Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

@przemas.p
I dlugo Ci zeszlo?
O Panie . Myślę że z poł dnia . Kierownicę zdjalem ok 13 a kończyłem ok 22 . Ale wiesz jak to jest . Wyczyścisz i czekasz aż wyschnie, przelecisz rozpuszczalnikiem i czekasz aż odparuje . Później między warstwami pomimo tego że używałem opalarki też odczekiwalem swoje . Nie spieszyłem się specjalnie bo po co , chciałem żeby było dobrze. Wszystko spoko ale może Ci się podczas malowania jakiś paproch przykleić tu i tam bo kurz jak lata w powietrzu to prawie niewidoczny ale jak siadzie na farbie to sam wiesz . Nie przejmuj się tym , zabezpiecz a kierownica zrobi się gładka po kilku dniach jazdy .
Czyść regularnie softem i zabezpieczaj .

Nadałem z mojego fona przy użyciu Tapatalka

@grechut to chyba najprostsza metoda DIY efekt całkiem spoko .
Ps. Czekam na szkolenie z Ram Iyer (Geist)
Więc następnym razem już nie będę się bawić gabeczka (mam nadzieję )

Nadałem z mojego fona przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@przemas.p a bez opalarki i zdejmowania kiery?

Wyryte w skale z S20 FE 5G


Wszystko się da wiadomo, suszarka zrobi robotę i samo też pewnie wyschnie ale nie próbowałem . Przy opalarce farba odparowuje w oczach . Co do zdejmowania kierownicy to ja wolałem w ten sposób bo robiłem całą i zdecydowanie było wygodniej , bez gimnastykowania się i zgadywania co od strony licznika .

Nadałem z mojego fona przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie ja bym miał dobry dostęp bez demontażu, już tak mam, że wolę 5 razy przemyśleć zdejmowanie czegokolwiek z auta ;) leży u mnie ten zestaw od wiosny i pasowałoby, żeby już nie leżał

Wyryte w skale z S20 FE 5G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie ja bym miał dobry dostęp bez demontażu, już tak mam, że wolę 5 razy przemyśleć zdejmowanie czegokolwiek z auta ;) leży u mnie ten zestaw od wiosny i pasowałoby, żeby już nie leżał

Wyryte w skale z S20 FE 5G


No to musisz go wziąć w obroty , naprawdę prosta sprawa . Jeżeli będziesz używać opalarki to ostrożnie , tylko tyle co trzeba nie za blisko. Pięknie widać jak farba wysycha momentalnie.
W moim przypadku demontaż poduszki i kierownicy to zaledwie kilka chwil dlatego zdjąłem. Zestaw naprawdę spoko , u mnie za to leży taki sam do foteli i boczków ale się zastanawiam czy zaczynać . Za 2 miesiące mam szkolenie z renowacji skór więc może od razu zrobię konkretnie.

Nadałem z mojego fona przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grechut, byłoby fajnie, dzięki. Dokupiłeś do tego lakier bezbarwny? W samym zestawie, z tego co mi się wydaje, go nie ma, a goły lakier + Versiegelung krótko trzyma.
Jeżeli mogłoby być 75% lepiej, niż jest y mnie obecnie będę happy Nawet, jeśli zajmie to trochę czasu. Sam wieniec ma raczej najprostszy możliwy kształt, do tego dostęp wygląda na dobry bez demontażu.

Wyryte w skale z S20 FE 5G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMCzysci

Nie, kupiłem ten zestaw co jest na allegro bo utwardzacz jest po prostu za drogi. W miarę dbam o auto więc nawet jak raz w miesiącu zaaplikuje jakies mleczko do skór to powinno spokojnie wytrzymać kilka lat. 

P. S Widze że jeszcze nie wysłali więc chyba na jutro nie dojdzie.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grechut, byłoby fajnie, dzięki. Dokupiłeś do tego lakier bezbarwny? W samym zestawie, z tego co mi się wydaje, go nie ma, a goły lakier + Versiegelung krótko trzyma.
Jeżeli mogłoby być 75% lepiej, niż jest y mnie obecnie będę happy Nawet, jeśli zajmie to trochę czasu. Sam wieniec ma raczej najprostszy możliwy kształt, do tego dostęp wygląda na dobry bez demontażu.

Wyryte w skale z S20 FE 5G


Zestaw z utwardzaczem jest do aplikacji pistoletem , nie wyobrażam sobie robić tego bez demontażu kierownicy. Dziadzia ma na kanale taką renowację

Nadałem z mojego fona przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Pikokomusisz najpierw auto dobrze domyć: odsmolić, usunąć opiłki żelaza i zdjąć kamień.

Po takich zabiegach, już zobaczysz róznice. Jesli efekt Cię zadowoli to posmaruj jakimś woskiem. Jeśli będziesz czuł niedosyt, zrób polerkę (chociaż one stepa) i nawoskuj.

Będziesz zadowolony.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Eryczek napisał(a):

@Pikokomusisz najpierw auto dobrze domyć: odsmolić, usunąć opiłki żelaza i zdjąć kamień.

Po takich zabiegach, już zobaczysz róznice. Jesli efekt Cię zadowoli to posmaruj jakimś woskiem. Jeśli będziesz czuł niedosyt, zrób polerkę (chociaż one stepa) i nawoskuj.

Będziesz zadowolony.

Otóż to. Już porządne mycie z dekontaminacją daje dużo do wyglądu.

11 godzin temu, Pikoko napisał(a):

Co wrzucić na taki lakier aby uzyskać wiekszy połysk.

Jak długotrwały ma być efekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli naprawdę ma być ładnie, to nie schodziłbym poniżej pełnej dekontaminacji, cleanera (najlepiej maszyną) i wosku. Człowiek się rozleniwia i ogranicza do qd po myciu, a potem to samo auto, nawet zadbane, się nawoskuje i widać różnicę.

Wyryte w skale z S20 FE 5G

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pikoko napisał(a):

Myje auto raz na miesiąc lub częściej zależy jaka jest pogoda.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
 

Nie chodzi o to co ile myjesz, tylko jak długo ma się efekt utrzymywać: od mycia do mycia, pół roku, rok, dłużej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.