Jump to content
domanrulez

303 Aerospace Protectant vs GTechniq C6 Matte Dash vs Koch Chemie Refresh Cockpit Care vs Poorboys World Natural Look Dressing

Recommended Posts

W dniu 21.02.2019 o 09:59, devilsky napisał:

Coś mi się wydaje, że z tymi filtrami UV będzie tak, jak z tymi w kremach do opalania. Albo zużyjesz pół butelki na dzień, albo ochrona będzie mizerna. A nie widzę tego, żeby smarować 3mm warstwę dressingu na plastiki...

Po kilku dniach zabawy stwierdzam, że nie jest to proste albo warunki wstępne eksperymentów są źle dobrane + brak wiedzy. Pytałem na kilku forach jak można porównać światło UV z lampy do światła słonecznego to cwaniaki spławiali tekstem "niech sie tem zajmie profesjonalne laboratorium". Próbowałem replikować i bawić się różnymi kombinacjami lub naświetlaniem kilku sekundowym ale nic konkretnego nie osiągnąłem. Na razie pasuje temat 🙂

@Domel Można by jeszcze spróbować wystawić na słońce pudełko z minimalnym otworem i czarnym wnętrzem. Coś na wzór Camera Obscura. Plus może błona fotograficzna. Podpytam parę osób z fotografii, może jest takie coś. Mogli by się producenci wypowiedzieli jak sprawdzają swoje produkty @4Detailer @ADBL @cleantechco @Funky Witch @Good Stuff @Soft99 @tenzi. Temat z czystej ciekawości zgłębię, jeśli tylko czas pozwoli.  Natrafiłem też na taki test: https://www.optyczne.pl/5.2-Inne_testy-Test_filtrów_UV_Kilka_słów_o_promieniowaniu_UV.html i pytanie, czy może to coś wniesie do tematu.

3 godziny temu, devilsky napisał:

@Domel Można by jeszcze spróbować wystawić na słońce pudełko z minimalnym otworem i czarnym wnętrzem. Coś na wzór Camera Obscura. Plus może błona fotograficzna. Podpytam parę osób z fotografii, może jest takie coś. Mogli by się producenci wypowiedzieli jak sprawdzają swoje produkty @4Detailer @ADBL @cleantechco @Funky Witch @Good Stuff @Soft99 @tenzi. Temat z czystej ciekawości zgłębię, jeśli tylko czas pozwoli.  Natrafiłem też na taki test: https://www.optyczne.pl/5.2-Inne_testy-Test_filtrów_UV_Kilka_słów_o_promieniowaniu_UV.html i pytanie, czy może to coś wniesie do tematu.

Używamy sprawdzonych komponentów wysokiej klasy w tym przypadku pod nazwą chemiczną:

Bis (1,2,2,6,6-pentametylo-4-piperydylo) sebacynianu i Oktarbazan metylu 1,2,2,6,6-pentametylo-4-piperydylu

Znany pod różnymi nazwami np. UV Absorber 292 

• Lubię to 1
  • Super 1

@cleantechco Takiej odpowiedzi się nie spodziewałem, szacunek . A teraz dzwonię do mojej nauczycielki chemii z podstawówki i niech mi da jakieś korki 🤪

Bardziej chodziło mi o to, czy jest jakiś test, którym producenci mogą sprawdzić swoje produkty.

sebacynian i piperdyl... leżę 🤣

1 godzinę temu, devilsky napisał:

@cleantechco Takiej odpowiedzi się nie spodziewałem, szacunek . A teraz dzwonię do mojej nauczycielki chemii z podstawówki i niech mi da jakieś korki 🤪

Bardziej chodziło mi o to, czy jest jakiś test, którym producenci mogą sprawdzić swoje produkty.

sebacynian i piperdyl... leżę 🤣

chciałeś odpowiedzi to masz konkret 😄

Test dlugodystansowy 🙂 plastik bedzie wolniej płowiał, zrób połówkę,  poczekaj parę lat 😄

A tak poważnie myślę, że jeśli producent deklaruje, że tak jest to nie ma powodów żeby mu nie wierzyć  🙂