Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

@jelinski17 kurde, położyłem tego na kilka aut, hydro świetne, szkiełko niesamowite, niestety te auta nie wracają więc ciężko określić ile siedzi.

Trochę zraziłem się do podobnego produktu Aqua Booster , z tej samej butelki na Skodzie siedzi 6 miesięcy choć auto mało jeździ i jest garażowane, na innym 4 miesiące i dalej fajnie siedzi a u mnie na masce nie przygotowanej zjechał po 3 tygodniach.Na jeszcze innym po miesiącu była tafla.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jelinski17 to bardzo zastanawiające dlaczego ci to zdechło, bo ja np w piątek wróciłem z nad morza, przed wyjazdem auto było myte i nałożony standardowo bsd + ech2o, a więc coś czemu nawet do boostera ceramicznego daleko, i po powrocie jak na bezdotyku zrzuciłem koch GS i po spłukiwaniu praktycznie całe auto kropelkowało fajnie, a przód cały był wyprany owadami i kupami mew 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
3 godziny temu, pablo15005 napisał(a):

@Domelpytanie z innej beczki 😁 masz sprzęty ryobi widziałem, a podkaszarke do trawy może? Myślę iść w tą markę i ogarnąć wszystko na Aku później od nich ...

Mam 🙂 Ale to tylko podkaszarka entry level RLT183115C18V ale robi co ma robic, na lekkie trawki daje rade 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
10 godzin temu, pablo15005 napisał(a):

@Domel przy krawężnikach idzie nią ogarnąć? Jaki masz aku i ile wytrzymuje? Zastanawiam właśnie czy wziąć taka czy ta krawedziarke 😆🫣

Tak jak najbardziej przy kraweznikach idzie jak burza. Ona ma ino jedną zyłkę ale daje sobie radę. 5AH starcza spokojnie na 20 minut,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Domel napisał(a):

Tak jak najbardziej przy kraweznikach idzie jak burza. Ona ma ino jedną zyłkę ale daje sobie radę. 5AH starcza spokojnie na 20 minut,

Dzięki za info, zamówię z tym 5ah właśnie 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
29 minut temu, pablo15005 napisał(a):

Dzięki za info, zamówię z tym 5ah właśnie 👍

generalnie wszystkie te narzedzia AKU - kupowanie AKU ponizej 5AH nie ma sensu 🙂 no chyba ze do lampki etc etc ale do narzedzi 5AH to absolutne minimum 🙂 Generalnie czasem sa fajne promki na te AKU trzeba monitorować "przestrzeń" 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Domel napisał(a):

generalnie wszystkie te narzedzia AKU - kupowanie AKU ponizej 5AH nie ma sensu 🙂 no chyba ze do lampki etc etc ale do narzedzi 5AH to absolutne minimum 🙂 Generalnie czasem sa fajne promki na te AKU trzeba monitorować "przestrzeń" 😉

Ryobi ogólnie nie takie złe ale ceny akumulatorów powalają. Jak oni na to wpadają, żeby aku 5ah od ryobi był tańszy niż jego odpowiednik z Dewalta? Sam używam kilku urządzeń z Ryobi ale generalnie preferuję u siebie DW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszczą mi przednie szyby boczne przy otwieraniu , dźwięk idzie z listwy zgarniającej.

Umyłem wodą z płynem , ale nic nie pomogło.

Ktoś ma jakiś dobry patent na ogarnięcie tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, xadamx napisał(a):

Ryobi ogólnie nie takie złe ale ceny akumulatorów powalają. Jak oni na to wpadają, żeby aku 5ah od ryobi był tańszy niż jego odpowiednik z Dewalta? Sam używam kilku urządzeń z Ryobi ale generalnie preferuję u siebie DW.

Dużo zależy od marki oraz typu baterii użytych w akumulatorach. Ryobi np. wychodzi z jednej fabryki co Milwaukee 😉  

Polecam czasami pooglądać filmiki TTC (Torque Test Channel) i ich testy urządzeń, akumulatorów, baterii itd.

Czasami, jak się biega po drabinie i wkręca coś w suficie/dachu to lepiej mieć aku 2ah żeby całość była lżejsza i wygodniejsza 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Qukie napisał(a):

Czasami, jak się biega po drabinie i wkręca coś w suficie/dachu to lepiej mieć aku 2ah żeby całość była lżejsza i wygodniejsza 

Chciałem się tylko upewnić, że zrozumiałeś co napisałem. Bo nawet 2Ah aku od Dewalta jest tańsze niż odpowiednik Ryobi.

O Powerstack-ach od DW celowo nie wspominam, bo to inna liga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, xadamx napisał(a):

Chciałem się tylko upewnić, że zrozumiałeś co napisałem. Bo nawet 2Ah aku od Dewalta jest tańsze niż odpowiednik Ryobi.

O Powerstack-ach od DW celowo nie wspominam, bo to inna liga.

Tak, zrozumiałem dlatego napisałem, że to także zależy od marki, zarówno baterii w aku jak i samego aku, a w sumie na ten fragment powinienem był oznaczyć @Domel bo on pisał, że tylko 5ah ma sens 🙂

Praktycznie każdy jeden akumulator i każde urządzenie Ryobi jest tańsze niż DeWalt ponieważ mają inne pozycjonowanie na rynku. Ryobi to marka bardziej dla amatora, natomiast DeWalt pozycjonowany jest jako sprzęt dla profesjonalistów. To trochę jak polerka Rupes vs Hamron z Juli 😉  ale to jak zawsze temat na baaardzo długie rozważanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć przekazał do prowadzenia firmie zewnętrznej. Ludzie go bombardują pytaniami i jest cisza. Bardzo nieprofesjonalne z jego strony. Najlepiej olać i zapomnieć niż rozkminiać, szczególnie, że jest sporo rzetelnych sklepów z bogatsza ofertą

Wysłane z mojego SM-S916B przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Qukie napisał(a):

Praktycznie każdy jeden akumulator i każde urządzenie Ryobi jest tańsze niż DeWalt ponieważ mają inne pozycjonowanie na rynku.

Tak, tak a teraz popatrz - baterie 5Ah

Ryobi  najniższa cena to 344,44

vs.

Dewalt najniższa cena to 272,50

Oba przypadki to fabrycznie nowe rzeczy, z polskiej dystrybucji. Urządzenie - zgodzę się z Tobą. DW są droższe bo to inna klasa. Ale baterie, o których na samym początku pisałem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xadamx Einhell 5 ah 149 zł a jak trafisz promocje (która jest minimum raz w miesiącu na stronie producenta i biedronce home oraz media expert) to duża część body + Aku 5 ah za 89 zł lub 2,5 ah + ładowarka za złotówkę. 

 

DeWalt w porównaniu do ryobi to narzędzie dwie półki wyżej. Porównuj to właśnie einhella, czarnego parkside, fatmaxa a nie Dewalt, Makita czy Milwaukee. Nie róbmy z Ryobi marki premium bo to solidna marketówka a jedyną przewagą nad innymi jest to, że ma delikatnie szerszą ofertę. 

 

Edit:

Sorry, teraz zobaczyłem, że bateria ryobi jest droższa od Dewalta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, xadamx napisał(a):

Tak, tak a teraz popatrz - baterie 5Ah

Ok, to źle zrozumiałem Twoją pierwsząwypowiedź:

W dniu 18.07.2024 o 11:21, xadamx napisał(a):

Jak oni na to wpadają, żeby aku 5ah od ryobi był tańszy niż jego odpowiednik z Dewalta?

Mam sporo urządzeń Ryobi kupowanych albo w zestawie z aku, albo z aku do dokupienia w korzystnej cenie więc nigdy nie patrzyłem na ceny samych aku. Nie używam tych narzędzi profesjonalnie więc kilka aku mi w zupełności wystarczy na cały dzień pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Qukie napisał(a):

Jak oni na to wpadają, żeby aku 5ah od ryobi był tańszy niż jego odpowiednik z Dewalta?

O kurcze. Teraz widzę jaką wtopę popełniłem. Miało być, że "Jak oni na to wpadają, żeby aku 5ah od ryobi był droższy niż jego odpowiednik z Dewalta?"

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.