Skocz do zawartości

Ciekawe kanały na YT z detalingiem


Rekomendowane odpowiedzi

@Eidos71 my tutaj możemy sobie gdybać. Może to prawda może nie...

Sprawę trzeba postawić jasno. Testy i prezentacje PTO trzeba traktować tylko jako „first look”, przedstawienie produktu, z czym to się je itp. Merytorycznie jego filmy nie są jakieś wybitne ot etykieta przeczytana jego słowami.

Co do potencjalnych stawek. Nie są one wygórowane jak na „jutubera” z takimi zasięgami i kanał prowadzony w języku angielskim(czasem wrzuca chyba też filmiki po włosku?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, KUBA46 napisał:

Co do potencjalnych stawek. Nie są one wygórowane jak na „jutubera” z takimi zasięgami i kanał prowadzony w języku angielskim(czasem wrzuca chyba też filmiki po włosku?).

Wrzuca filmy po angielsku i po francusku (oba języki są używane w Kanadzie, skąd PTO pochodzi). Ok - wysokość stawek jest zależna od zasięgu recenzenta i od tego, ile dana firma chce zapłacić. Ale filmy PTO stały się dla mnie nie recenzjami, a reklamami produktów i dlatego jego kanał całkowicie stracił dla mnie wiarygodność. Inaczej by to wyglądało, gdybym w komentarzu/opisie filmu mógł przeczytać, że materiał jest sponsorowany - wtedy wiarygodność opinii PTO byłaby najwyżej lekko zachwiana, a nie złamana całkowicie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Eidos71 napisał:

To rzeczywiście stawia pod znakiem zapytania uczciwość i rzetelność recenzji Pan The Organizer...

To człowiek o tragicznie niskiej wiedzy technicznej i mało rzetelnym podejściu.

Zaimponował mi natychmiastowym katowaniem produktu, który wymagał utwardzenia. Nawet nie przeczytał instrukcji. Wprowadzał innych w błąd.

Natychmiast zablokowałem ten kanał.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
24 minuty temu, Eidos71 napisał:

a recenzję produktu liczy sobie 16.000 USD, a "jedyne" 11.000 USD liczy sobie za pierwszą recenzję produktu producenta, którego jeszcze nie recenzował. To rzeczywiście stawia pod znakiem zapytania uczciwość i rzetelność recenzji Pan The Organizer... W jego obronie na razie stanął Scott z Dallas Paint Correction (swoją drogą nie przepadam za tym detailerem).

Z tego co wiem z oficjalnego źródła = Pan brał około 2 lata temu na złotówki około 40k PLN za reklame produktów na swoim kanale.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Domel napisał:

Z tego co wiem z oficjalnego źródła = Pan brał około 2 lata temu na złotówki około 40k PLN za reklame produktów na swoim kanale.

Dobrze napisałeś - za reklamę, a nie za wiarygodną i obiektywną recenzję... Niestety - oszukuje swoich subskrybentów... A cała sprawa wyglądała tak: PTO zwrócił się do firmy produkującej kosmetyki samochodowe (prawdopodobnie chodzi o Undrdog) z ofertą "pozytywnej recenzji" ich kosmetyków za określoną kwotę. Firma nie zgodziła się na proponowaną przez PTO cenę, a później ujawniła mailową korespondencję z PTO. Filmik na ten temat, wraz z tą korespondencją, wrzucił na YT jakiś gość (filmik już został usunięty, chyba przez YT), a PTO i Scott biją pianę m.in. na temat ujawniania publicznie informacji finansowych. Jednak okazuje się, że PTO nie zawarł z tamtą firmą żadnej umowy o poufności, więc nie ma z czym iść do sądu, dlatego teraz próbuje walczyć publicznie, na YT i stara się zrobić z siebie ofiarę nieuczciwej firmy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 minuty temu, Eidos71 napisał:

... zwrócił się do firmy produkującej kosmetyki samochodowe... z ofertą "pozytywnej recenzji" ich kosmetyków za określoną kwotę. ....

Podobne praktyki znamy z Polskiej sceny 😄  😄

23 minuty temu, ghost napisał:

który wymagał utwardzenia. Nawet nie przeczytał instrukcji. Wprowadzał innych w błąd.

Coś pamiętam, chodziło chyba o Turtle albo Megsa i aktowanie przez upływem 24h...

PTO twierdzi że detailingiem zajmuje się już 24 lata 😄

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Eidos71 napisał:

Za recenzję produktu liczy sobie 16.000 USD, a "jedyne" 11.000 USD liczy sobie za pierwszą recenzję produktu producenta, którego jeszcze nie recenzował.

550i za ~150k $ jednak trzeba było jakoś sfinansować..

Oglądałem go jakieś 3 lata temu i w tamtym czasie jeszcze te 'testy' jakoś wyglądały. Coś można było z nich skorzystać. Też powoli wiało reklamą, ale powoli..

Teraz? Nie wchodząc na film, już wiem, że produkty przedstawione będą "indescribable, awesome, great, fantastic,ridiculous good..." itd

Brakuje mu tylko jeszcze paska na dole ekranu z telezakupów mango TV

Podziękowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
6 godzin temu, KUBA46 napisał:

salonach USA są tańsze?

PTO jest z Kanady 😄 

Co do PTO to też swego czasu go oglądałem ale jak zrobił dwa identyczne filmiki o "myciu detailingowym" gdzie nawet mu się nie chciało nagrać na nowo ścieżki dźwiękowej tylko użył ze starego filmiku to już w moich oczach sięgnął dna....

Co do samych stawek to jak na taki zasięg nie jest ona wygórowana tym bardziej że robi to w dwóch językach przez co ma szerszy zasięg jednak jego podejście do tych filmików i to jak on wszystkie te produkty zachwala jest co najwyżej żenujące. Wzmianki i sponsorowanych filmikach też nie ma co jest mega słabe. Osobiście większość jego filmów nie oglądam bo wiem co powie i wiem że będzie wszystko super hiper fajne a z jego recenzji to nic nie kupiłem i jest mi z tym bardzo dobrze 😄 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.