Skocz do zawartości

303 Aerospace Protectant vs GTechniq C6 Matte Dash vs Koch Chemie Refresh Cockpit Care vs Poorboys World Natural Look Dressing


domanrulez

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
W dniu 21.02.2019 o 09:59, devilsky napisał:

Coś mi się wydaje, że z tymi filtrami UV będzie tak, jak z tymi w kremach do opalania. Albo zużyjesz pół butelki na dzień, albo ochrona będzie mizerna. A nie widzę tego, żeby smarować 3mm warstwę dressingu na plastiki...

Po kilku dniach zabawy stwierdzam, że nie jest to proste albo warunki wstępne eksperymentów są źle dobrane + brak wiedzy. Pytałem na kilku forach jak można porównać światło UV z lampy do światła słonecznego to cwaniaki spławiali tekstem "niech sie tem zajmie profesjonalne laboratorium". Próbowałem replikować i bawić się różnymi kombinacjami lub naświetlaniem kilku sekundowym ale nic konkretnego nie osiągnąłem. Na razie pasuje temat 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel Można by jeszcze spróbować wystawić na słońce pudełko z minimalnym otworem i czarnym wnętrzem. Coś na wzór Camera Obscura. Plus może błona fotograficzna. Podpytam parę osób z fotografii, może jest takie coś. Mogli by się producenci wypowiedzieli jak sprawdzają swoje produkty @4Detailer @ADBL @cleantechco @Funky Witch @Good Stuff @Soft99 @tenzi. Temat z czystej ciekawości zgłębię, jeśli tylko czas pozwoli.  Natrafiłem też na taki test: https://www.optyczne.pl/5.2-Inne_testy-Test_filtrów_UV_Kilka_słów_o_promieniowaniu_UV.html i pytanie, czy może to coś wniesie do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
3 godziny temu, devilsky napisał:

@Domel Można by jeszcze spróbować wystawić na słońce pudełko z minimalnym otworem i czarnym wnętrzem. Coś na wzór Camera Obscura. Plus może błona fotograficzna. Podpytam parę osób z fotografii, może jest takie coś. Mogli by się producenci wypowiedzieli jak sprawdzają swoje produkty @4Detailer @ADBL @cleantechco @Funky Witch @Good Stuff @Soft99 @tenzi. Temat z czystej ciekawości zgłębię, jeśli tylko czas pozwoli.  Natrafiłem też na taki test: https://www.optyczne.pl/5.2-Inne_testy-Test_filtrów_UV_Kilka_słów_o_promieniowaniu_UV.html i pytanie, czy może to coś wniesie do tematu.

Używamy sprawdzonych komponentów wysokiej klasy w tym przypadku pod nazwą chemiczną:

Bis (1,2,2,6,6-pentametylo-4-piperydylo) sebacynianu i Oktarbazan metylu 1,2,2,6,6-pentametylo-4-piperydylu

Znany pod różnymi nazwami np. UV Absorber 292 

 

  • Lubię to 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cleantechco Takiej odpowiedzi się nie spodziewałem, szacunek . A teraz dzwonię do mojej nauczycielki chemii z podstawówki i niech mi da jakieś korki 🤪

Bardziej chodziło mi o to, czy jest jakiś test, którym producenci mogą sprawdzić swoje produkty.

 

sebacynian i piperdyl... leżę 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
1 godzinę temu, devilsky napisał:

@cleantechco Takiej odpowiedzi się nie spodziewałem, szacunek . A teraz dzwonię do mojej nauczycielki chemii z podstawówki i niech mi da jakieś korki 🤪

Bardziej chodziło mi o to, czy jest jakiś test, którym producenci mogą sprawdzić swoje produkty.

 

sebacynian i piperdyl... leżę 🤣

chciałeś odpowiedzi to masz konkret 😄

Test dlugodystansowy 🙂 plastik bedzie wolniej płowiał, zrób połówkę,  poczekaj parę lat 😄

A tak poważnie myślę, że jeśli producent deklaruje, że tak jest to nie ma powodów żeby mu nie wierzyć  🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 miesiące temu...

Jak jest z bezpieczeństwem tych produktów pod kątem używania wewnątrz, głównie chodzi mi o 303 ?

3 z nich /koch, natural look i c6/ to typowo dresingi do wnętrza i z ich opisu chyba nie wynikaja jakieś poważniejsze skutki ich stosowania. Natomiast 303 ma ostrzeżenia na opakowaniu jako drażniące dla oczu i dla skóry. Poza tym i tutaj bardziej pytanie do posiadających produkt czy ma zapis na odwrocie butelki o tym, że może powodować raka /zapis w stylu, że posiada składniki uznane przez stan kalifornia jako wywołujące raka ? W necie trudno znaleźć zdjęcie drugiej strony butelki, a wydaje mi się, że  oglądając filmik na youtube gdzieś mi takie coś mignęło.

Zastanawiam się nad kupnem 303 pod kątem stosowania wewnątrz, ale trochę mnie zastanowiły te zapisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.