Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, scotti napisał(a):

jeśli wszystko jest ok z lakierem to wystarczy tylko dobrze umyć, odbiorze odtłuścić i można kłaść ponownie powłokę?

Dekontaminacja to nie samo mycie. Po takim okresie czasu na pewno na lakierze znajdują się zanieczyszczenia, których nie usuniesz najdokładniejszym nawet myciem - dlatego niezbędna jest co najmniej chemiczna dekontaminacja deironizerem i produktem typu "tar & glue". Przy produktach czysto syntetycznych (nie opartych na woskach naturalnych), czystość lakieru (poza kwestią wizualną) ma duży wpływ na to, jaką trwałością wykaże się zaaplikowane zabezpieczenie (oczywiście mają na to również wpływ inne czynniki). Tak, jak zauważył @AndrewZS , po roku czasu na pewno na lakierze (zwłaszcza miękkim) znajdzie się trochę płytszych i głębszych zarysowań (czy to kolistych, czy też wzdłużnych) - jednak usuwanie ich to już aspekt wizualny i subiektywne poczucie estetyki właściciela pojazdu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Eidos71 napisał(a):

po roku czasu na pewno na lakierze (zwłaszcza miękkim) znajdzie się trochę płytszych i głębszych zarysowań (czy to kolistych, czy też wzdłużnych) - jednak usuwanie ich to już aspekt wizualny i subiektywne poczucie estetyki właściciela pojazdu. 

No widzisz... wszystko zależy od podejścia. Jak napisałem jakiś czas temu w podobny sposób, w stosunku do braku konieczności zrobienia korekty na salonowo nowym aucie zostałem mocno skrytykowany 😉 Purystą nie jestem, ale jednak więcej niedoskonałości znajdziemy po roku użytkowania, niż na nowym aucie, nawet jeśli jest zadbane zgodnie ze sztuką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś z Was kładł powłokę Aqua One na essence ?  Czy jest sens bawić się w essence mając na stanie sonax 04-06 i 3D One Hybrid? 

Chciałbym również sprawdzić pady ,,zwizzer pro thermo pad blue medium cut". Czy ktoś ich już używał i z jakimi pastami ?  

Pozdrawiam Łukasz 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zeea naczytałem się, że te pady są idealne do typowego one step-a. Aktualnie używam padów Nat-a lub honey combination  z pastą 3d i jest fajnie, ale chciałbym przetestować coś nowego sprawdzonego przez innych stąd pomysł o Essence i zwizzer blue. Podzielasz opinię, że to dobry pad do One step ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku przybyło mi parę sprzętów. Kupiłem parownicę, odkurzacz piorący i opryskiwacz. Ale jako że powoli już myślę o zimie, to czy na zimę mam coś z wyżej wymienionego sprzętu zabierać do domu? Że myjkę trzeba to wiem i od paru lat na zimę biorę ją do domu, ale słabo z miejscem żeby zabierać dodatkowe sprzęty, dlatego pytam wcześniej żeby ewentualnie mieć czas na wygospodarowanie miejsca.

 

Druga sprawa to czy trzeba suszyć filtr z odkurzacza piorącego po pracy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o pranie rękawic do mycia auta. Do tej pory prałem ręcznie i nie ukrywam, że zaczyna mnie to już irytować. Czy można je wyprać razem z ręcznikami do osuszania? Pytam, bo zastanawiam się czy przypadkiem ręczniki w pralce nie przejmą ewentualnych zabrudzeń z rękawic. Jakby co ręczniki twisted pile, więc teoretycznie nie powinny być zbyt narażone na to zjawisko ze względu na splot, ale wolę przeczytać co o tym myślicie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Mr.Wolf napisał(a):

Pytanie o pranie rękawic do mycia auta. Do tej pory prałem ręcznie i nie ukrywam, że zaczyna mnie to już irytować. Czy można je wyprać razem z ręcznikami do osuszania? Pytam, bo zastanawiam się czy przypadkiem ręczniki w pralce nie przejmą ewentualnych zabrudzeń z rękawic. Jakby co ręczniki twisted pile, więc teoretycznie nie powinny być zbyt narażone na to zjawisko ze względu na splot, ale wolę przeczytać co o tym myślicie. 

Ja robię tak ze wypłukuje pod bieżąca i potem do praleczki 😊

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.