Skocz do zawartości

Wybór odkurzacza piorącego.


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

Mam też takie pytanko myślałem nad Numatic CT 470-2. Czy można dostać do niego jakieś dodatki które pomagają w czyszczeniu tapicerek i jakie jeśli już polecalibyście do niego środki chemiczne?? chciałbym przy zakupie odkurzacza, środków i jeśli trzeba jakiś dodatków zmieścić się jeśli by dało poniżej 2 tysięcy. jest taka możliwość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w związku z tym że prowadzę myjnię ręczną czasami piorę dywany i tapicerkę w samochodach. Używam obecnie odkurzacza puzzi 100 i środka RM 760 firmy Karcher, ale chcialbym zakupić coś bardziej profesjonalnego i o większej mocy. Co byście mi polecili?? I jeszczer jaki środek jest lepszy od RM760?? Proszę też o podmowiedź w kwestii jak dobrze wybrać podłogę w samochodzie (jest ona w 90% bardzo brudna) a nigdy nie udalo mi sie doprowadzić jej do stanu "mnie zadowalającego), szczególnie w przypadku szarych i jasnych podług. Proszę o sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też takie pytanko myślałem nad Numatic CT 470-2. Czy można dostać do niego jakieś dodatki które pomagają w czyszczeniu tapicerek i jakie jeśli już polecalibyście do niego środki chemiczne?? chciałbym przy zakupie odkurzacza, środków i jeśli trzeba jakiś dodatków zmieścić się jeśli by dało poniżej 2 tysięcy. jest taka możliwość?

 

Tak bez problemu można rozbudować CT470-2 o dodatkowe akcesoria. Jeżeli masz pytania dotyczące Numaticów zapraszam na PM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Czy na forum są jacyś użytkownicy pianowego urządzenia ekstrakcyjnego Sabriny Foam?

Mam pytanie czy naprawdę urządzenie jest warte tych pieniądzy?

Czy czyszczenie tą pianą jest skuteczne, czy nadaje się tylko do odświerzania tapicerki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Kanara:)

Czy Karcher SE3001 duż odstaje od Numatic George? Bo jedyne co mi się w oczy rzuca to pojemność zbiornika(numatic o 4l więcej), ale czy coś jeszcze? Karcher ma większy wydatek powietrza jesli to ma znaczenie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry kuflik ale nie mogłem sie powstrzymać

rózni sie przynajmiej cena( w Polsce karcher koło 1000zł a numatic 1500zł)-gdzieś tez czytałem ze podobno sprzet przywieziony z uk(jeśli oczywiscie chciałbys przywiez numatic podobno w przeliczniku na nasze kosztuje koło 600zł) nie ma gwarancji u nas

co do parametrów:karcher numatic

ilośc powietrza(l/s):78 - 40

pojemnosc zbiornika:5/6litrów - 9/6 oczywiscie jesli mówimy tylko o praniu

podcisnienie(m/bar):190 - 2500 tylko ze podaja w mm??

cisnienie spryskiwacza:1 bar - niestety nigdzie nie znalazłem(wazny parametr)

moc silnika:1400+40 w - 1200w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

timur, cena akurat podobna, bo z UK kosztuje numatic tez jakos 900pln. Numatic ma wiecej koncowek w cenie, i ponoc solidniejszy. gwarancja dla mnie nie jest problemem, jakos sobie naprawie:P

 

ten wydatek powietrza to chyba wazna sprawa. Czyli zakladamy, ze oba kosztuja tyle samo, mi jakos 3001 wyglada na lepszy:/ ale numatic na sucho moze robic. Jestem w kropce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karcherSE3001 tez moze robic na sucho-akurat to nie jest typowy odkurzacz do eskstrakcji(jak puzzi który raczej nie mozna stosowac na odkurzania na sucho)

co do wydatku powietrza to bardzo istotna sprawa tak samo jak cisnienie spryskiwania,co do trwałosci powiem numatic ma na pewno lepsze szybkozłaczki do połaczenia(metalowe)

osobiscie jak bym miał do wyboru owe sprzety w jednej cenie brał bym numatica

jedynie ten usmiech(naklejka)mi sie nie podoba :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Czy na forum są jacyś użytkownicy pianowego urządzenia ekstrakcyjnego Sabriny Foam?

Mam pytanie czy naprawdę urządzenie jest warte tych pieniądzy?

Czy czyszczenie tą pianą jest skuteczne, czy nadaje się tylko do odświerzania tapicerki?

 

welur skutecznie doczyscisz, inne typy dobre odswiezenie. czy warte, zalezy ile kto ma kasy ;)

 

Do zakładu zajmujacego sie tapicerkami to maxi najlepiej, duze zbiorniki ma i dobre parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Czy na forum są jacyś użytkownicy pianowego urządzenia ekstrakcyjnego Sabriny Foam?

Mam pytanie czy naprawdę urządzenie jest warte tych pieniądzy?

Czy czyszczenie tą pianą jest skuteczne, czy nadaje się tylko do odświerzania tapicerki?

 

welur skutecznie doczyscisz, inne typy dobre odswiezenie. czy warte, zalezy ile kto ma kasy ;)

 

Do zakładu zajmujacego sie tapicerkami to maxi najlepiej, duze zbiorniki ma i dobre parametry.

 

jeszcze jedno pytanie tym sprzętem można również prać tapicerke w tradycyjny sposób, jak innymi urządzeniami ekstrakcyjnymi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc podzielę się swoimi wrażeniami z testów Numatic George:)

Pierwsze na co trafimy po rozpakowaniu pudła to cała masa końcówek w zestawie! W przypadku karchera dostajemy zazwyczaj tylko kilka. Kolejne co przypadło mi do gustu, to osobna rura do ekstrakcji oraz do odkurzania na sucho- jak mamy mokra rurę od ekstrakcji to możemy w kilka sekund przezbroić się na odkurzanie na sucho nie zasyfiając rury. Złącza w porównaniu do puzzi 100 to jest rewelacja! Bardzo solidnie wykonane, małe ale precyzyjnie działające. Numatic ogromna wagę przywiązuje do detali, stąd końcówki do ekstrakcji obkute są blachą nierdzewną, co uniemożliwi zużycie się końcówki( miałem kiedyś odkurzacz piorący, i te końcówki się z czasem wycierały).

Długość przewodu zasilającego wprawiła mnie w osłupienie:D Mogę nim biegać prawie po całym domu nie odpinając z gniazdka:D Całe auto można obejść i jeszcze jest zapas!

Siła wciągająca czy jak to tam się profesjonalnie nazywa jest (w porównaniu do karchera 2004) niesamowita. Po prostu niebo a ziemia. Całość mała i zwinna(spore kółka sprawiają, że jedzie tam gdzie pójdziemy z wężem).

 

minusy- Brak na obudowie uchwytów do akcesoriów;/ Karchera można w całości na niego zapakować:) A tutaj nic!

 

Co tu dużo mówić, POLECAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

minusy- Brak na obudowie uchwytów do akcesoriów;/ Karchera można w całości na niego zapakować:) A tutaj nic!

 

Co tu dużo mówić, POLECAM!

 

ja mam troche większego brata (numatic ctd 570-2) i faktycznie denerwujący jest brak uchwytów do akcesoriów z tym że akcesoriów w komplecie dużo nie dostałem ( w zasadzie tylko ssawka dywanowa i do tapicerki) resztę muszę dokupić. Kabel zasilający bardzo długi no i reszta tak jak pisałeś - zrobiona profesjonalnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GVE-370-2 wypada świetnie na tle konkurencji. Jeżeli ktoś nastawia się tylko na tapicerki samochodowe, to w kategorii "entry" to świetny sprzęt:) Więksi bracia są słabiej wyposażeni, ale nie ma problemu z rozszerzeniem o dodatkowe akcesoria.

 

Należy pamiętać tylko (jak przy każdym odkurzaczu) o przepłukaniu czystą wodą po pracy. Dysza czasami lubi się przytkać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Jaki polecicie mi odkurzacz piorący w cenie do 2500 zł. (i środki piorące). Zależy mi aby wyprać tym odkurzaczem różnego rodzaju dywany (również z długim włosem) a także tapicerkę samochodową. Odkurzacz będzie wykorzystawany do użytku prywatnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jaki polecicie mi odkurzacz piorący w cenie do 2500 zł. (i środki piorące). Zależy mi aby wyprać tym odkurzaczem różnego rodzaju dywany (również z długim włosem) a także tapicerkę samochodową. Odkurzacz będzie wykorzystawany do użytku prywatnego.

 

marcell - Jak nie znalazłeś odpowiedzi tutaj na ośmiu stronach, to jeszcze tutaj: http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... 4857#44857

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcell - Jak nie znalazłeś odpowiedzi tutaj na ośmiu stronach, to jeszcze tutaj: http://forum.kosmetykaaut...p?p=44857#44857

Przeczytałem wszystko dokładnie. Jednak jest mi ciężko się zdecydować na konkretny model-w tym względzie liczę na WASZĄ pomoc. Zastanawiam się nad:

-Numatic CT 470-2; CT 370-2

-Karcher PUZZI 100

Chyba, że macie inne propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jaki polecicie mi odkurzacz piorący w cenie do 2500 zł. (i środki piorące). Zależy mi aby wyprać tym odkurzaczem różnego rodzaju dywany (również z długim włosem) a także tapicerkę samochodową. Odkurzacz będzie wykorzystawany do użytku prywatnego.

zaden z tych odkurzaczy nie jest wstanie wyprać dywanów z długim włosem -jedynie mozesz je odkurzyć-dywany z reguły takie pierze się wskroś lub w basenie z chemia(dobór chemi zalezne z czego zrobiono dywan-np.do dywanu welnianego uzywa sie delikatniejszej chemi ) i do tego uzywa się innego sprzetu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elektryczna turbo szczotka do wykładzin(np uzywana razem z puzzi) lub inna maszyna służąca do szczotkowania i podnoszenia włosa i usuwania brudu z dywanu/wykładziny.chodzi o to ze czyszczac np samym puzzi czyscisz tylko koncówki włosa a syf i tak pozostaje wgłebi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce kupić Numatica, dzwoniłem do dystrybutora w Polsce z pytaniem o ich odkurzacze.

I sprawa wygląda tak albo kupić tańszy George GVE 370-2 http://numatic.pl/catalog/48/45/profesj ... 5-9l-.html

cztery w jednym jak to Pan mi powiedział

ma tą samą pompę co profesjonalny model CTD 570-2

można nim myć podłogi ( ma jakąś specjalną ssawkę)

przepływ powietrza 40l/s - nie wiem czy dobry wynik?

 

albo droższy CTD 570-2 http://numatic.pl/catalog/48/80/profesj ... -15l-.html

ma dwa silniki

pompa natryskowa taka sama jak george! (około. 3-4 bary)

tylko do prania tapicerki i zbierania wody

przepływ powietrza 80l/s

 

Co wybrać do domu? Czy ten mały George będzie na tyle dobry że będę zadowolony z "siły prania"?

 

Dodam jescze że takie odkurzacze można kupić w UK o wiele taniej

George w Polsce 1500zł, UK 1050zł z przesyłką

CTD 570-2 w Polsce 4200zł, UK 2900zł z przesyłką (!!!)

Dla zainteresowanych http://www.chemiclean.co.uk/Numatic-Cleantec.htm

 

[ Dodano: 16 Czerwiec 2010, 14:37 ]

http://www.chemiclean.co.uk/George.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

co powiecie o tym -->

http://www.zelmer.pl/odkurzacze/z_funkc ... -5-sk.html

albo

http://www.zelmer.pl/akcesoria_nowe/art ... -0-sp.html

 

czy lepszy od niego będzie SE 4001 ?

 

[ Dodano: 5 Lipiec 2010, 00:08 ]

też ma on służyć do prania,ale raz na jakiś czas,ale też ma być w miarę dobry i góra do 900zł ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam aquawelta. Do prania dywanów jest w miarę ok, do tapicerki się nie nadaje. Dysza spryskująca rozprowadza płyn nierówno. Dodatkowo nie ma możliwości zamocowania ssawki do węża z pominięciem rury - element sterujący natryskiem wisi wtedy luźno na wężyku. Do odsysania się nadaje - materiał jest praktycznie suchy. Do pracy z natryskiem w środku auta zdecydowanie nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.