Skocz do zawartości
happy

Rdzawy nalot na zaciskach w 16 miesięcznym aucie

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Po zimie na wszystkich czterech zaciskach w aucie pojawiły się rdzawe naloty. Próbowałem to czyścić wieloma specyfikacji - żaden nic nie zrobił. Oczywiście mówię o tych bezsensownych. Dedykowane środki do czyszczenia zacisków też poległy. Jest jakiś sposób na pozbycie się tego nalotu czy zostaje papier i malowanie zacisków?

20180505_100738_HDR.jpg

20180505_100745.jpg

20180505_100751.jpg

20180505_100757.jpg

20180505_100805_HDR.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To po prostu rdza ... zgłoś do ASO i reklamuj. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No sobie rdzewieją jak większość aut teraz. Ehh aż mi sie przypomniało jak odwiedziłem kolegę w warsztacie i coś robił przy hamulcach w kilku letniej hondzie, prawie każda śruba stawiała opór bo była zeżarta przez rdzę. 

18 godzin temu, powalla napisał:

zgłoś do ASO i reklamuj. 

O powodzenia, jak uznają reklamację to stawiam browara 🙂 

Rdzę trzeba usunąć, najlepiej zdemontowac zaciski i oddać do piaskowania + malowanie proszkowe albo ocynk. To by była najbezpieczniejsza opcja. Jak nie usuniesz rdzy i pomalujesz to czymś to sobie będzie pod spodem gniło. Możesz też nie zwracać na to uwagi i jeździć tak dalej, zacisku na wylot ci nie przeżre, 3/4 aut ma takie coś. Ja już sie nauczyłem nie szukać niepotrzebnie wydatków i dziury w całym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To tylko nalot, nie przejmuj się tym - krzywdy nie zrobi. Oddasz na własną rękę do działań wymagających odkręcenia śruby i jak ktoś to w razie w zobaczy w aso to tracisz gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 godzin temu, siewcu napisał:

To tylko nalot, nie przejmuj się tym - krzywdy nie zrobi. Oddasz na własną rękę do działań wymagających odkręcenia śruby i jak ktoś to w razie w zobaczy w aso to tracisz gwarancję. 

Bez przesady .... nie wiem skąd takie info...

Niech oczyści , pomaluje i gitara.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak zobaczą w serwisie, że ktoś grzebał przy przewodach hamulcowych to cofną gwarancję. Nie wiem skąd masz info, że własnoręczna ingerencja w jakiś tam układ nie powoduje utraty gwarancji. Warunki gwarancji poczytaj. To, że mechanicy niektórych rzeczy nie widzą czasem to inna sprawa, jak się trafi mało tolerancyjny to zgłosi i info idzie w system.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@siewcu ,czy ktoś tu napisał o przewodach hamulcowych ?  Poza tym chyba sam nie czytałeś warunków, nikt nie zabiera gwarancji z całego auta co najwyżej na dany podzespół mogą jak już,ale najpierw gdyby coś było nie tak trzeba to udowodnić. Panikujesz jak baba. Pracuje w tym to wiem jak jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pisał o przewodach, chyba że demontaż zacisków i piaskowanie wykonuje się bez dotykania przewodów hamulcowych. Niestety ale ASO lubią podważać gwarancje, wszystko rozbija się o kasę. Za wymianę klocków i tarcz nic nie zrobią, ale za odkręcanie przewodów gwarancja na układ hamulcowy znika - i nie pisałem nigdzie o utracie gwarancji na cały samochód, trochę źle mnie zrozumiałeś.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Decyzja ASO - winna chemia.

Dodatkowo pojawił mi się ostatnio szum przed prędkości >50kmh nawet na elektrycznym silniku . ASO wymieni mi na drodze wyjątku łożysko prawe przód, które ponoć się zaczęło solidnie utleniać i zwalają to także na chemię. Polecam uważać na TENZI Krawą Felgę bo proporcjonalnie używałem jej przez jakieś 70% czasu. Pozostałe 30% to ADBL VL i inne lepsze jakościowo czyściciele.

Swoją drogą Tenzi musi mocno żreć bo klocek i okolice łożyska podobno są tak czyste jak nowe, wyjęte z pudełka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dlatego kół nie myje się deironizerami... a przynajmniej nie na bieżąco. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dlatego kół nie myje się deironizerami... a przynajmniej nie na bieżąco. 

Jak juz używać deironizera jak koło na aucie to nie pryskać po tarczach i ogólnie po układzie hamulcowym.
Ja nakładam na pędzelek i dopiero pędzelkiem na felgę

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Dziękuję 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi