mam chyba chwilę zwątpienia. Albo olśnienia :)

Kilka ładnych wosków już miałem i powie Wam że im więcej ich przerabiam tym mniej widzę sens. Coraz bardziej skłaniam się ku opcji położenia czegoś trwałego i "regulowania" looku QD. Wczoraj zrobiłem korektę i mając do wyboru Prostaff Wax Gold. Prostaff Mr. Magic, House of Wax Sapphire (nie posiadam ale mam w zasięgu ręki) położyłem FK HT. Będzie leżał dłużej niż pozostałe a look i tak będzie zapewniał w moim wypadku Prostaff Water Gold. Chyba doszedłem do takiego etapu że już mi się nie chce co miesiąc nowe mazidło kłaść. Wiem, wiem ;) heretyk normalnie :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wszystkich temat wałkowany dziesiątki razy szukam inspiracji na lato, lakier i kolor ciezki do zrobienia wow mianowicie srebno zlota perla Toyotowska w Avensis t25

Najlepiej jest wiadomo przetestowac wiele mozliwosci jednak z braku okreslonego czasu szukam pomocy, do tej pory kladlem autoglym srp z autoglym gloss protection (calkiem fajnie to w moim odczuciu to wygladalo), prostaff cc wax gold (do tej pory chyba numer 1 na tym aucie), posiadam jeszcze maselko butter waxa(jeszcze nieuzywane), kiwami softa oraz mirror shine soft99 czy na niezbyt fajnym kolorze lakieru jestem w stanie osiagniec czyms lepszy rezultat? myslalem czy isc w strone jakiegos naturala , ale czy na takim odcieni on cos zmieni? zymol carbon, sv onyx? authentic  softa, pete53?, angelwax jakis? auto jest przed korekta dlatego licze sie z tym, ze nie osiagne tego co bym chcial bez niej :( Nie zalezy mi na trwalosci  oczekuje jedynie mega wygladu jezeli tak to moge nazwac :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety przy takich kolorach bez dobrze przygotowanej powierzchni cudów nie zdziałasz. Oczywiście są cleanery, woski, które sporo ukryja ale w mojej opini nie o to chodzi. Na jasnych lakierach używałem sporo kombinacji. Sam jako posiadacz srebrnego auta doskonale rozumiem Twoje poszukiwania efektu wow. Jest sporo woskow, które dają ciekawe efekty ale powierzchnia musi być bardzo dobrze przygotowana co wiąże się z korekta. Od siebie dodam co pewnie napisze sporo osób... Dla mnie na jasnych lakierach dobrze Wyglądają sealanty. Subiektywnie napisze podoba mi się hi temp budzetowo oraz zestaw od Wolfganga dgps z dedykowanym cleanerem (do niego wrócę po dwóch latach) znów przetestuje.

Fajny efekt dał również zestaw blackfire.

Korci mnie ostatnio optimum opti seal...

 

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.