Skocz do zawartości

CleanTech Co Citrus Foam


DZIADZIA

Rekomendowane odpowiedzi

cześć

 

tym razem dobrze znana pianka od CleanTech

 

 

dziękuję koledze @Adaszek96 za udostępnienie pianki na testy

 

 

pianka szczyci się pH w okolicach 13- koncentrat

rozcieńczona 1:20 okolice pH11

z pianownicy 1:8 okolice pH9, moje ulubione pH na zimę

 

 

zapach chemiczny nie męczący

 

wydajność pianki rewelacyjna, przy 1:10 mamy gęstą pianę, nawet 1:20 cieszy oko

 

domywania jeszcze nie sprawdziłem na szczurze, więc sie nie wypowiem

możliwe, że na dniach ogarnę na aucie, które będzie zwyczajnym brudasem,

wtedy opisze wrażenia

 

oprysku nie lubię i tu bez emocji, ale z pianownicy sama przyjemność

jakby jeszcze miała jakiś fajny zapaszek, wtedy ES Car Cleaner idzie w odstawkę 😋

 

standardowo filmik

 

W filmiku 1:20 popełniłem błąd

Napisałem 1:50, a jest stężenie 1:20

 

 

 

 

  • Lubię to 3
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Moderator

Piana przetestowana "organoleptycznie" 😉

Hodowałem osady i brud na masce przez 10 dni. Dwa razy dziennie pianowałem ją pianą neutralną i wysoką zasadą głównie po to aby zabić LSP i wytworzyć na masce osady kamienne z twardej wody. Maska łapała kurz, pył Śląski oraz odchody ptasie.

Maska nie była dotykana i suszona ręcznie przez te 10 dni.

Udało mi się odetkać LSP bezdotykowo i dotykowo pianą @cleantechco te 3 produkty:

- Infinity Wax Glass Canopy Liquid Sealant
- House of Wax Carbon Quick Detailer
- @ADBL Synthetic Spray Wax

 

Najlepiej po 10 dniach działał SSW - a sumarycznie po tylu miesiącach testów uważam go za jedno z najlepszych LSP jakie miałem okazje w życiu używać.

Infinity Wax Glass Canopy Liquid Sealant i House of Wax Carbon Quick Detailer to naprawdę dwa godne uwagi produkty, które będę wałkował następne miesiące.

 

Uważam, że piana CleanTech Co Citrus Foam robi świetną robotę.

 

 

Spoiler

 

 

Approved.jpg


 

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie - spodobało mi się działanie tej piany, ale mam pytanie praktyczne: czy po jej zastosowaniu od razu przystępuje się do mycia ręcznego auta czy jeszcze należy zastosować pianę np neutralną?

Pewnie wszystko zależny czy auto mocno brudne, a z drugiej strony zastosowanie czegoś przed myciem zasadniczym raczej nie zaszkodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, krzygaj napisał:

Koledzy mam pytanie - spodobało mi się działanie tej piany, ale mam pytanie praktyczne: czy po jej zastosowaniu od razu przystępuje się do mycia ręcznego auta czy jeszcze należy zastosować pianę np neutralną?

Pewnie wszystko zależny czy auto mocno brudne, a z drugiej strony zastosowanie czegoś przed myciem zasadniczym raczej nie zaszkodzi?

Jeśli auto faktycznie jest mega-mega brudne, to po prostu przed zastosowaniem piany dokładnie je opłucz i poczekaj chwilę aż woda spłynie/odparuje żeby niepotrzebnie nie rozcieńczać piany. Ewentualnie przed jej aplikacją spryskaj doły, nadkola, ościeża itp. tzw. traffic-film removerem, który wstępnie rozpuści najgrubsze zanieczyszczenia. Możesz do tego użyć chociażby Citrus-Oila albo tej samej piany w wersji z opryskiwacza. Po prostu zrobisz podwójny pre-wash 😉 

Niemniej do mycia zasadniczego przystępuje się zazwyczaj od razu po zastosowaniu preparatu do mycia wstępnego i spłukaniu. Są też zwolennicy opłukania auta i tzw. mycia "na pianie", aczkolwiek do mnie ona jakoś nie przemawia (zwłaszcza gdy samochód jest po korekcie). 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Godzinę temu, rygryss napisał:

Oczywiście, moim zdaniem każda piana z oprysku, lepiej zmiękcza brud

No ale raczej nie z recznych malych opryskiwaczy,robilem takie eksperymenty i efekt bardzo mizerny,a co do Citrusa dalem znajomemu jako prewash a uzywa w oprysku do mycia felg i twierdzi ze sprawdza sie wiele lepiej niz dedykowane produkty 😮 np.Excede 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, rygryss napisał:

@menior każdy ma swoje upodobania, dla mnie na chwilę obecną nic nie pobiło UWC 👉 cena/jakość

Tez uzywalem,teraz dla odmiany wzielem od SG i poza zapachem nie widze różnicy,do regularnego mycia sa ok 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
3 godziny temu, asaledr napisał:

Zainteresowałem się tym produktem bo u Nowickiego też się pojawił.

Nie.

Piana miała premierę jakoś w maju 2018 roku. Od tamtej pory walcowaliśmy ją i testowaliśmy nie jeden raz. Jej właściwości i efekty są nam dobrze znane (dział testy). Piana mimo młodego wieku jest znana i cenionym produktem detailerskim na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy chodziło mi o to, że u Nowckiego na filmiku się pojawiła więc mnie zainteresowała.

A używał ktoś z Was tej piany i np. AB MagiFoam i powiedziałby coś o różnicach? W AB to wiem ze pewnie piana dluzej siedzi, ale moze cos wiecej.

AB Pewnie lepiej domywa, ale też bardziej może naruszyć wosk nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
3 godziny temu, rygryss napisał:

Walczę z nią już miesiąc i moim zdaniem nie jest warta tej kasy.

 

 z oprysku jest Ok ale mnie to nie kręci

Mówisz, że Magi nie skradła Twojego serca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle, zarzucana na powłokę roczną, powłokę która ma 3 m-ce i teraz będę walczył na wosku.

Siedzi trochę dłużej od przeciętnej, ale nie jest to ach i och, zdecydoeanie wolę BH lub jak już jesteśmy w temacie CleanTech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 6.10.2019 o 17:31, rygryss napisał:

W ogóle, zarzucana na powłokę roczną, powłokę która ma 3 m-ce i teraz będę walczył na wosku.

Siedzi trochę dłużej od przeciętnej, ale nie jest to ach i och, zdecydoeanie wolę BH lub jak już jesteśmy w temacie CleanTech

Mocne słowa, bo niektórzy za Magii dali by się pokrajać.

A jak z domywaniem tej Citrus vs. Magii ?

Czekam za kuzynem i muszę odlać 100 tej Citrus i zrobić test.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@V1RU$  jak dla mnie Magi domywa jednak lepiej,chocby przez fakt ze siedzi tak dlugo a Citrus splywa szybko,ale biorac z drugiej strony cene citrusa to fajna opcja,ostatnio robilem ranking 10 uzywanych przeze mnie pian i jednak zwyciezca Magi a Citrus chyba 3 czy  4 miejsce 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, V1RU$ napisał:

Mocne słowa

Tak, wczoraj ogarnąłem filmik ze zmiękczania brudu tej piany.

Siedzi trochę dłużej od innych pian, ale nie jest to przepaść, 

zarzucana na auto bez zabezpieczenia,

Na auto z powłoką roczną,

powłoką dwumiesięczną i trzymiesięczną.

Na fusso miesięczne i stężenia od 1:10 do  1:20, 

domywanie/zmiękczanie brudu bez polotu, żeby nie napisać tragedia... ale filmik dopiero w listopadzie.

Dla mnie cena/jakość, tragedia...

 

Domywanie pojawia się z oprysku i tu jest genialnie, ale mnie to nie bawi... zarzucasz wtedy mocną zasadę, bez frajdy i radości dla oka białego szaleństwa.

 

Całe szczęście, że kupiłem odrobinę na testy, a szykowałem się na baniak 5L.

 

 

... jeszcze jedno, zapach; mocno chemiczny- śmierdzący.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba inna piane uzywamy albo w inny sposob,u mnie w pianownicy recznej to raczej jest przepasc jesli chodzi o lezenie,jedyna piana ktora pozwala mi spokojnie po nalozeniu zajac sie np.felgmi czy czymkolwiek innym i w spokoju splukac,przy innych musze chwile po nalozeniu splukiwac bo zaraz splywa i zasycha 

 

20190406_154235.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@menior , ale co mi ma pokazać to zdjęcie...  wiem, że gęstość ma fajną, ale z PA ni hu hu domywania...

Godzinę temu, menior napisał:

jak dla mnie Magi domywa jednak lepiej

to polecam zarzucić sobie ProElite NanoFactor, zapach i ph na tym samym poziomie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rygryss  zapomnialem wspomniec zdjecie wykonane po ok 10 minutach od nalozenia,inne piany po tym czasie juz splywaja,tego od ProElite nie probowalem ale dzieki za wskazowke czegos nowego 🙂 bo szukam i takiego killera 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.