Skocz do zawartości

Jaki wosk polecacie i dlaczego?


Rekomendowane odpowiedzi

mi jak na razie Rainforest Rub siedzi dwa tygodnie i pięknie kropelkuje a pogoda mu nie sprzyja. Zobaczymy kiedy umrze

rainforest jeszcze gdzieś miałem na półce, a ostatni DJ jaki nakładałem to blue velvet, poza twardością, kolorem i zapachem są z tej samej gamy i spisują się podobnie. DJ BV wytrzymał mi 6 tygodni, z czego 3 w pełnej krasie, od czwartego tyg powoli osłabienie aż do zaniku

 

jak ma być DJ i trochę dłużej trzeba sięgnąć po wersję pro, albo jeszcze dłużej wcześniej wspomniany supernatural hybrid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakier VW LC5H (granatowy metallic). Do tej pory auto ręcznie pucowałem Megsami: UC + Deep Crystal Polish + Gold Class Carnauba plus i efekt był dla mnie zadowalający. Zdecydowałem się na zakup polerki także lakier wkrótce będzie doprowadzony do normalnego stanu, a jako iż kończy mi się wosk, to rozglądam się za czymś nowym. Czego oczekuję od wosku? Chyba kompromisu między trwałością a lookiem. Raczej politury już nie będzie sensu stosować tak więc co byście polecili ? Myślałem nad colli 476 ewentualnie którymś z softów? Budżet do 100zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Was o potwierdzenie moich przypuszczeń po lekturze kilku wątków na forum:

Jeżeli przygotuję sobie lakier (dekontaminacja itd, mycie, glinka, cleaner PB PP), a następnie położę PB Red, pojeżdżę dajmy na to z miesiąc i później ponownie będę chciał położyć Reda, to muszę znów przygotowywać odpowiednio lakier żeby nowa warstwa się dobrze trzymała, prawda?

 

Zakładam, że będę mył raz w tygodniu ręcznie (SG Sleek Premium) + nakładał QD SG MD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#ff3366]klimucho[/ref], nie musisz co miesiąc robić dekontaminacji i glinkowania, wystarczy że umyjesz na dwa wiadra, polecisz cleanerem i na to wosk. Chyba, że sam stwierdzisz, że lakier złapał dużo syfu i potrzebne jest glinkowanie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam Panowie :)

 

Nie dawno nabyłem piękną Astrę J w kolorze silver lake (ciemniejszy srebrny). Lakier chciałem zabezpieczyć woskiem. Po przeczytaniu kilku dziesięciu stron mam straszny mętlik w głowie. Nigdy nie woskowałem samochodu i nie chciał bym wosku trudnego w obróbce. Zależy mi głównie na uzyskaniu głębi koloru, połysku i ogólnie wet look oraz chociaż w jakimś stopniu zabezpieczeniu lakieru. Zastanawiam się nad Soft 99 Kiwami lub COLLINITE 476S - czy któryś z nich powinienem wziąć bardziej pod uwage lub może coś innego ? Budżet na wosk to tak max. 80-90 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy taka kolejność jest dobra, i czy te środki nie "gryzą" się?

 

Cleaner duragloss 652, potem MEGUIAR'S Ultimate Polish, na to collinite 476s. Potem chciałbym to "utrwalać" POORBOY'S WORLD Quick Detailer Plus.

 

Lub zamiast colli WOLFGANG Deep Gloss Paint Sealant. Mam oba wymienione.

 

Pewnie lepiej było by linię jednego producenta wrzucić ale powyższe już mam i chcę działać... Im więcej czytam tym większy mętlik w głowie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa cleanery jeden po drugim to trochę mija się z celem. Wolfgang też raczej na dedykowany cleaner.

Meg UP pod coli tak sobie, UP to cleaner i politura, a coli to bardziej trwałość niż efekt. Dokup cleaner Wolfganga, efekt będzie i całe lato poleży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, prosze o poradę :-]

Pacjent to czerwony bazowy lakier (Grande Punto),nie zaden metalik.

 

Miesiąc po korekcie i ogólnie w bardzo przyzwoitym stanie.

Używałem budżetowych wosków ale chcialbym zainwestować w cos porządnego.

Nie zależy mi na mega dlugim trzymaniu gdyż lubię dbać o lakier systematycznie.

Zależy mi na wyciagnieciu głębi koloru czerwonego i na możliwie szybkiej aplikacji :o .

Oczywiscie dla lepszych efektów jestem gotów do wiekszych poświęceń :-]:kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.