Skocz do zawartości

Mierniki grubości lakieru.


Gibon86

Rekomendowane odpowiedzi

Co byście wybrali jeśli mielibyście do wyboru:

MGR-11-S-FE

MGR-10S AL

GL-8s

GL-7s

 

10s i 8s mają z tego co wiem płytkę do kalibracji, pozostałe chyba nie. skłaniam się bardziej ku mgr 10s z tytułu pomiaru aluminium. co powiecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sam zastanawiam się nad miernikami

GL-8s

oraz

P10 S AL

będę używał ich sporadycznie, tj przy zakupie auta, oraz pomocniczo przy jakiejś kosmetyce (dla siebie i sporadycznie dla znajomych). Ciekaw jestem porównania czułości tych urządzeń, zapewne obydwa wystarczą do sprawdzenia auta przed zakupem i sprawdzenia który element był powtórnie malowany i obydwa będą niewystarczające do detailingu i nie ostrzegą przed cienką warstwą klaru - czy się mylę?

Jeszcze duże pytanie: GL-8s ma sondę na sprężystej końcówce, czy zdaje to egzamin na np słupkach lub lekko wybrzuszonych powierzchniach, czy tooo pic nie dający nic w stosunku do sztywnej sondy? P10 S AL kusi, ale jeśli sonda jest niewiele lepsza, to wystarczy mi chyba gl 8s?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P10 S AL kusi, ale jeśli sonda jest niewiele lepsza, to wystarczy mi chyba gl 8s?

 

dlatego kupiłem gl 8s. ktoś robił porównanie tych dwóch mierników i była mowa o sondach. te na sprężynce są podobno lepsze kiedy chodzi o pomiary np. słupków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zagapiłem się i wkleiłem link do sklepu z miernikiem więc teraz zapytam normalnie czy ktoś z was miał styczność z miernikiem CHY 115?

 

W sklepie pan bardzo chwalił, i mówił, że powtarzalność na wysokim poziomie, podobno dużo lepszy miernik niż Prodig-Techy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn tak: z tego co widzę to są 3 rodzaje sond na kablu:

1.Okrągła sztywna i płaska, nadająca się tylko do płaskich powierzchni jak w najtańszych

2. J.w ale sprężysta, już lepsza jak w gl 8s

3. Z igiełką, bardzo poręczna jak p10 s al

 

takie ja zaobserwowałem.

 

piszczek chcesz powiedzieć że typ 2 płaski ale sprężysty jest w czymś lepszy od 3 z igiełką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Ja przez długi czas używałem (cele nie detailingowe) MGR 10 S AL, jednak zachciało mi się czegoś lepszego i trafiła się okazja na CHY 115... Jednym słowem - masakra, mogłem go kalibrować milion razy i za każdym razem wychodziło co innego, a pomiary na aluminium to już kosmos... Sprzedałem go natychmiast, nadal używam MGR 10 S AL.

 

Gdybym miał zmienić to pewnie na P-10-S-AL lub P-11-S-AL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...

W P10-S-AL zdarzyło się komuś zeby zawiesiła się sonda pomiarowa? Zmierzylem może z 5 samochodow dzisiaj odpalam miernik a tam na wyświetlaczu zamiast -----, miernik pokazuje jakieś 1300 Fe. Po przylozeniu do elementu pokazuje prawdziwe wartosci ale po oderwaniu od elementu nie zeruje sie(-----) przez co nie mogę ani odczytac zapisanych wyników jak i mierzyć alu bo ciągle jest te 1300 Fe.

Kalobracje, restartowanie, różne baterie nie pomaga.

Mial może ktoś juz taki przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Producentem tego miernika jest polska firma więc napisz do nich i myślę że Ci pomogą.

Czarny00 nie znajdziesz nic lepszego do tej kwoty, ew. P-11-S-AL jest trochę nowszy.

Ja za to szukam miernika którym zmierzę lakier na plastiku. Może ktoś coś polecić?

 

ps. chodzi mi o taki którym dodatkowo bedzie mozna zmierzyc plastki na aucie a nie taki tylko do plastiku ;) czy wogole takie istniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
P-10-S-AL ma lepsze parametry od 11.

 

Witam, zastanawiam się nad którymś z tych modeli czyli P-10-S-AL lub P-11-S-AL. Dlaczego 10 ma lepsze parametry od 11? To już spora kwota więc trzeba by to dobrze przemyśleć.

Pozdrawiam

 

Pewnie chodziło autorowi o to, że P-10 mierzy do 1 mikrometra, a P-11 podaje wyniki do 10. Oba te mierniki są bardzo dobre. Szkoda tylko że bez możliwości mierzenia na plastikach :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.