Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie brzmi czy na chwilę obecną przy wszystkich super trwałych, nowych specyfikach warto na umyty i przygotowany lakier jeszcze kłaść wosk? Czy po prostu po cleanerze potraktować lakier jednym z obecnych ceramicznych quick detailerow? Auto zabezpieczone, lakier petarda, kropling i raz w miesiącu ponownie przeleciec Qd? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wolny słuszne spostrzeżenie. Ogólnie jest sporo produktów, które aplikuje się dość szybko i dają fajny efekt na dłuugi czas. 

Natomiast dla mnie wosk, to wosk jak to stwierdził @analyzator 😄 Człowiek się relaksuje i odpręża przy tym, dla mnie to podobne uczucie jak wędkowanie 🙂 
Chociaż sam przez ostatnie testowanie powłok ceramicznych nie miałem czasu by wytestować Konkursowego Zymolka 😞 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam karchera k7. 91 chciałbym złożyć sobie krótki pistolet. Widzę że na allegro są ale pod gwint. Ja mam szybko złącze. Muszę kupić wąż z gwintem i szybko złączem? Czy lepiej jakieś przejściówki? Chciałbym też używać krótkiego z pianownica która ma końcówkę pod standardowy pistolet. Ktoś może się wypowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe żeby Prima Amigo aplikowane na DA na czarnym padzie nie zdjelo z lakieru Car Pro Reloada? 

Miałem na lakierze całkiem świeżego Reloada (aplikowany 2 tyg temu jako QD), wczoraj poleciałem lakier Prima Amigo i dziś na to wrzuciłem Funky Witch Paradise Gloss, niestety miejscami wosk trochę gorzej sie docierał, pamiętam że kiedyś, jak go kładłem na Prima Amigo, to wystarczyło przelecieć raz dwa grubą fibrą i w latarce było idealnie, a dziś niestety musiałem jeszcze finalnie pomachać w niektórych miejscach ścierką z króciutkim włosiem (Wax Pro No limit ❤️) bo w latarce było widać, że wszystko sie ciągnęło (tłusty hologram zgodny z kierunkiem ruchu fibrą)

Zastanawiam się, co było przyczyną, ścierki na pewno czyste, świeżo pranę, zresztą sprawdziłem różnymi i z każdą efekt taki sam. Aplikator nowy, wcześniej nie używany. Docierałem zarówno po 3 jak i po 10 minutach (tak jak instrukcja wosku nakazuje). Problem leży więc w (a raczej na) lakierze. 

Ktoś wspominał w wątku poświęconym Prima Amigo, że w zasadzie za bardzo nie usuwa solidniejszych zabezpieczeń i zastanawiam się, czy Car Pro Reload (pod nim leżał jeszcze CC water gold, więc kanapka solidna) nie pokonał Prima Amigo i to spowodowało, że wszystko sie troszkę pogryzło i samo PA nie zrobiło porządnego podkładu oraz finalnie pogryzło się to wszystko z Paradise Gloss, choc samo Prima Amigo na Reloadzie docierało się bez żadnego problemu. 

Co o tym myślicie? 

Zmyłem jeszcze maskę Car Pro Erasererm, wieczorem przelecę ją Bilt Hamberem Cleanser Polish i sprawdzę jak na tym siądzie i będzie się docierał ten wosk, mam nadziej ze będzie spoko, bo pamiętam że kiedyś bardzo pozytywnie zaskoczył mnie ultra łatwą aplikacją i docieraniem na Prima Amigo, a dziś taka niespodzianka 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@7777777 - Prima Amigo to obecnie AIO, a nie primer. Nie wiem, jak było z wcześniejszą wersją Amigo (mam obie wersje), na poprzedniej brak zapisu o dodatku sealantu - ale obecnie dostępna np. w SCS ma na etykiecie nadruk, że jest to ścierny cleaner z sealantem. Może właśnie stąd problem..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eidos71 mam stare amigo (mam go już z 3 lata). Testowałem na nim wiele wosków w kontekście aplikacji /docierania i w zasadzie pod tym względem to mój ulubiony 'podklad'. Zawsze to co gryzło sie w tym aspekcie np. z dodo juice lime prime, siadało idealnie i bezproblemowo na prima amigo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@yas
Az tak to nie  
Jakas szczotka druciana czy cus. Dodatkowo czasem wejdą jakieś źdźbła trawy, z którymi szlifierka sobie nie poradzi, bo one po prostu głębiej siedzą w materiale :)
Mam tę, niezastąpione narzędzie: https://mrcleaner.pl/szczotki/monster-shine-metal-cleaning-brush-ii-metalowa-szczotka-do-odkurzania-i-czyszczenia-tapicerki?gclid=Cj0KCQjwwvilBhCFARIsADvYi7Lk0eypWuKTUeuCuKNhzMOlbrVDLYWXm8T5Ggxzfy5p4U9Y_0tuLFAaAuYSEALw_wcB

Wyryte w skale z S20 FE 5G

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MikeLBN zdecydowanie wolę szczotkami do opon czyścić dywaniki. Te miedziane fajne ale druciki po jakimś czasie się wyginają i bardziej "głaszcze" dywaniki. Mam różne i sprawują się super 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
34 minuty temu, flatron007 napisał(a):

Potrzebuję jakąś tanią i dobrą gąbkę do mycia, czy taka będzie ok?
https://www.prostaff-jp.eu/pl/products/prostaff-fiber-sponge-for-coated-body-52.html

Kup soft99'a lepiej.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@flatron007 fajna ale. Mała i czarna. Wolę jaśniejsze medium to wiem jak płuczę i czy cos nie złapałem. Gąbka jest bardzo poręczna natomiast do mycia kdużych powierzchni niewygodna. Nalatasz się z tym. Bardzo fajnie i lekko sunie po lakierze pewnie po części z powodu samego rozmiaru. U mnie jeździ w bagażniku na wakacje z lekkim zestawem do mycia poza domem. Nie używam na co dzień.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.