Skocz do zawartości

Mierniki grubości lakieru.


Gibon86

Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy temu...

mam pytanie odnośnie różnicy między miernikami P-11-S-AL i P-10-S-AL. wg opisu tańszy ( P10) mierzy z dokładnością 1mikrona w przedziale 0-500 mikronów oraz 10 mikronów w pozostałym a droższy tylko z dokładnością 10ciu w całym zakresie. sprzedawca w sklepie "ShiningCar" w Krakowie powiedział mi, że jest to błąd w opisie producenta i oba modele mierzą z dokładnością 10 mikronów, natomiast różnica w cenie wynika tylko z tego że P11 ma większy wyświetlacz. czy to prawda? wysłałem pytanie do producenta ale jeszcze nie odpisał.

 

jest odpowiedź producenta:

"Witam, Pan z Shininig Car się myli 🙂 P-10 mierzy co 1 mikron pierwsze 500um. Polecam Panu nową wersje P-13-S-AL która również ma do 1 um jednak posiada zwiększony zakres do 5000 um"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Przymierzam się do zakupu miernika, użytek własny do zakupu aut oraz sporadyczne polerowanie aut. Z tego powodu raczej bez sensu kupować miernik typu P-13 za ponad 400zł. Myślę nad miernikiem do 300zł, upatrzyłem DX-13-S-AL, wygląda fajnie, dość mała sonda (bynajmniej na zdjęciach) i niezła dokładność - 2um by wystarczyło do hobbystycznego polerowania.

Co o nim myślicie? Ogólnie jak to jest z tymi płaskimi sondami, czy można nimi bez problemu mierzyć słupki, które są obłe? Czy aż tak bardzo jest to uciążliwe, że lepiej kupić z sondą kulkową? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Administrator
Godzinę temu, KZFR napisał:

Czy ktoś użytkuje miernik NexDiag NexPTG Professional? Rozważam ten model lub P-10-S-AL.

Takie same wartości pomiarowe.
NexDiag obsługujesz z tel, tabletu i masz możliwość tworzenia raportów.
Ja się przesiadłem z P-10-S-AL i była to bardzo dobra decyzja.
Nawet się nie zastanawiaj 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.