Jump to content
cleantechco

CleanTech Co - Citrus Foam

Recommended Posts

W dniu 30.05.2018 o 15:16, cleantechco napisał:

Jeśli chodzi o woski i sealanty to zależy od stężenia. Przy niskich stężeniach do około 10% nie powinno być problemu, przy wyższych będzie naruszał.

Godzinę temu, Pływak napisał:

Kupiłem sobie bankę 5l tego wynalazku przede wszystkim jako prewash przed dalszymi czynnościami jak i do regularnego mycia szczurów, które nie mają LSP ale tak mnie zastanawia czy można jej z PA używać w miarę bezpiecznie ns woskach typu Fusso Coat 12 lub Colli? Jeśli tak to jakie jest w miarę bezpieczne stężenie, które nie zje tych wosków? 

1 godzinę temu, Pływak napisał:

Kupiłem sobie bankę 5l tego wynalazku przede wszystkim jako prewash przed dalszymi czynnościami jak i do regularnego mycia szczurów, które nie mają LSP ale tak mnie zastanawia czy można jej z PA używać w miarę bezpiecznie ns woskach typu Fusso Coat 12 lub Colli? Jeśli tak to jakie jest w miarę bezpieczne stężenie, które nie zje tych wosków? 

Nie zje wosków dopóki nie będziesz tego ruszał rękawicą. W PA stężenie 1:10 - 1:20 zalecane.

• Okay 2

Przetestowałem sobie tą pianę w rozcieńczeniu 1:40, ale nie usunęło mi niestety filmu drogowego z dolnej części drzwi, progu i dolnej części błotników. Spróbowałbym większe stężenie ale boje się też o Fusso, które jest nałożone. 

2 godziny temu, asaledr napisał:

Przetestowałem sobie tą pianę w rozcieńczeniu 1:40, ale nie usunęło mi niestety filmu drogowego z dolnej części drzwi, progu i dolnej części błotników. Spróbowałbym większe stężenie ale boje się też o Fusso, które jest nałożone. 

O Fusso sie bac nie musisz 😉 ja Citrusa stosowalem zawsze w rozcienczeniu 1:20 w pianownicy recznej 

W dniu 15.10.2019 o 17:47, asaledr napisał:

Fusso jest niezniszczalne  😄

• Lubię to 1

@asaledr Nie. Wręcz pomaga:) a ultra glaco to kozak więc pianka się tego nie pozbędziesz 

12 godzin temu, asaledr napisał:

A czy tego typu zasadowe piany mogą coś pogarszać z hydrofobowością na szybach z nałożonym NW? Ultra Glaco jeśli to ma znaczenie.

To nie jest piana zasadowa tego typu 🙂 To jest zasadowa piana, która jest bezpieczna i nie narusza wosków ani powłok. Dlatego prosimy nie wrzucać tej pianki do worka z innymi mocno zasadowymi pianami 🙂

15 godzin temu, cleantechco napisał:

Fusso jest niezniszczalne 

Mieszanka dotykowo - waszego Citrusa + koch apc + citrus SG - zabiła go bezproblemowo ;)

32 minuty temu, Domel napisał:

Mieszanka dotykowo - waszego Citrusa + koch apc + citrus SG - zabiła go bezproblemowo 😉

toy experiment GIF by Guava Juice

• Haha 2

23 godziny temu, Domel napisał:

Mieszanka dotykowo - waszego Citrusa + koch apc + citrus SG - zabiła go bezproblemowo 😉

Myślę, że apc najbardziej się do tego przyczyniło 😄 Nasze też zabija wszystko, dodatkowo jak jeszcze ruszysz rękawicą to już w ogóle bajka 😄 I słowo klucz - dotykowo!

cześć, trochę przesadziłem z konsystencją, dałem 200ml na litr i w sumie 3 razy tak zrobiłem. Czy naruszy mi taka konsystencja powłokę ceramiczną qglym?

15 godzin temu, lose226 napisał:

Czy naruszy mi taka konsystencja powłokę ceramiczną qglym?

Nie 🙂 Jedno jest pewne - szkoda produktu na takie mocne stężenie 🙂 Pewnie piana była za gęsta, za ciężka i szybko spłynęła 🙂 a jak szybko spływa to słabo działa 🙂 100ml na 1l to max 🙂 

właśnie nie spływała, ładnie się trzymała, ale fakt że była gęsta ja śmietana

19 godzin temu, lose226 napisał:

właśnie nie spływała, ładnie się trzymała, ale fakt że była gęsta ja śmietana

50 do 100ml do PA wystarczy.  Szkoda produktu plus wyjdzie za gęsta I nie będzie prawidłowo działała  🙂

Dziś używałem pianki jak obfity oprysk 1:20 i naprawdę dała radę 🤭🕺 samochód był po trasie 100 km w deszczu i drzwi które opryskałem domyły się naprawdę bardzo dobrze , a na drugich drzewach ewidentnie został jeszcze film drogowy 🤔 polecam każdemu spróbować tej pianki potrafi zaskoczyć 🥳

Dziś używałem pianki jak obfity oprysk 1:20 i naprawdę dała radę samochód był po trasie 100 km w deszczu i drzwi które opryskałem domyły się naprawdę bardzo dobrze , a na drugich drzewach ewidentnie został jeszcze film drogowy polecam każdemu spróbować tej pianki potrafi zaskoczyć

Ostro poszedłeś z rozcieńczeniem jak na oprysk

@Bapko wziąłem najwyższe stężenie jakie producent podaje dla pianownic ręcznych , tak zaatakowałem bo wyżej @cleantechco pisali ze jako oprysk może nie spełnić roli a jednak spełni a 🕺 teraz będę schodził ze stężeniem i zobaczę w którym momencie już bd słabo z domyciem. Przy stężeniu 1:20 nie ruszyło WG wiec myśle ze wosku tez nie powinno ruszyć 

W dniu 10.01.2020 o 15:20, Banshee napisał:

Dziś używałem pianki jak obfity oprysk 1:20 i naprawdę dała radę 🤭🕺 samochód był po trasie 100 km w deszczu i drzwi które opryskałem domyły się naprawdę bardzo dobrze , a na drugich drzewach ewidentnie został jeszcze film drogowy 🤔 polecam każdemu spróbować tej pianki potrafi zaskoczyć 🥳

Na kanale MxNowicki jest bardzo obszerny test tej piany gdzie testował różne stężenia. Według jego obserwacji różnicy w domywaniu nie było czy stężenie 1 do 50 czy 1 do 20  🙂 z chęcią sie dowiemy co u Ciebie wyszło.  Daj znać