Skocz do zawartości

9H MrFix


Gość Malwin41

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, powalla napisał:

Jakie to są te sprawdzone źródła?  Jeden konkretny gość w Chinach sprzedający na ali, czy jest jakaś grupa autoryzowanych sprzedawców?  Mało to było pokazanych kapsli że produkt wyparował i tyle? 

Ja już dawno poddałem się w walce z wyznawcami tego produktu 😉 

Chemia która pochodzi z kraju który nie wyznaje żadnych zasad bezpieczeństwa przy produkcji to już brzmi groźnie 😉 a sama jakość produktu to już inna sprawa. No ale ja nie wdycham tych chińskich oparów i się o swoje zdrowie nie martwię 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obydwie strony się niepotrzebnie nakręcają... 

wygląda to tak

 

 

 

 

osobiście mam wywalone na opinie pozytywne i negatywne tej powłoki, chęć przetestowania była silniejsza (jak to u pozytywnie zakręconego maniaka detailingu) i nie żałuję na chwilę obecną. Dokładnie będę mógł się wypowiedzieć na temat jej żywotności po zimie.

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, devilsky napisał:

@vangsta Ale o który Ci chodzi?   9H MrFix ,  9H Mr.Fix   czy   Mr Fix 9H? 😉

Dochodza jeszcze wersje z zielonymi szmatkami, pomarańczowymi i niebieskimi do tego kolor kostek, opakowanie czarne z kodem lub bez, białe z kodem lub bez 😄 więcej podziałów nie pamiętam 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Tomas22 napisał:

opakowanie czarne

MrFix w czarnym to podobno wersja V2 - poprawiona względem wersji V1 w białym pudełku. Znalazłem już kilka takich info w sieci, jednak brak info, co zostało poprawione. Mam obie "wersje", ale jakoś tak nie mogę się złamać do użycia którejś/obu z nich... 😁 Może zrobię test na masce auta, które teraz będę robił..? 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eidos71 co ja mogę powiedzieć 😄

gdybys potrzebował testowego elementu mam parę drzwi i klapę bagola od peugeota 205 w Olsztynku. Można by się pobawić np. położenie wosku nr fixa białego i czarnego i popryskac jakaś mocna chemia dać zaschnac itp 😉

nie umiem się przekonać do powłok znanych i renomowanych marek a co dopiero do chińczyka robionego dla chińczyka 😁

 

ps co do zwolenników kropli to jak przetarłem swoje pierwsze auto w jednym miejscu nitro to też miałem piękne krople 😁

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Tomas22 napisał:

Chemia która pochodzi z kraju który nie wyznaje żadnych zasad bezpieczeństwa przy produkcji to już brzmi groźnie 😉 a sama jakość produktu to już inna sprawa. No ale ja nie wdycham tych chińskich oparów i się o swoje zdrowie nie martwię 😁

To jest akurat zabawne, guru markowych produktów z angielskiego Youtuba stwierdził, że cokolwiek jest w fixie to nie należy się tego bać - bo działających / drogich / tych co powinny być - składników powłoki to tam na pewno nie ma. Wklejałem link kilka dobrych stron wstecz - tego testu i tej wypowiedzi. 

Przychylam się do tego toku rozumowania, jeśli nie jest to powłoka to cóż takiego niebezpiecznego może być w składzie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ronin78 po prostu brak zaufania do chińskich producentów 😉 i nie chodzi mi o to że tylko produkowane w chinach. Głównie o to że na zlecenie jakiegoś chińczyka. Jeśli już opieramy się na filmikach z jutuba to wystarczy obejrzeć produkcję chociażby spodni jeansowych gdzie nie są przestrzegane żadne zasady bezpieczeństwa podczas produkcji. To jak ja mam wierzyć w to że chemia z tego kraju zlecona w tym kraju jest bezpieczna dla zdrowia ? Rozpuszczalniki chemiczne same w sobie nie są bezpieczne a co dopiero rozpuszczalnik chiński ? 😁 Do mnie to przemawia. Nie do każdego musi a to jest tylko moja opinia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomas22 idę o zakład że większość ubrań które masz w szafie/smartfon itd masz również z Chin - i jednak żyjemy - mówią na to optymalizacja kosztów. 

BTW, i tak przy aplikowaniu powłoki nosisz rękawice nitrylowe (te same co pielęgniarki w szpitalu), nakladasz powłokę za pomocą fibry z której potem nie jesz itd. 

Pamiętam jak kilka lat temu mówiono o Xiaomi - do dziś zagorzali przeciwnicy nie są w stanie przeboleć że marka dogoniła a nawet przegoniła cześć szanujacej się konkurencji. 

Tutaj mamy podobną sytuację - dziw bierze że nadal ktoś nie zrobił mema z nosaczem i z opisem 'Fusso lepsze' 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vangsta nie zaprzeczam co do ilości produktów z chin. Jednak jeśli coś jest zlecone z firmy poza Chinami jest produkowane na jakiś tam zasadach 😉 ciuch kupisz za 20 zł czy za 100 zł ? 😉

Założę się też że 90% niebieskich plam na jasnej skórze pochodzi ze spodni chińskich marek bliżej nie określonych 😁 ale nie o tym ta dyskusja 😉

Cena nie zawsze ale przeważnie oznacza jakość 😉 w przedziale cenowym średnim a drogim różnica jest bardzo mała a w przedziale niski średni jest bardzo duża 😁

 

Dodatkowy przykład 😉 często na stacjach paliw kolesie o ciemnej karnacji sprzedają "oryginalne perfumy" koszt takiego to ok 200zl za 50 ml ale oni mają dla Ciebie specjalną ofertę bo wyglądasz na super kolesia. Dasz im 20 zł i perfumki twoje. Kupisz ? 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj: http://forum.detailing-art.com/topic/6938-9h-mr-fix/ jest ciekawa wymiana opinii po zastosowaniu MrFix (wersji v1 - w białym pudełku), oraz kilka uwag dotyczących wersji v2 (w czarnym pudełku). Generalnie opinie są pozytywne - są też opisy po kilku-kilkunastu miesiącach od aplikacji... Chyba wleci na letnie i zimowe alu w prywatnym aucie... I może na maskę auta, które będę robił w najbliższy weekend... 🤔 Nie wiem tylko, czy użyć v1, czy "odżałować" v2... 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy ma prawo mieć swoje zdanie,  na temat fixa też mam swoje zdanie i filmik najlepiej to podsumowuje.

Czy będę kładł na auto? Oczywiście, robiony test na najtańszym bezbarwnym z puchy- 1K i jest miodzio, usiadło książkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.