Skocz do zawartości

Jaki wosk polecacie i dlaczego?


Rekomendowane odpowiedzi

Dodo jest ok tylko leży max do 3 tyg :good:

 

Dodane po 30 sekundach:

Panowie szukam wosku tak do 150zł, zależy mi na tym żeby wydobyć głębie lakieru i żeby się świeciło :PP

Lakier to B95P niebieska perła, lubie dbać o wygląd auta także nie musi to być wosk który położę raz i starczy na 12 miesięcy jak np fusso.

Myślałem nad:

Collinite 915 Marque D Elegance 355ml

Mequiars NXT Generation Tech Wax 2.0

Soft 99 fusso coat 12/ KOG

 

Proszę o porady i sugestie :)

Nxt 2.0 jak dla mnie słaby już lepszy od megsa jest carnauba gold class :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Właśnie dokończyłem czytać cały wątek. UFF. Przebrnałem przez to. :) Jestem nowicjuszem w tych sprawach, dlatego jesli bedziecie uważac to za obraźliwe, spam to zlekcewazcie to.

Planuje zakupić Meguiar's Ultimate Polish PreWaxing Glaze jako cleaner'a i do tego wosk. Myslałem o Natty's Red, chciałbym zapytac czy nie będą sie gryzły? Oczywiście wczesniej chcę samochód potraktować glinką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś polecić odpowiedni wosk do mojego BMW E87 w kolorze szary metalik? Na przyszłość marzy mi się coś w stylu: http://sklep.swissvax-detailing.pl/inde ... -50ml.html Jednak na rozpoczęcie hobby chciałbym spróbować czegoś z niższej półki cenowej. Nie oczekuję kilkuletnich efektów, połysk na jakiś czas, tak na spróbowanie :)

 

Pozdrawiam,

Martin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
Czy mógłby ktoś polecić odpowiedni wosk do mojego BMW E87 w kolorze szary metalik? Na przyszłość marzy mi się coś w stylu: http://sklep.swissvax-detailing.pl/inde ... -50ml.html Jednak na rozpoczęcie hobby chciałbym spróbować czegoś z niższej półki cenowej. Nie oczekuję kilkuletnich efektów, połysk na jakiś czas, tak na spróbowanie :)

 

Pozdrawiam,

Martin.

Przeczytałeś kilka stron? ciężko jest doradzać ale spróbuję. Wosk który odrzuciłeś kosztuje nie wiele a daje sporo frajdy z pracy, look daje również niezły. Poniżej 100zł ciężko jest kupić naturala chyba że tester.

poniżej 100zł podam ci woski które ładnie na aucie wyglądają tyle że trwałością nie grzeszą:

http://shiningcar.pl/pl/p/POORBOYS-WORL ... -BLUE-/140

http://shiningcar.pl/pl/p/Shiny-Garage- ... 100ml/1639

http://shiningcar.pl/pl/p/ValetPRO-Bead ... ESTER/1550 (ten na szarym wygląda na prawdę dobrze-sprawdzone

Moim zdaniem na szarym większą robotę zrobi sealant

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś polecić odpowiedni wosk do mojego BMW E87 w kolorze szary metalik? Na przyszłość marzy mi się coś w stylu: http://sklep.swissvax-detailing.pl/inde ... -50ml.html Jednak na rozpoczęcie hobby chciałbym spróbować czegoś z niższej półki cenowej. Nie oczekuję kilkuletnich efektów, połysk na jakiś czas, tak na spróbowanie :)

 

Pozdrawiam,

Martin.

W tej cenie to moze cos ze stajni SOFT 99 ;) Spory wybor,fajny efekt i dosc latwa praca no i za niecalo 100zl.duza pucha ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
Czy mógłby ktoś polecić odpowiedni wosk do mojego BMW E87 w kolorze szary metalik? Na przyszłość marzy mi się coś w stylu: http://sklep.swissvax-detailing.pl/inde ... -50ml.html Jednak na rozpoczęcie hobby chciałbym spróbować czegoś z niższej półki cenowej. Nie oczekuję kilkuletnich efektów, połysk na jakiś czas, tak na spróbowanie :)

 

Pozdrawiam,

Martin.

W tej cenie to moze cos ze stajni SOFT 99 ;) Spory wybor,fajny efekt i dosc latwa praca no i za niecalo 100zl.duza pucha ;)

to jest wątek wosk na wiosnę, lato. Owszem nikt nie broni używania softa latem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez SOFT99 ma cala game woskow :!: Nie tylko ten najbardziej znany Fusso coat 12 .....

wiem ale nie wiele to zmienia

Tzn rozwiń wypowiedź bo z kilku wosków letnich m.i.n natt's soft choćby i KOG wypada lepiej lookiem i wytrzymałością.Kup przetestuj nie oceniaj na ślepo :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
632010 osków letnich m.i.n natt's soft choćby i KOG wypada lepiej lookiem i wytrzymałością.Kup przetestuj nie oceniaj na ślepo

nie zamierzam kupować softa na lato ponieważ jest przynajmniej kilkanaście wosków dobrych w podobnej cenie które dają frajdę z woskowania i wytrzymują wiecej niż miesiąc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:good: Soft na lato to poprostu bida z nędzą jak za te pieniądze bo czekoladą nie pachnie :lol:
Zalezy ktory ;) Ponoc Authentic premium jakos tam pachnie i jest chwalony za efekt,ale sam nie stosowalem...Osobiscie uwazam ze efekt wosku to troche kwestia gustu a troche koloru na jaki jest nakladany,ja woskuje moje grafitowe Bmw i niebieskie Clio zony i czasem efekt tego samego wosku jest inny...taki nattys na niebieskim Clio jest ok,a na grafitowym Bmw :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech mi ktoś pomoże :) wczoraj korzystając z dobrej aury nawoskowałem samochód, woskiem dodo juice light fantastic - do wieczora wyglądał świetnie, dziś rano był nieco przykurzony no ale stoję przy ulicy i pod drzewem to myślę obleci, a wieczorem chcąc wracać z roboty normalnie gruba warstwa!

jak by przyciągał kurz jak magnes! po przejechaniu palcem po lakierze na długości 4cm zostawała gruba warstwa kurzu a lakier w tym miejscu zrobił się znów przyjemnie śliski... czy to wina wosku? czy raczej środowiska naturalnego? położyć na niego jeszcze jakiś qd?

Czy da się temu jakoś zaradzić? wydaje mi sie że przed (chyba jego pierwszym) woskowaniem aż tak niezbierał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mam pytanko odnośnie trwałości wosków naturalnych, ile czasu +/- daje rade wytrzymać taki wosk, woskowałem swojego kombiaka 3tygodnie temu woskiem DoDo purple haze, na cleaner od DoDo i już nie widzę odpychania wody, no jakieś tam kropelki jeszcze są, ale... Wiadomo jaka była pogoda przez te dni, a samochód nie stał w garażu :). Woski na lato trzymają tak właśnie po około miesiąca? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
mam pytanko odnośnie trwałości wosków naturalnych, ile czasu +/- daje rade wytrzymać taki wosk, woskowałem swojego kombiaka 3tygodnie temu woskiem DoDo purple haze, na cleaner od DoDo i już nie widzę odpychania wody, no jakieś tam kropelki jeszcze są, ale... Wiadomo jaka była pogoda przez te dni, a samochód nie stał w garażu :). Woski na lato trzymają tak właśnie po około miesiąca? :o

to jest normalna trwałość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok rozumiem, to będziem woskować ;)

a jeśli chodzi o cleaner, bo przed każdą aplikacją należy go stosować no nie? I jeśli mam ten ścierny lime prime to mogę go tak stosować co miesiąc bez obaw o lakier? czy raczej nie bardzo? Nakładałem go maszynowo poprzednio, to nie wiem może ręcznie lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

632010 osków letnich m.i.n natt's soft choćby i KOG wypada lepiej lookiem i wytrzymałością.Kup przetestuj nie oceniaj na ślepo

nie zamierzam kupować softa na lato ponieważ jest przynajmniej kilkanaście wosków dobrych w podobnej cenie które dają frajdę z woskowania i wytrzymują wiecej niż miesiąc

Możesz podać swoje typy? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
632010 osków letnich m.i.n natt's soft choćby i KOG wypada lepiej lookiem i wytrzymałością.Kup przetestuj nie oceniaj na ślepo

nie zamierzam kupować softa na lato ponieważ jest przynajmniej kilkanaście wosków dobrych w podobnej cenie które dają frajdę z woskowania i wytrzymują wiecej niż miesiąc

Możesz podać swoje typy? :)

Zymole, Chemical Guys Pete 53, Carchem carnauba 38, życie jest za krótkie by smarować śmierdzielami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.