Skocz do zawartości

Jaki wosk polecacie i dlaczego?


Rekomendowane odpowiedzi

pachnie jakby tak delikatnie cytrusowo o ile pamietam,co do trwalosci trudno mi ocenic bo stosowalem go krotko,ale sprzedawca twierdzil ze niby trwaly jak Colli :shock: Nawet jesli przesadzal to te pare miesiecy pewnie polezy,pozaty bardzo fajnie sie go naklada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ShiningCar, menior, dzięki za pomocne wypowiedzi które wiele wnoszą do mojej wiedzy :good: która ciągle powoli się poszerza ;)

A nie jak powalla, w każdym temacie robi OT, może lubi mieć dużo naklepanych pustych postów :D

 

A wracając do tematu wosku, ten AngelWax BODY WAX ma pojemność 33ml, wystarczy chociaż na 5 woskowań średniej wielkości kombiaka? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angelwax BODYWAX no przecież w tej kasie to najlepszy wybór

To bardzo dobry wosk :good: Ale niestety ostatnio BARDZO podrozal :/ U jednego z partnerow pojawil sie juz za 240 zl z najnowszej dostawy...

 

Dodane po 6 minutach 28 sekundach:

645905 400gr?

 

Dla jednych będzie to wada, dla innych zaleta.. ;)

W kwestii zakupu za +- 100zł opcja warta rozważenia.

 

Na jedno woskowanie kombiaka ile gr wosku mi zejdzie, tak na ok?

 

i ciągle mocno zastanawiam się nad propozycją ARTurde czyli New Scratch Clear Wax-Mirror Finish, mój lakier nie jest w idealnym stanie i fajnie jakby wosk choć trochę ukrył niedoskonałości :kox: przed tym woskiem też trzeba użyć cleanera + IPA?

Ja na poczatek przygody nie bawilbym sie ze srodkami typu AIO itp. tylko wzial jakis klasyczny wosk ktory zawsze Ci sie przyda ;)

 

Ale zobacz na pojemność za tą cene :) pewnie gdzies idzie dostać jeszcze 100ml i tego cena trochę ponad 100:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angelwax BODYWAX no przecież w tej kasie to najlepszy wybór

To bardzo dobry wosk :good: Ale niestety ostatnio BARDZO podrozal :/ U jednego z partnerow pojawil sie juz za 240 zl z najnowszej dostawy...

I niska cena była jego przekleństwem - mało kto go traktował poważnie, "bo przecież jest za tani żeby być dobry, nie może być żeby wosk był tak dobry jak zymole czy swisswaxy jeżeli kosztuje ćwierć ich ceny".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie,pojemnosc jest niejasna bo pisze ze i 250gr. i 100 gr. wiec jaka w koncu :o Juz zima ten wosk podrozal ze 120zl. do 160 zl.i w starej cenie byl nigdzie nie dostepny :/

 

Dodane po 2 minutach 26 sekundach:

SzymonVWGolf, wystarczy: umyć, osuszyć i wetrzeć wosk.

 

menior, gdzie znalazłeś, że to AIO, a nie WOSK?

W opisie produktu pisze ze to tez wosk,a wiec tez ale nie tylko ;)

 

Dodane po 3 minutach 59 sekundach:

ShiningCar, menior, dzięki za pomocne wypowiedzi które wiele wnoszą do mojej wiedzy :good: która ciągle powoli się poszerza ;)

A nie jak powalla, w każdym temacie robi OT, może lubi mieć dużo naklepanych pustych postów :D

 

A wracając do tematu wosku, ten AngelWax BODY WAX ma pojemność 33ml, wystarczy chociaż na 5 woskowań średniej wielkości kombiaka? :)

Dla kogos wprawionego moze i starczy :) Dla poczatkujacego raczej nie,jest zawsze tendecja by nakladac za duzo i taki sloiczek moze i na raz isc :D Ja pozatym nie cierpie nakladac z tych maluskich sloiczkow ale to juz moje upodobanie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kogos wprawionego moze i starczy :) Dla poczatkujacego raczej nie,jest zawsze tendecja by nakladac za duzo i taki sloiczek moze i na raz isc :D Ja pozatym nie cierpie nakladac z tych maluskich sloiczkow ale to juz moje upodobanie ;)

 

hehe ja tak zawsze myślałem "grubo albo wcale" :kox: ale widzę w detailingu, nie ma to swojego zastosowania ponieważ tutaj często mniej znaczy więcej.

 

Czyli teraz wybór między Harly Wax a AngelWax BODY WAX , hmmm :o

 

i pytanie od świeżaka: ile taki wosk może maksymalnie być otwarty i żeby nie stracił swoich właściwości? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym przypadku czym grubiej tym gorzej ;) Twoj wybor woskow jest dosc prosty wiec ;) BODY WAX to napewno lepszy wosk to juz wysoka polka ale i cena,jak znajdziesz gdzies za 160 zl 100gr. to bedzie dobrze lub dasz 60 zl za jedyne 33ml :? a Harly Wax za 110 zl. masz az 400gr. ktore starcza Ci na dlugo nawet jesli bedziesz nieumiejetnie go nakladac ;) Ale to juz nie ta polka co BODY WAX... ps.sa tez liczne semlerki od Dodo za 30 zl ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem BODY WAX w sumie dalej mam, ale w tym roku wpadł dark angel :D i woski robią robotę body u mnie siedział prawie 6 miechów tak jak producent podaje, zobaczymy ile DARk angel posiedzi :) angel wax mocno nie doceniona firma która robi bardzo dobre produkty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z aplikacją/docieraniem?

Lepiej gorzej od body?

Porównaj je jakoś ;)

 

aplikacja podobna, docieranie i tu właśnie Body może pól godziny stać i szybko go się dotrze, ale dark angel to już nie tak fajnie :D teraz nie mam jak porównać tych 2 wosków bo body był na innym aucie i nie mam pojęcia jak by Body wyglądał na tym aucie co mam, jak dark angel już będzie miał dość wtedy dam body na te auto to będę mógł porównać Look itp ale teraz nic ci nie powiem jak to wygląda :) ale wrażenia z DArk angel są takie: fajnie ładny wet look i ziarno wydobył z mojego lakieru :D jak dla mnie woski są mega nic lepszego mi nie trzeba na moje preferencje

5i0oRzIl.jpg

sSDQNJ9l.jpg

VNe0pEal.jpg

Ua98lfal.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarekrk, trzeba uważać na temperaturę przy pracy z DarkAngelem. Pozostawiony na dłużej potrafi nieprzyjemnie przyschnąć.

Odnośnie aspektów wizualnych - porównywałem go kiedyś z Dodo Rainforest Rub i Dodziak o dziwo bardziej przyciemnił mój butelkowo zielony lakier :dontknow: Dodo też jakby trochę łatwiej się aplikowało, a już na pewno łatwiej się docierało, niezależnie od czasu. To oczywiście nie znaczy, że jest to jakiś problemowy wosk. Po prostu nie jest tak banalny jak Dodo, czy np. Pete's.

No i ten jego zapach gorzkiej czekolady :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
Ze stajni SOFTA jesli liczysz efekt przyciemnienia i glebi koloru chyba najbardziej ten AUTHENTIC PREMIUM to jedyny naturalny i zawierajacy najwiecej carnauby wosk

 

To fakt najbardziej naturalny ale nadal wosku jest w nim poniżej 15%, więc bez rewelacji 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze stajni SOFTA jesli liczysz efekt przyciemnienia i glebi koloru chyba najbardziej ten AUTHENTIC PREMIUM to jedyny naturalny i zawierajacy najwiecej carnauby wosk

 

To fakt najbardziej naturalny ale nadal wosku jest w nim poniżej 15%, więc bez rewelacji 8-)

 

skoro podważasz propozycje kolegi to poleć coś innego godnego uwagi w tym przedziale cenowym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się mają woski Soft99 do srebrnego lakieru? Soft99 Pearl & Metalic Soft i Soft99 Extreme Gloss Silver Hard Wax?

Przyznam że nie wiem na który się zdecydować a zależy mi na większej trwałości niż DJ i lepszym efekcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.