Skocz do zawartości

Wybór odkurzacza piorącego.


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

W wakacje podjąłem decyzję o zakupie odkurzacza piorącego, głównie z myślą o praniu tapicerki w samochodzie (a że mam dwa, to tym bardziej opłacalne). Założenia na początek takie, że ma uprać tapicerkę, dywan w domu, zero wycieków i gwarancja.

Kolega ma Karchera, wymienianego wyżej SE 4001, ale powiem szczerze, że absolutnie mnie nie zachwycił :mrgreen:

No i kolejna sprawa - żeby żona nie marudziła - musiał sprawdzić się w domu :kox:

 

Poszukiwania, czytanie opisów, opinii i wybór padł na niemiecki odkurzacz: Thomas Twin TT Aquafilter. Żeby nie przytaczać tutaj parametrów, które są na stronie producenta podam link:

http://www.robert-thomas.com.pl/produkty.html

 

Moje odczucia:

1) Nie jest to odkurzacz przemysłowy, ale tapicerka w samochodzie uprana wzorowo, niestety nie robiłem zdjęć, jak zrobi się ciepło postaram się podzielić fotkami po kolejnym praniu.

2)W domu super - jak na piorący małe gabaryty, zero zapachów typowych dla odkurzaczy, filtr HEPA dla alergików - żona jest zachwycona.

3) gwarancja przedłużona bezpłatnie do 5 lat, świetne środki do prania tapicerki i dywanów firmy THOMAS (koncentrat do prania lepszy niż karcher RM760 - sprawdziłem, płyn do impregnacji tapicerki)

3)Minusy:

- małe pojemniki na płyn do prania i zbiornik na brudną wodę, ale coś za coś

- cena w Polsce znacznie wyższa niż w Niemczech

- nie jest to sprzęt dla leniwych - po każdym użyciu należy wypłukać filtry i zbiornik na wodę, ja robię to pod prysznicem (czyt. tzw. "słuchawką"), zajmuje to około 5 minut, inaczej następnego dnia można w czasie odkurzania poczuć zapach brudnej, zatęchłej wody.

 

Tyle mi się nasuwa na myśl na chwilę obecną. Jestem bardzo zadowolony z zakupu i chętnie odpowiem na pytania jeśli ktoś będzie zainteresowany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena w Polsce znacznie wyższa niż w Niemczech

Fajny sprzęcior do domu, szkoda, że tyle przepłaciłeś. Jeżdżę 2 razy w miesiącu do Berlina, zobaczę czy dostanę w sklepie, powinny kosztować ok 260-270 euro, może kupię starej na dzień kobiet :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ale który model? Sporo urządzeń jest brandowych tą marką a robi je ktoś inny. Kiedyś miałem okazję ale na potężnej maszynie z natryskiem koło 30 bar z dwu czy czterokomorową turbiną, ale moge coś mieszać bo to dawno nyło, byc może to był kleenrite a nie tersus.

Z ich urządzeń to tylko economy albo sytnadrad do aut, większy to juz by był przerost formy nad treścią, po co do aut natrysk 35 barow ;) (jest regulowany w droższych modelach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z istniejącego tematu chciałbym prosić o propozycję odkurzacza (ext.) do firmy.

Dotychczas używałem Puzzi 8/1 do tapicerek i dywanów. Na początek był ok (cena).

Ale tak jak tutaj zauważono, ma pewne braki (problematyczne plastikowe połączenia, kapanie z dyszy podłogowej itp.)

Aktualnie legalizuję działalność :) i zamierzam zaopatrzyć się w coś lepszego.

W dalszym ciągu ma to służyć do dywanów oraz tapicerek.

 

Z tego co wyczytałem na forum polecane marki to Truvox, Numatic, Santoemma.

Proszę o sugestie jaki model zakupić. Budżet - myślę że w granicach 3-6 kzł (6 to raczej "mocno" górna granica).

 

Z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy będziesz świadczył usługi "u klienta"?

Również. Aczkolwiek bardziej nastawiam się na działanie stacjonarne. Zobaczymy jak wyjdzie ... w praniu ;)

W sumie - za stacjonarkę może robić Puzzi 8/1 którego już mam.

 

Zastanawiam się co będzie się lepiej sprawdzało (w sumie nie znalazłem na to odpowiedzi na forum).

Czy lepsze duże ciśnienie pompki spryskującej czy podgrzewanie wody (to akurat w kwestii porównania sprzętów Santoemma: Sabrina + Clean&Care vs. Sabrina HOT).

Wiadomo że jedno i drugie ma swoje zalety - pytanie która opcja lepsza?

 

No i czy podgrzewanie warte jest dodatkowych 2kzł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja :)

No i nie bez znaczenia jest cena za HOT'a - do mobilnego użytku jednak Sabrina + C&C.

 

 

Przeglądając strony ze sprzętem znalazłem jeszcze ciekawą (tak mi się wydaje) ofertę.

TMB TMEXTRACT A58.3DP

Cena około 3kzł, ciśnienie spryskiwacza 8 atm., podciśnienie 2200

Wydaje się ciekawym sprzętem typowo stacjonarnym.

 

Znacie tą firmę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym mial taką małą prośbę do użytkowników "NUMETIC CT-470-2" czy ten sprzet na start byłby dobry? I czy ktoś z Was używa środków marki PROCHEM- jaki polecacie uniwersalny proszek do prania wykładzin i tapicerki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanar,konkretnie tersus standart,chcę mieć maszynę bezkompromisową,problem w tym że po usłyszeniu ceny za sztukę błyskawicznie siwiejesz,dlatego każda informacja na wagę złota...

 

Sprzęt spoko z opisu, czy wart tej kasy? Względne pytanie, jak będzie służył bezawaryjnie kilka lat to pewnie tak. Napisz do nich może mają handlowca w okolicy który ci ogarnie jakiś pokaz.

 

[ Dodano: 1 Marzec 2010, 08:55 ]

Ze znajomych nikt nie korzysta z ich sprzętu więc nie mam bezpośrednich opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w pracy ostatnio robili pokaz maszyny parowej do prania tapicerki. Wyglądało to bardzo fajnie, a wszystko schło bardzo szybko, cena kolo 10 tys.

 

Pracował może ktoś z was takim czymś osobiście? jak wrażenia? czy sprzęt jest wart swojej ceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zastanawiam się nad kupnem NUMATIC GVE 370-2 zastosowanie tylko własne potrzeby. Powiedzcie jeśli macie wiedzę jak wygląda kwestia filtrów w tym odkurzaczu, jakie są, co ile trzeba zmieniać, koszt i kwestia czy są dostępne.

 

I jeszcz pytanko jeśli chodzi o prespray'e- jaką mają datę ważności? Pytam bo nie wiem czy dla amatorskiego użytku kupować całe opakowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja amatorsko bede korzystal z Moulinexa - znalazlem w szafie u rodzicow, nie uzywali od lat, a maja go juz z 10 lat albo wiecej. Wyczyscilem przesmarowalem co trzeba i dziala. Wyglada tak:

odkurzacz.th.jpg

Ma zssawki do dywanow i do tapicerki. Co ciekawe wyprodukowany we francji, a nie w chinach. W dzisiejszych czasach rzadko sie to juz zdarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt wyglądem budzi respekt Twój Mulinex.

 

Przy okazji zgodnie z firmową zasadą zadałeś pytanie to na nie odpowiedz, dodam że do Numatica na mokro brak filtrów, czyści się tylko siatkę do wyłapywania zabrudzeń stałych. Natomiast na sucho jest worek HEPA maksymalny koszt jednego worka wynosi 8zł.

Ku mojemu zdziwieniu ten odkurzacz w eksploatacji jest tańszy od mojego niedużego domowego Philipsa do którego sam filtr HEPA kosztuje od 70 do 100zł, a małe 3 worki 30zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem NUMATIC GVE 370-2 zastosowanie tylko własne potrzeby. Powiedzcie jeśli macie wiedzę jak wygląda kwestia filtrów w tym odkurzaczu, jakie są, co ile trzeba zmieniać, koszt i kwestia czy są dostępne.

 

I jeszcz pytanko jeśli chodzi o prespray'e- jaką mają datę ważności? Pytam bo nie wiem czy dla amatorskiego użytku kupować całe opakowanie?

 

Odnosnie prasprayow, nie znalazlem na nich zadnej daty przydatnossci albo zle szukalem, mi ten towar idzie na tyle szybko, ze sie nad tym nie zastanawialem. Pytanie raczej do producenta. Wiadro do amatorskich celow to bezsens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Wszytko co wymieniłeś to po prostu stare modele.

 

Mi to nie przeszkadza, bylby działały . To i tak tylko do amatorskiego prania czegos raz na rok :D .

 

A jak z ich wydajnoscia ? I czy pobija philipsa triathlona pod wzgledem jakosci prania ? (bo taki odkurzacz mam w domu do dyspozycji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.