Skocz do zawartości
happy

Rdzawy nalot na zaciskach w 16 miesięcznym aucie

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Po zimie na wszystkich czterech zaciskach w aucie pojawiły się rdzawe naloty. Próbowałem to czyścić wieloma specyfikacji - żaden nic nie zrobił. Oczywiście mówię o tych bezsensownych. Dedykowane środki do czyszczenia zacisków też poległy. Jest jakiś sposób na pozbycie się tego nalotu czy zostaje papier i malowanie zacisków?

20180505_100738_HDR.jpg

20180505_100745.jpg

20180505_100751.jpg

20180505_100757.jpg

20180505_100805_HDR.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No sobie rdzewieją jak większość aut teraz. Ehh aż mi sie przypomniało jak odwiedziłem kolegę w warsztacie i coś robił przy hamulcach w kilku letniej hondzie, prawie każda śruba stawiała opór bo była zeżarta przez rdzę. 

18 godzin temu, powalla napisał:

zgłoś do ASO i reklamuj. 

O powodzenia, jak uznają reklamację to stawiam browara 🙂 

Rdzę trzeba usunąć, najlepiej zdemontowac zaciski i oddać do piaskowania + malowanie proszkowe albo ocynk. To by była najbezpieczniejsza opcja. Jak nie usuniesz rdzy i pomalujesz to czymś to sobie będzie pod spodem gniło. Możesz też nie zwracać na to uwagi i jeździć tak dalej, zacisku na wylot ci nie przeżre, 3/4 aut ma takie coś. Ja już sie nauczyłem nie szukać niepotrzebnie wydatków i dziury w całym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi