Skocz do zawartości

9H MrFix


Gość Malwin41

Rekomendowane odpowiedzi

@Malwin41 haha, właśnie to jest ten ból 😞 ilosc km robiona msc/rocznie... bo większość tutaj testów/opini, to testy „długodystansowe” np sezon jesień zima, od października do marca. A nakręcone 5-10k km 🙂 wiec lipa. Bo długi to tylko okres czasu 😕 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam   Jestem nowy na tym forum . Dzisiaj dzięki waszemu forum zamówiłem ten specyfik z aukcji allegro.  Firma zdaje się być żetelna więc może nie będzie to podróba. W zasadzie szukałem czegoś do zabezpieczenia felg , ale jak coś zostanie to zastosuję to również na karoserie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tylko 30 ml , ale to moje pierwsze nakładanie powłoki , na cokolwiek . Myślałem jeszcze o nałożeniu jej na lakierowane plastiki kokpitu , strasznie się rysują ( ale będę musiał sprawdzić , czy nie wejdą w jakąś reakcje z produktem ), wyczytałem , że niektórzy stosowali ten produkt na plastiki słupków, więc może na kokpicie się uda . Polerować nie potrafię , ale zamierzam samochód porządnie umyć , wyglinkować i odtłuścić . Mam nadzieję , że to wystarczy by móc nałożyć tą powłokę ceramiczną na lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Malwin41

Fix przyciemnia lakier ale żeby maskował to się nie spodziewaj 😉 Ogólnie do maskowania rys używa się politur, AIO, lub wosków z wypełniaczami. Na lakier bez korekty moim zdaniem szkoda zabawy z obojętnie jakimi powłokami. 

Jaki kolor auta? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Malwin41

Na srebrnym mało widać 😉 moim zdaniem jak chcesz zabezpieczenie na długo to Soft99 Fusso do jasnych lakierów. Napewno łatwiejsza forma aplikacji i ma sens bez korekty. Niestety jak chcesz wzorcowego stanu lakieru to bez korekty się nie obejdzie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby nie widać , ale nie ma tego efektu BLINK . Stosowałem różne woski , ale tego nie znam - spróbuję , widzę w sieci ma dobre opinie. Myślałem , że powłoka da radę , mam chociaż nadzieję , że zda się przy polerowanych ( ale z klarem )  felgach . Korekta prędzej , czy później będzie , ale pewnie dopiero w przyszłym roku. To niepotrzebnie kupiłem 30 ml heh, skoro w moim przypadku karoserie lepiej odpuścić .

f8a3331845d1bf5e770a24ef2c5c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Malwin41

@Przemek CRUZE na koła nada się w 100%. Na karoserię też możesz dac tego Fixa nic złego się nie stanie, jednak napewno nie będzie efektu WOW. 

Popatrzyłem na allegro i tam na aukcjach są zdjęcia faktycznie pokazujące niby możliwości Fixa, niestety jest to oszustwo bo są to 50/50 z korekt lakieru. 

Co do produktów zobacz sobie też AIO od ADBL które sporo maskuje i politurkę do jasnych lakierów od Poorboys  White Glaze. Na to jakiś wosk i napewno będziesz bardziej zadowolony. Jak masz więcej pytań pisz PW żeby nie robić offtopu 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2019 o 13:34, chudy2355 napisał:

I doszła do mnie kolejna przesyłka tym razem niby oryginał. Ale naklejkę ma z przodu opakowania. W nazwie nie ma kropki więc raczej ta najlepsza wersja.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Podeślesz link? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podeślesz link? 
PLN 18.58 20%OFF | Anti-scratch lakier do samochodu samochód cieczy ceramiczne płaszcz Auto Detailing Glasscoat motocykl farby Care Super hydrofobowa szkło powłoka
https://s.click.aliexpress.com/e/cPsn3tSD


Ale na feedbackach są też wersję z kropką w nazwie :D

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pytanie jak robicie test kapsla to wlewacie kilka kropelek i czekacie? czy jeszcze do tego kapsla np. krople wody? Kupiłem 2 butelki od 2 różnych sprzedawców (niby tam nawalone ma pozytywów) i żadna nie chce mi zaschnąć w kapslu. Cały czas jest oleista ciecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jesse_w to do wyrzucenia - ma zaschnąć bez dodawania niczego.

Ja w zeszłym tygodniu sprawdziłem zapasy Fixa, które miałem i okazało się, że 3 opakowania musiałem wyrzucić - paliły się bądź nie zasychały jak u Ciebie. 

Jedyne, które zachowują mi się poprawnie są od tego sprzedawcy: https://www.aliexpress.com/item/MR-FIX-30ML-9H-Hardness-Car-super-hydrophobic-Glass-Coating-Car-Liquid-ceramic-Coat-Auto-Paint/32862286377.html

Celem uzupełnienia zapasów zamówiłem kolejne sztuki.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.