Skocz do zawartości

Mierniki grubości lakieru.


Gibon86

Rekomendowane odpowiedzi

Cena niezła, tylko jak zwykle pytanie "warto"?

Ale nie będę go zadawał, bo o tym 10 stron, chodz mi tylko o to czy wynik jest powtarzalny.

 

EDIT:

 

Dzisiaj zakupiłem GL-8s z sondą na kablu, polski producent, z kilkoma patentami zgłoszonymi w Urzędzie

http://www.eltrox.pl/miernik-gruboÂŚci-lakieru-gl8s-feal-sonda-4441-p-4425.html?zenid=372eccf448879fabd481a4541f340ae6http://www.eltrox.pl/miernik-gruboÂŚci-lakieru-gl8s-feal-sonda-4441-p-4425.html?zenid=372eccf448879fabd481a4541f340ae6

Nie miałem do czynienia z miernikami innych producentów, więc porównania nie mam.

Celowo wybrałem ten sklep, bo mogłem osobiście wynieść go do auta i sprawdzić. Sprawdzałem również model GL-7 bez sondy na kablu.

Moim zdaniem sonda na kablu jest użytecznym gadżetem, łatwiej operować urządzeniem, łatwiej złapać pomiar itp.

Można wybrać dokładność pomiarów do 10 (pomiar szybszy, stabilniejszy, ale mniej dokładny) lub do 1 mikrona (pomiar dokładniejszy, ale lubi się wachać o 2-5 mikronów).

 

Moja opinia, nie jest super dokładny (pomiar lubi się wachać- skakać o 2-5 mikr.)ale to też może być kwestia właściwego obejścia z tym urządzonkiem, trzeba właściwie trzymać sondę (najlepiej prostopadle do powierzchni), nie dociskać za mocno, nie przesuwać, działać w spokoju a nie na ulicy między ruchem ulicznym i gapowiczami.

Ale co najważniejsze pomiary są powtarzalne.

Gdybym mógł sobie pozwolić na lepszy sprzęt to bym go kupił, jednak relacja jakości do ceny pokazuje że to dobry sprzęt :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

witam

przeglądałem allegro i natknąłem sie na miernik MGR10s ALUMINIUM za 260zł z dostawą

Parametry:

 

-pomiar warstwy lakieru na stali i stali ocynkowanej oraz ALUMINIUM, -rozdzielczość pomiaru +/-10um, - bardzo wygodna sonda na przewodzie (80cm),

-możliwość kalibracji (płytka wzorcowa w komplecie), -zakres pomiarowy od 0mm do 1,5mm WIĘKSZY ZAKRES, -pamięć 30 pomiarów (pamięta nawet po wyciągnięciu baterii)

-podświetlanie wyświetlacza, -pobór prądu 20mA (30mA podczas podświetlania)

-automatyczne wyłączenie przy słabej baterii co zapobiega błędnym pomiarom

-zasilanie bateria alkaliczna 9V 6RL61 lub akumulatorek

Polecany przez PZM

Referencje Polskiego Związku Motorowego

 

Kupić ten czy GL-8s za taką samą cenę?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jakis rok temu kupiłem miernik GL-7, nie chciałem sondy na kablu bo jest to dla mnie nie poręczne, w tym samym dniu co kupiłem GL-7 porównałem wyniki z miernikiem Quanix 1500/Qnix1500 i niestety było to jedno wielkie nieporozumienie, za mernik zapłaciłem niecałe 800zł i na drugi dzień go oddałem. A teraz troszkę o moich spostrzeżeniach GL jest strasznie nie dokładny, mierzy tylko do 1,5 badz 2mm nie pamiętam, nie jestesmy w stanie stwierdzić jak mocno szpachlowany jest element, kolejna rzecz pomiar, toleranacja, czym grubsza powłoka lakiernicza tym wiekszy błąd, nawet kilkadziesiąt µm. Samo wykonanie "jakość" też pozostawia wiele do życzenia. Żaden poważniejszy zakład ubezpieczeń bądz firma zajmująca się renowacją lakieru nie uzywa takich mierników. Jestem rzeczoznawcą więc stykam się z tym na codzień. Podsumowując jak ktoś nie używał pożądnego miernika np od 1700zł to będzie może zadowolony, uważam że te tanie mierniki są tyle samo warte co mierniki magnesowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Mam pytanie o miernik z wyższej półki:

Który miernik wybrać, do pomiarów elementów niemetalowych?

Widzę, że Studia najczęściej wykorzystują mierniki Metrison.

Czy to będzie najlepsza opcja ?

Czy taki miernik będzie posiadał opcje rozróżniania poszczególnych elementów powłoki lakierniczej ( podkład - baza - klar ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja zdecydowałem, że zainwestuje w MGL 7. W testach mierniki elmarco wykazują bardzo duża dokładność pomiarów w porównianiu do referencyjnych mierników np Quanix'a. Do tego cena atrakcyjna i mają sondę na przewodzie a to jak dla mnie dużo lepsza opcja niż PD8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mieliście do czynienia z miernikiem marki SAUTER

 

Obecnie najdroższy miernik na allegro.

 

Do złudzenia przypomina Paint Detective PD8 tylko jest dużo droższy !

 

Jest w wersji z sondą lub bez

 

http://www.conrad.pl/Grubo%C5%9Bciomier ... 1=tablink2

 

http://allegro.pl/miernik-tester-grubos ... 80610.html

 

[ Dodano: 22 Czerwiec 2014, 20:23 ]

Gdzie najtaniej taki sprzęcik :PDefelsko PosiTector 6000 FNS1 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Co byście polecili do wet sandingu oraz korekt. Positector 6000 czy PD8 ? Wiem że rozstrzał niezły, ale wszystko się sprowadza do tych dwóch typów po rozeznaniu wśród praktyków. Ideałem byłby Positector 200 advance, ale cena poza zasięgiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Ja kupiłem P-10-S-AL. Jak na razie same zalety. Powtarzalność naprawdę dobra, banalna obsługa. Dokładność nie zawsze do 1 mikrona, czasami do dwóch- trzech. Już miałem w koszyku Paint Detective, ale pojawił się BT i po konsultacjach z Pawłem Nowickim go wziąłem i nie żałuję. No i dobre rozwiązanie z tą sondą. Można rzeczywiście zmierzyć lakier w każdym miejscu karoserii. Wcześniej miałem jakiś miernik Prodig-Tech to bez porównania jeśli chodzi o wygodę użytkowania, na korzyść Blue Technology.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w sumie P11 nie był brany pod uwagę. Od razu nakierowano mnie na P10. A ten można już kupić za 380zł po rabatach, co wydaje się rozsądną ceną, w porównaniu do Paint Detective. Ja miernika używam zarówno przy zakupie aut jak i korekcie lakieru i w obu przypadkach na ten moment wad nie dostrzegam.

Dokładność sprawdzam na podstawie płytek kalibracyjnych (dwie w zestawie- Fe i Al) i w większości przypadków pokazuje wynik co do mikrona, czyli 200. Czasem zdarza się 199, 202, 203 ale dla mnie taka dokładność to i tak bomba.

Wiem, że Paweł MX bezpośrednio porównywał P10 z Paint Detectivem i pomiary były identyczne, różnica oraz mniejsza dokładność zaczynały się chyba powyżej 500u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W jakiej cenie można ten miernik kupić?

 

http://www.pielegnowacauto.pl/blue-tech ... -s-al.html

 

Tez go mam na oku.

Pytalem o opinie ale nikt do dzisiaj nie odpisal. Dzieki za info. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.