Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, Golfiarz napisał(a):

Hej, planuję samemu zrobić ceramikę Aqua Coating 9H lub Aqua Graphene Coating. Nie mam garażu.

Czy jak będę to robił wieczorem u mnie na podwórku, już przy zachodzie słońca, tak żeby nie było w pełnym słońcu, to będzie OK? Upewniłbym się, że nie ma deszczu dzień po. Tylko, że mimo wszystko kolejnego dnia pojawi się już jakieś słoneczko, przed upływem 24h... 😞

Na bank nie dasz rady w tych warunkach połozyć 9H i sądzę, że Grafenowej również ci się nie uda. 

Swoją drogą pomysł aby aplikować powłokę popd chmurą jest totalnie bez sensu.

23 godziny temu, AndrewZS napisał(a):

słoneczko nie przeszkadza, wręcz pomaga

Tak ale po dokonaniu aplikacji, a nie w trakcie.

19 godzin temu, Golfiarz napisał(a):

Nałożyłbym powłokę na świeżym powietrzu

 

19 godzin temu, Golfiarz napisał(a):

Czy są tutaj jakieś wyraźne błędy?

Patrz wyżej. 

Jeden z problemów jaki wystepuje: co zrobisz np. z kurzem unoszącym się w powietrzu, który siada lakierze przed i podczas aplikacji ?

19 godzin temu, marcineke napisał(a):

Graphene od Aqua to już średni pomysł, 9h jest prosta i bezproblemowa, jednak z Graphene tak kolorowo nie jest.To jedna z trudniejszych powłok.

Moje doświadczenie z tymi powłokami, a trochę ich już połozyłem, jest wręcz odwrotne.

19 godzin temu, Golfiarz napisał(a):

Czy byłoby akceptowalne pominięcie glinkowania z polerką w przypadku nowego auta z salonu? Nie mam dostępu do takiego sprzętu żeby polerkę zrobić.

Zrobiłbym mycie na 2 wiadra, deironizacje, odsmolanie, jeszcze raz mycie na 2 wiadra, odtłuszczanie. I wtedy przystąpiłbym do aplikowania powłoki.

Na początek radzę ci pójśc jednak w wosk.

18 godzin temu, Golfiarz napisał(a):

Czy car detailing w tym zakresie o którym ja piszę to rocket science

Nie ale nawet w podstawach trzeba mieć odrobinę wiedzy, żeby czegoś nie sp....lić. Sądząc po twoich wypowiedziach nawet na to nie masz odpowiedniej wiedzy.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem zrobię tę powłokę za 1500 PLN (netto? brutto? nie wiem) w WCD detailing, to już cena z dekontaminacją i polerowaniem. Skoro robienie tego pod chmurką (w cieniu) naprawdę nie ma sensu, to tak będzie bezpiecznej. Tylko satysfakcja z zrobienia przepadnie, a materiały na dekontaminację i tak muszę kupić na serwisowanie powłoki...:)

No ale powinno być przynajmniej zrobione dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Golfiarz napisał(a):

Ja chciałbym zaryzykować żeby powłokę samemu położyć.

Domyślam się, że chodzi o nowego Golfa. Twoja sprawa ale ja radziłbym doświadczenie łapać na dużo starszych autach.

I powtórzę raz jeszcze - na dzień dobry idź w stronę wosków. Pomijając brak doświadczenia to jeśli sądzisz, że mając powłokę nie bedziesz musiał dbać (mycie ręczne co 2 miesiące) o auto to się grubo mylisz.

4 minuty temu, Golfiarz napisał(a):

Zatem zrobię tę powłokę za 1500 PLN (netto? brutto? nie wiem) w WCD detailing, to już cena z dekontaminacją i polerowaniem.

Warszawa, mycie, dokontaminacja, mała korekta i powłoka z Aqua? I jeszcze powiedz, że zrobią to w 2 dni z oddaniem.

Acha - będzie ciekawie. 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisaliśmy post w tej samej sekundzie. Tak jak wyżej pisałem – zrobię powłokę u profesjonalistów. Wolę tę powłokę zrobioną dobrze niż samemu zepsuć skoro tak łatwo, albo samemu nakładać jakiś gorszy środek łatwiejszy w nałożeniu...:)
 

6 minutes ago, xadamx said:

jeśli sądzisz, że mając powłokę nie bedziesz musiał dbać (mycie ręczne co 2 miesiące) o auto to się grubo mylisz.

Yup, wiem, chwilę poczytać o powłokach można i się o tym wie. Wspominałem też:
 

Quote

Ja o ceramikę mógłbym dbać robiąc co 2 miesiące mycie na dwa wiadra + booster QD (Aqua Coating Booster), a co 6 miesięcy z deironizerem i odsmoleniem. Co roku w razie potrzeb dodatkowo odkamienienie Aqua APC Sour.

To chyba brzmi ok, mniej więcej...? Inny temat to znaleźć miejsce, żeby na spokojnie umyć, ale te bolączki dopiero przede mną. 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Golfiarz napisał(a):

To chyba brzmi ok?

Sorki. uzyłem wczesniej chyba zbyt dużego skrótu myślowego. Dbać o auto to nie mycie na 2 wiadra co 2 miesiące. Czesem raz w tygodniu musisz auto umyć po popada deszcz i auto będzie brudne. Mycie na bezdotyku nawet mając powłokę wszystkiego ci nie usunie. 

Ja przy każdym myciu auta myję je ręcznie po zrobieniu prewasha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xadamx gratis będzie ceramika na tarczach hamulcowych , no i hit robota co z tego co pamiętam to jak szukali pracownika to oferowali hera,koka, hasz, LSD zamiast owocowych czwartków.

Co najlepsze nic złego nie słyszałem o nich, lubię oglądać ich filmiki, mają nowe luksusowe auta, stare zużyte laski zaciągające po wschodniemu i mnóstwo błędów z których idzie się pośmiać.

Oby nie było to jak Mordor czy jak się to tam nazywa że na brudny lakier jakiś  siuwax zamiast ceramiki nakładali....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xadamx" Adaś ale tak szczerze ile za tą robotę" ?

Nowe auto przecież za dniówkę zrobisz, zaczynając o 7 mej bez problemu można powłokę położyć koło 17-18, chyba że wyjdzie coś strasznego, ostatnie auto jakie miałem nowe to na lakierze była jedna minimalna ryska ale słupki piano całe porysowane.

Najgorzej jak sprzedają auta ze stoku , stoją tam i się brudzą, nikt nie patrzy czy ptak narobił i stoi tak dość długo, po za tym opłukiwany jest na zewnątrz żeby wyglądał....choć w Skodzie w Tarnowie stoją auta oklejone kiedyś się zastanawiałem czy taka folia się nie zwulkanizuje na lakierze.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xadamx to samo napisałem w pierwszym poście, ciężko mi sobie wyobrazić firmę, działająca legalnie, zatrudniająca pracowników, wynajmując lokal w Warszawie zrobi powłokę poniżej 3000 zł.

U mnie to wygląda inaczej, pracuje z żoną choć tania nie jest, lokal mam swój, jak jest auto to się robi jak nie ma to nic się nie dzieje ....na szczęście jest co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co byście polecili:

Piane aktywna neutralna (ostatnio miałem yeti) 

Szampon (ostatnio shiny garage) 

Deiron jakiś? Coś poza vampire? 

Jest coś ciekawego, jako nowość? W tym roku nie przeglądałem za wiele nowości z uwagi na brak czasu. Dzięki :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomnieli koledzy, masz chęci do roboty to celuj w woski. Efekt 100% lepszy. Zainwestuje 300zl w polerke do tego dekontaminacja, Cleaner pod wosk i co 3 miesiące masz auta jak nowe. Inaczej nałapiesz Water spotów na ceramice i się będziesz drapał w głowę bo przecież 3 letnią powłokę to szkoda atakować by usuwać to dziadostwo z lakieru etc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko - chce wynienić naklejki na tylnej blendzie w aucie, i chcialbym czymś zmyć klej - czym to zrobic żeby nie uszkodzić plastikowej blendy? IPA 10-20%? jakis zmywacz silikonowy? Wiem że czysta ipa to zły pomysł, bo lubia mikro pękniecia powstawać na plastiku. Ogolnie im bardziej bezpieczna metoda, tym lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
9 godzin temu, AndrewZS napisał(a):

Chu-Sol

Wysłane z mojego SM-S916B przy użyciu Tapatalka
 

On jest dobry, ale wali, brudzi, plami. Praca tylko w rękawiczkach. Wiec od jakiegos czasu wolę S.O.S. od kurlaba albo Tarpena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, etr napisał(a):

Co byście polecili:

Piane aktywna neutralna (ostatnio miałem yeti) 

Szampon (ostatnio shiny garage) 

Deiron jakiś? Coś poza vampire? 

Jest coś ciekawego, jako nowość? W tym roku nie przeglądałem za wiele nowości z uwagi na brak czasu. Dzięki 🙂

Piana: Ultracoat Master Wash, Sonax ActiFoam Energy, Kiurlab Choco Mousse, Elite Detailer Detailing Foam Duo

Szampon: Carlab Green, Kiurlab Bubble Fruit, Cleantle Daily Shampoo2 

Deiron: Kiurlab RH+ lub RH-

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cleantle ceramic booster z braku czasu na prawdziwe zabezpieczenie wrzucony na umyte i odtłuszczone auto. I co? IMG20240716082957.jpg.e9a0613b6f3c6f789fb139782fef6b1a.jpgIMG20240716083010.jpg.acbba2bdad19a7767950a3b6ce4db284.jpgIMG20240716083003.jpg.b3818323494ea58a16072cccda95e8b7.jpgIMG20240716083016.jpg.b03721226e441b979de23e9ab7e70abf.jpgIMG20240716083031.jpg.a430d1abbedf64c2801208f2196937b1.jpg Pierwszy lepszy qd ma lepszy zrzut i kropelki. Tutaj efekt jak po najgorszym hydrowosku z myjni... jakiś błąd aplikacji? Auto zimne,booster wstrząśnięty i nakładany po elemencie fibrowym aplikatorem i dotarty fibra do powłok. Zaraz po aplikacji fajna śliskość i szkiełko. 24 h bez deszczu itp. Miał ktoś podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.