Skocz do zawartości

Mierniki grubości lakieru.


Gibon86

Rekomendowane odpowiedzi

paluch, dzieki za odpowiedz. Ogladalem go juz i wlasnie zie zastanawialem jak sie sprawuje.

 

Bierz go śmiało. Dobra powtarzalność pomiarów i łatwy w kalibracji. Ogólnie dobry miernik za dobrą kasę. Zgłoś się do użytkownika Tomasz KRK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja uzywam CEM DT156 i jestem zadowolony jak na miernik niskobudżetowy

Powtarzalnosc pomiaru bardzo dobra, błąd pomiaru niewielki, w zestawie plytki do kalibracji, pomiar ciagly i pojedyczny, mozliwosc zgrania wynikow przez USB, pomiar metali zelaznych i niezelaznych...

Minusem jest wkurzajace pikanie przy pomiarze ktorego nie mozna wylaczyc i slaby kontrast wyswietlacza...

20110113094651679.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tego konkretnie modelu nie miałem w rękach. Wygląda na sporo starszy model niż Paint Detective . Z pierwszych różnic które rzuciły mi się w oczy to to, że ten z allegro CM8825FN nie ma podświetlanego ekranu LCD. No i PD8 wykrywa wszystko automatycznie, podczas gdy tutaj jest więcej przycisków do ręcznej obsługi. W Paint Detective wszystkie funkcje obsługuje się w zasadzie jednym przyciskiem,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnością nie grzeszą to prawda, ale spokojnie da się sprawdzić na ile można pozwolić sobie przy wet sandingu, czy samochód był malowany itd. Dla mnie do amatorskiego zastosowania i garażowych zabaw jest wystarczający. Przy grubszych pracach warto dołożyć do czegoś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnością nie grzeszą to prawda, ale spokojnie da się sprawdzić na ile można pozwolić sobie przy wet sandingu, czy samochód był malowany itd. Dla mnie do amatorskiego zastosowania i garażowych zabaw jest wystarczający. Przy grubszych pracach warto dołożyć do czegoś lepszego.

 

Nawet przy moim mierniku (bardzo dokładny 1um) trafiło mi się parę wpadek, więc ryzyko z mniej dokładnych miernikiem rośnie do kwadratu 8-)

 

Nie no ja Fioletowy i jeden w WWli tak powiedzieli to się z takim miernikiem na dzielni nie pokarzę :D

 

8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie błąd rzędu 2-4um, natomiast na zaokrąglonych powierzchniach gdzie cała sonda nie przylega to 200%, takiego elementu jak np przedni słupek nie da się zmierzyć, odczyt 400um.

 

Wiesz właśnie że własnie najważniejsze są newralgiczne miejsca bo na plaskiej powierzchni o przebicie bym się nie bał 8-)

 

2-4um to i tak nieźle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Przez 10 stron tematu przewijają się jedynie informację o TGM 2.5, GL6, CHY115 oraz, że lepiej nie kupować miernika jak nie ma się wolnych 2tyś :D

 

Na rynku są dostępne modele, które wg producenta mierzą lakier z dokładnością do 1-2um.

Czy ktoś posiada lub miał do czynienia z miernikami MGL5-6-7, MGL8, MGL4 lub CEM DT-156 (jako jedyny nie posiada sondy) i mógłby się podzielić opinią :?:

A może są osoby posiadające inny miernik w podobnej cenie, którym warto się zainteresować :?:

 

CEM DT-156 posiada miHoo79 i chyba ma o nim całkiem dobrą opinię, ale przydałoby się więcej ;)

 

 

Z góry proszę o nie pisanie postów w stylu: zamiast kupować miernik za 500-700zł lepiej zainwestować w pady, a poniżej 2tyś dostępne są tylko urządzenia miernikopodobne bo takie informację znajdują się na poprzednich stronach tematu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam i w tej cenie jestem zadowolony... wiadomo wolalbym metrisona ale ... 600 zl a 2400 to roznica.

Powtarzalnosc wynikow jest ok, w zestawie sa plytki do kalibracji. Pomiar na fe i noFE.

Do amatorskich potrzeb w zupelnosci wystarza, aczkolwiek wole mierniki ze sondą na kablu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.