Skocz do zawartości

CleanTech - Citrus Foam


Cleantle

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 30.05.2018 o 15:16, cleantechco napisał:

Jeśli chodzi o woski i sealanty to zależy od stężenia. Przy niskich stężeniach do około 10% nie powinno być problemu, przy wyższych będzie naruszał.

 

Godzinę temu, Pływak napisał:

Kupiłem sobie bankę 5l tego wynalazku przede wszystkim jako prewash przed dalszymi czynnościami jak i do regularnego mycia szczurów, które nie mają LSP ale tak mnie zastanawia czy można jej z PA używać w miarę bezpiecznie ns woskach typu Fusso Coat 12 lub Colli? Jeśli tak to jakie jest w miarę bezpieczne stężenie, które nie zje tych wosków? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
1 godzinę temu, Pływak napisał:

Kupiłem sobie bankę 5l tego wynalazku przede wszystkim jako prewash przed dalszymi czynnościami jak i do regularnego mycia szczurów, które nie mają LSP ale tak mnie zastanawia czy można jej z PA używać w miarę bezpiecznie ns woskach typu Fusso Coat 12 lub Colli? Jeśli tak to jakie jest w miarę bezpieczne stężenie, które nie zje tych wosków? 

Nie zje wosków dopóki nie będziesz tego ruszał rękawicą. W PA stężenie 1:10 - 1:20 zalecane.

  • Okay 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
2 godziny temu, asaledr napisał:

Przetestowałem sobie tą pianę w rozcieńczeniu 1:40, ale nie usunęło mi niestety filmu drogowego z dolnej części drzwi, progu i dolnej części błotników. Spróbowałbym większe stężenie ale boje się też o Fusso, które jest nałożone. 

O Fusso sie bac nie musisz 😉 ja Citrusa stosowalem zawsze w rozcienczeniu 1:20 w pianownicy recznej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
W dniu 15.10.2019 o 17:47, asaledr napisał:

Przetestowałem sobie tą pianę w rozcieńczeniu 1:40, ale nie usunęło mi niestety filmu drogowego z dolnej części drzwi, progu i dolnej części błotników. Spróbowałbym większe stężenie ale boje się też o Fusso, które jest nałożone. 

Fusso jest niezniszczalne  😄

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
12 godzin temu, asaledr napisał:

A czy tego typu zasadowe piany mogą coś pogarszać z hydrofobowością na szybach z nałożonym NW? Ultra Glaco jeśli to ma znaczenie.

To nie jest piana zasadowa tego typu 🙂 To jest zasadowa piana, która jest bezpieczna i nie narusza wosków ani powłok. Dlatego prosimy nie wrzucać tej pianki do worka z innymi mocno zasadowymi pianami 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
23 godziny temu, Domel napisał:

Mieszanka dotykowo - waszego Citrusa + koch apc + citrus SG - zabiła go bezproblemowo 😉

Myślę, że apc najbardziej się do tego przyczyniło 😄 Nasze też zabija wszystko, dodatkowo jak jeszcze ruszysz rękawicą to już w ogóle bajka 😄 I słowo klucz - dotykowo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
15 godzin temu, lose226 napisał:

Czy naruszy mi taka konsystencja powłokę ceramiczną qglym?

Nie 🙂 Jedno jest pewne - szkoda produktu na takie mocne stężenie 🙂 Pewnie piana była za gęsta, za ciężka i szybko spłynęła 🙂 a jak szybko spływa to słabo działa 🙂 100ml na 1l to max 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
19 godzin temu, lose226 napisał:

właśnie nie spływała, ładnie się trzymała, ale fakt że była gęsta ja śmietana

50 do 100ml do PA wystarczy.  Szkoda produktu plus wyjdzie za gęsta I nie będzie prawidłowo działała  🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś używałem pianki jak obfity oprysk 1:20 i naprawdę dała radę 🤭🕺 samochód był po trasie 100 km w deszczu i drzwi które opryskałem domyły się naprawdę bardzo dobrze , a na drugich drzewach ewidentnie został jeszcze film drogowy 🤔 polecam każdemu spróbować tej pianki potrafi zaskoczyć 🥳

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś używałem pianki jak obfity oprysk 1:20 i naprawdę dała radę samochód był po trasie 100 km w deszczu i drzwi które opryskałem domyły się naprawdę bardzo dobrze , a na drugich drzewach ewidentnie został jeszcze film drogowy polecam każdemu spróbować tej pianki potrafi zaskoczyć

Ostro poszedłeś z rozcieńczeniem jak na oprysk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bapko wziąłem najwyższe stężenie jakie producent podaje dla pianownic ręcznych , tak zaatakowałem bo wyżej @cleantechco pisali ze jako oprysk może nie spełnić roli a jednak spełni a 🕺 teraz będę schodził ze stężeniem i zobaczę w którym momencie już bd słabo z domyciem. Przy stężeniu 1:20 nie ruszyło WG wiec myśle ze wosku tez nie powinno ruszyć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
W dniu 10.01.2020 o 15:20, Banshee napisał:

Dziś używałem pianki jak obfity oprysk 1:20 i naprawdę dała radę 🤭🕺 samochód był po trasie 100 km w deszczu i drzwi które opryskałem domyły się naprawdę bardzo dobrze , a na drugich drzewach ewidentnie został jeszcze film drogowy 🤔 polecam każdemu spróbować tej pianki potrafi zaskoczyć 🥳

Na kanale MxNowicki jest bardzo obszerny test tej piany gdzie testował różne stężenia. Według jego obserwacji różnicy w domywaniu nie było czy stężenie 1 do 50 czy 1 do 20  🙂 z chęcią sie dowiemy co u Ciebie wyszło.  Daj znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 10.01.2020 o 17:32, Banshee napisał:

@Bapko wziąłem najwyższe stężenie jakie producent podaje dla pianownic ręcznych , tak zaatakowałem bo wyżej @cleantechco pisali ze jako oprysk może nie spełnić roli a jednak spełni a 🕺 teraz będę schodził ze stężeniem i zobaczę w którym momencie już bd słabo z domyciem. Przy stężeniu 1:20 nie ruszyło WG wiec myśle ze wosku tez nie powinno ruszyć 

Możesz spróbować od 1:50 w górę.

Lepiej domywa niż konkurent o podobnej nazwie. 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.01.2020 o 21:24, cleantechco napisał:

Na kanale MxNowicki jest bardzo obszerny test tej piany gdzie testował różne stężenia. Według jego obserwacji różnicy w domywaniu nie było czy stężenie 1 do 50 czy 1 do 20  🙂 z chęcią sie dowiemy co u Ciebie wyszło.  Daj znać

Wczoraj miałem Mini na serwis powłoki, auto było dość mocno zabrudzone, po użyciu ok. 60-70ml / 1L w PA brud został praktycznie usunięty w całości, przy myciu ręcznym rękawica była przez cały czas czysta, osadu pod separatorem brak 🙂 Produkt jak najbardziej godny polecenia 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Stolaar napisał:

Wczoraj miałem Mini na serwis powłoki, auto było dość mocno zabrudzone, po użyciu ok. 60-70ml / 1L w PA brud został praktycznie usunięty w całości, przy myciu ręcznym rękawica była przez cały czas czysta, osadu pod separatorem brak 🙂 Produkt jak najbardziej godny polecenia 🙂

Potwierdzam, 

W ręcznej pianownicy w stężeniu 1:40 rękawica była czysta.

Good job @cleantechco !!!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wczoraj zrobiłem roztwór 30/35ml Citrus Foam + odrobina Bubble makera od @ADBL, zalałem ok. 900/920ml wody i nałożyłem opryskiwaczem na auto 

Po spłukaniu wodą odczekałem chwilę i sprawdziłem płatkiem kosmetycznym jak sobie poradził z brudem. Na aucie leży reszta Fusso wspomagane SSW, ostatni raz 4 tygodnie temu. Zdjęcia jak auto wyglądało przed i płatek po

 

20200308_143025.jpg.5b359ef43d2f1157a63a43309e5f7f59.jpg20200308_143027.jpg.b92eb793c7929768ec87b4ac4ce8b8ef.jpg20200308_145930.jpg.cc0c71bdbb5b34f715ab3ab16dedb036.jpg20200308_145911.jpg.1209e0e808f338c9ea3b4acb57db2780.jpg

@cleantechco mówiliście, że piana nie nadaje się do oprysku (że będzie sobie gorzej radzić) A tu wcale nie jest źle  😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.