Skocz do zawartości

Test Tenzi Detailer Opona plastik spray oraż żel


Gozdziu23

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępnie chciałem zaznaczyć, że samochód był myty wczoraj i przejechał przysłowiową drogę od kościoła do domu więc nie więcej niż 1.5km, wcześniej umyty został zgodnie ze sztuką, lecz dressingu brak. Stwierdziłem że taki stan + czystość opon to godne warunki na nałożenie dressingu.
Do rzeczy!
Przy skrzynce, kurier doręcza taki eine packung

DSC_016437f98.jpg
Nic nie zniszczone  w środku ładnie wszystko zapakowane

DSC_0165d0835.jpg
Tak przedstawiają się dwa produkty, naprawdę dla mnie tenzi ma bardzo fajny design produktów z linii detailer, mają jakąś ergonomie i widać, że ktoś przy tym usiadł.
Czarna butelka, czarny atomizer, logo opony jest, ok. Drugi produkt jeszzce w tekturce lecz widać do czego będziemy go używać :), pudełeczko zgrabnie zamknięte naklejką z logo tenzi detailer

 

DSC_0168e08ea.jpgDSC_0167d18da.jpgW  środku znalazłem
- Szmatkę z logo tenzi w metce

- Owy produkt

- Gąbkę z logo tenzi, którą postaram się nałożyć dressing do opon
- Broszura reklamowa ze wszystkimi produktami



Przy fotce instrukcji, trochę zatrzęsła się łapa :D, krótko dla obu produktów jest tak samo, nałożyć i poczekać do wyschnięcia, nie ma nic o przetarciu MF co jest moim zdaniem kluczowe ale o tym później.


DSC_0169ac932.jpg
Lecimy z tematem
Opona plastik w żelu (z tekturki) po lewej, wersja w sprayu po prawej
Na pierwszy rzut oka widać, że wersja żelowa jest mniej połyskliwa a bardziej satynowa, nie ma problemu z nakładaniem przy jednym i drugim, jednak podczas wysychania odparowują nie równomiernie bardziej widać to przy postaci w sprayu i aby było idealnie moim zdaniem należy dotrzeć je mikrofibrą. Efekt jest całkiem na plus porównał bym spray bardziej do mamby niż do brillanc-a ze względu na większy połysk, żel tenziego troche do coco od Shiny Garage.
http://imgie.pl/image/6kqa1
DSC_0170d4d70.jpg
-------

DSC_01716fc9a.jpg
Sprawdzamy kropelkowanie, o niebo lepiej działa Pan w sprayu ale jakiejś rewelki nie ot przecietnie, uprzedzam mineło jakięs 10 minut od nałożenia dressingu.


DSC_01725b540.jpg
Tak wygląda cała opona wysmarowana  tenzim w sprayu, i osobiście taki look mi pasuje :) nakładane oczywiście one shot padem od ADBL-a


DSC_017358ffc.jpg
A tak majstrem w żelu, dla mnie za satynowo, zbyt matowo za to aplikacja jak to żelu bardziej "czyste" i


DSC_01747a5ff.jpg
Tu szybkie porównanie obu dressingów z Coco z SG.
Lewa duża połowka tenzi żel, prawy górny tenzi spray prawy dolny SG
Oprócz braku kropelkowania, SG o wiele bardziej podbił czerń opony bez połyskliwości, troszke inny look
Dobrze to widać z tej perspektywy
http://imgie.pl/image/6k5Jm
DSC_01757e141.jpg

Ode mnie narzazie tyle, zobaczymy jak opona będzie wyglądać po paru km oraz jednym myciu :)
Z tej strony chciałem podziękować firmie Tenzi za wybranie mnie w losowaniu oraz przeprosić za brak użycia produktu na plastiku, niestety w obu posiadanych samochodach nie mam elementów nie lakierowanych plastikowych.
W sprayu widzę fajny potencjał i pewnie zawiśnie u mnie w arsenale ze względu na swoją śmieszną wręcz cenę, a efekt naprawdę dla mnie git, żel taki za satynowy i stawiam, że to jest bardziej produkt dedykowany do plastików i tam może robić robotę. Podjedzie kumpel to się sprawdzi ;)



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki TD za wylosowanie do testowania.

Detailer OPONA PLASTIK - Ultra Shine -  atomizer 600ml

Detailer OPONA PLASTIK IMPREGNACJA - Ultra Deep Black mleczko 300 ml

 

Pierwsza myśl sprawdzić na oponach:

Od lewej mleczko | taśma | prawa produkt z atomizera

opona.jpg

Okazuje się, że roczne opony, na które regularnie nakładano dressingi nie wyblakły i są ciemne same w sobie.

Na starszych pewnie efekt dużo mocniejszy.

Tu za bardzo nie przyciemniło ich, ale produkty nadały połysku.

Mleczko nakłada sie bardzo łatwo, wydajnie i równomiernie.

To co spryskałem z atomizera, chciałem wyrównać aplikatorem i coś nie poszło bo zrobiłem mazy w pośpiechu bo zbliżał się deszcz.

 

Dlatego bardziej postanowiłem się skupić na drugiej części testu: PLASTIK 

W ramach przygotowania tworzywo odtłuszczone.

Do testu dałem trzeciego bardzo mocnego zawodnika, uznawanego za klasyka.

Koch Chemie Nano Magic Plast Care 500ml ok 64zł

zestaw.jpg

 

Każdy dostał swój kawałek tworzywa przy szybie:

3_plan.jpg

4all.jpg

 

Poniżej TD Spray VS KC NMPC:

6spray.jpg

 

Poniżej KC NMPC VS TD OPONA PLASTIK IMPREGNACJA mleczko:

5nmpc_mle.jpg

Nie wszystko widać na zdjęciach, a czasem odbicia światła przeszkadzają, wiec kilka słów komentarza:

 

Oba produkty porównywałem z renomowanym konkurentem z wysokiej półki, więc poprzeczka wysoko.

Przyciemnienie (patrząc na żywo):

Wygrał z lekką przewagą TD w atomizerze, następnie o włos dalej Impregnat w mleczku. Na końcu Koch Chemie.

 

Łatwość aplikacji:

Wszystkie produkty aplikowało się dość łatwo gąbkowym aplikatorem.

Jedyne co, zauważalnie Koch chemie dłużej sechł.

 

Kropelkowania nie porównywałem jeszcze. 

O trwałości też za wcześnie by cokolwiek mówić.

 

Kiedyś próbowałem nałożyć Nielsena Brillance na plastiki, ładnie przyciemnił ale spłynął w deszczu.

Jeżeli produkty Tenzi nie spłyną na lakier w deszczu, i będą miały sensowną trwałość, to byłoby całkiem nieźle. 

Podsumowując na chwile obecną i patrząc na zapewniony wygląd i łatwość aplikacji to solidne produkty.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jako że zbliża się okres zimowy do testu wybrałam opony zimowe żeby je przygotować przed sezonem

 

opona wcześniej umyta i wysuszona

na pierwszy ogień poszedł spray

DSCN4450.jpg

kolej na żel 

zdjęcie przed nałożeniem

DSCN4451.jpg

i po 

DSCN4452.jpg

cała opona przed aplikacją

DSCN4453.jpg

i po aplikacji

DSCN4454.jpg

tutaj jeszcze pół na pół osłony silnika, zastosowany żel

DSCN4458.jpg

i kropelki na obudowie lusterka po dzisiejszej mgle, niestety brak zdjęcia przed aplikacją

DSC_0538.jpg

podsumowując aplikacja sprayu jak i żelu nie jest wymagająca, chociaż po samym nałożeniu pojawiają się mazy jednak po dotarciu mikrofibrą wszystko jest ok. Co do efektów żel bardziej spełnia moje oczekiwania ponieważ nie nadaje on takiego połysku jak spray. Sam spray jak dla mnie ma trochę za ostry zapach. Aplikator niestety rozkleił się podczas pracy. Jednak myślę że za tą cenę oba produkty znajdą swoich nabywców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Dziękujemy za testy. :)

Jak zauważyliście Opona Plastik w sprayu to produkt bardziej dedykowany na osiągnięcie efektu wizualnego, nabłyszczacz. Produkt w mleczku przede wszystkim świetnie konserwuje wnikając w tworzywo/gumę, przedłużając jego/jej żywotność, optycznie dając efekt bardziej satynowy i mniej spektakularny. Ich ważną cechą jest to, że opona po ich zastosowaniu jest śliska i nie klejąca.

Oczywiście wszelkie zdjęcia z komentarzem dotyczącym trwałości też będą mile widziane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, tenzidetailer napisał:

Jak zauważyliście Opona Plastik w sprayu to produkt bardziej dedykowany na osiągnięcie efektu wizualnego, nabłyszczacz. Produkt w mleczku przede wszystkim świetnie konserwuje wnikając w tworzywo/gumę, przedłużając jego/jej żywotność, optycznie dając efekt bardziej satynowy i mniej spektakularny. Ich ważną cechą jest to, że opona po ich zastosowaniu jest śliska i nie klejąca.

Można nałożyć najpierw mleczko aby zakonserwować opone, a na to spray dla podbicia efektu wizualnego?

Ja w weekend powtórzę swój test bo ostatnio zastała mnie noc i zdjęcia bardzo słabo wyszły, więc nie wrzucałem swojej relacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
8 minut temu, kamykmm napisał:

Można nałożyć najpierw mleczko aby zakonserwować opone, a na to spray dla podbicia efektu wizualnego?

Niezupełnie. Każdy z tych produktów działa zabezpieczająco, więc po ich nałożeniu kolejny preparat nie będzie się po prostu trzymał. Jeśli ma błyszczeć to po prostu należy wybrać spray, który przy okazji dzięki łatwości nakładania i niższej cenie można stosować nieco częściej zapewniając oponie/plastikom odpowiednią ochronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dzięki Tenzi za wybranie mnie do testów!

Zaczynamy.

IMG_20171011_130436.jpg

Tak prezentowała się opona przed testami. Na oponie 3 tygodniowe resztki Good Stuff Black Mamba Shine.

IMG_20171014_122111.jpg

Opona została umyta koncentratem Excede Tire and Ruber Cleaner i przy okazji zachaczona pianą aktywną od Autobrite Magifoam.

IMG_20171014_122534.jpg

IMG_20171014_122758.jpg

IMG_20171014_122813.jpg

IMG_20171014_130923.jpg

Opona umyta, osuszona i podzielona taśmą a więc aplikujemy. Na lewo od taśmy US a na prawo UDB. Do aplikacji US posłużył aplikator od Shiny Garage a do UDB aplikator dołączony od producenta.

IMG_20171014_153056.jpg

IMG_20171014_153505.jpg

IMG_20171014_154124.jpg

IMG_20171014_154136.jpg

IMG_20171014_154257.jpg

Oba produkty przyciemniły oponę. Po US opona bardziej się błyszczy a po UDB wpada w satynę.

Tutaj efekt po jednym dniu od aplikacji. Autem zrobione może z 20 km. W tym 95% po asfalcie i może z 50 metrów po kamienistym podjeździe. 

IMG_20171015_162048.jpg

Jak dla mnie to opona wyglądała lepiej po umierającej, trzytygodniowej Mambie niż po tych produktach od Tenzi.

Na plus na pewno cena i wydajność

Na minus zapach i trwałość a raczej jej brak.

Niebawem testy tych produktów na elementach plastikowych.

Pozdrawiam. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Po tej ocenie by @Hammster z tym większą niecierpliwością czekamy na zdjęcia i opinie pozostałych testerów dotyczące trwałości produktów na oponach. Czekamy oczywiście na podmianę zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

@Hammster  Czy nakładałeś te nasze produkty tylko na jedną oponę? Możesz je sprawdzić na czymś jeszcze? A najlepiej nałożyć więcej warstw w to samo miejsce? Nasz dział technologiczny sugeruje, że opona mogła wchłonąć cały preparat, bo opona dostała go za mało. Sprawdzisz to jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



[mention=16326]Hammster[/mention]  Czy nakładałeś te nasze produkty tylko na jedną oponę? Możesz je sprawdzić na czymś jeszcze? A najlepiej nałożyć więcej warstw w to samo miejsce? Nasz dział technologiczny sugeruje, że opona mogła wchłonąć cały preparat, bo opona dostała go za mało. Sprawdzisz to jeszcze?


Nie, nakładałem na wszystkie 4. Więcej warstw to trochę mijanie się z celem "szybkiej aplikacji" ale może dam jeszcze szansę US na swoich oponach. Ale to będzie naprawdę ostatnia szansa.
Dziwi mnie że opona mogła wchłonąć cały Wasz preparat a nie wchłonęła nigdy wcześniej ani Meguiar's Endurance Tire Gel ani GS Black Mamba Shine ani Shiny Garage B2B ani nawet marketowego CarPlan'a i to w jeden dzień, w przeciągu którego nie padało a dystans jak wcześniej pisałem to ~15km po asfalcie.

Wysłane z mojego Black Berserkera S80 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przedstawiam swój test Detailer OPONA PLASTIK - Ultra Shine 

Jeszcze raz dzięki Tenzi za wybór do testów.

DSCN7976.jpg

Oczywiście jak przystało na test, opony zostały odpowiednio przygotowane. 

DSCN8013.jpg

DSCN8017.jpg

 

DSCN8021.jpg

Po dwóch użyciach ExceDe Tire and Rubber Cleaner opony nadawały się do testu. Pozostałości poprzedniego dresingu znikły.

Opona gotowa.

DSCN8023.jpg

Pierwsze użycie. Środek aplikowany na moją ulubioną ostatnio piankę od ADBL.

DSCN8025.jpg

Dwa psikniecia na piankę  i aplikacja przebiega bezproblemowo.

DSCN8030.jpg

Efekt zastosowania Detailer OPONA PLASTIK - Ultra Shine

DSCN8044.jpg

Porównanie

Postanowiłem zrobić porównanie z produktami jakie posiadam w swoim arsenale. Kolejność według wskazówek zegara. 

  1. Detailer OPONA PLASTIK - Ultra Shine (rozmiar opony)
  2. Good Stuff Black Mamba SHINE
  3. Meguiar's Endurance Tire Gel
  4. Detailer OPONA PLASTIK IMPREGNACJA - Ultra Deep Black

 

DSCN8034.jpg

DSCN8036.jpg

DSCN8037.jpg

Detailer OPONA PLASTIK IMPREGNACJA - Ultra Deep Black vs Detailer OPONA PLASTIK - Ultra Shine (rozmiar opony)

DSCN8038.jpg

Detailer OPONA PLASTIK - Ultra Shine (rozmiar opony) vs  Good Stuff Black Mamba SHINE

DSCN8039.jpg

Meguiar's Endurance Tire Gel vs Good Stuff Black Mamba SHINE

DSCN8041.jpg

Detailer OPONA PLASTIK IMPREGNACJA - Ultra Deep Black vs Meguiar's Endurance Tire Gel

DSCN8040.jpg

Żeby dać szansę Detailer OPONA PLASTIK IMPREGNACJA - Ultra Deep Black (lewa strona opony) zastosowałem podwójną aplikację. Jak widać dodatkowa warstwa poprawiła jakość przyciemnienia. 

DSCN8084.jpg

Pierwsze spostrzeżenia są odnośnie aplikacji - jeden dwa strzały na aplikator i nakładamy bezproblemowo. W porównaniu można zauważyć US przyciemnieniem nawiązuje walkę z konkurencją, natomiast UDB moim zdaniem nie nadaje się na opony. Chociaż podwójna dawka pokazała że jest jeszcze jakiś ratunek dla tego produktu. Ja osobiście ten produkt widzę na plastikach zewnętrznych.

Opony w trakcie testu C.D.N

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem jakiś czas temu Tenzi opona plastki w spreyu. Jest w nim trochę "magi" nałożyłem obficie na wszystkie opony. Za pierwszym aplikowaniem na tylnich oponach się trzymał się dobrze i byłem zadowolony. Ale na przednich nie chciał się złapać. 4 razy myłem i nakładałem dopiero za ostatnim razem złapał się tak jak na tylnich. Nie wiem skąd ta różnica. Efekt hydrofobowy trzyma się w miarę długo i na plastikach i oponie. Jeśli chodzi o przyciemnianie to na oponie dłużej trzyma niż na plastikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Przekonsultowałem dotychczasowe uwagi z naszym działem technologicznym i mam następujące wnioski/uwagi dotyczące przede wszystkim mleczka Opona Plastik w butelce 300 ml i jego stosowania na oponach. Doprecyzowując można powiedzieć, że jest to przede wszystkim produkt do głębokiej impregnacji opony. Jego głównym zadaniem jest przywrócić jej pierwotną elastyczność i zabezpieczyć przed wpływem czynników atmosferycznych, czyli przedłużyć żywotność. Wizualnie to zabezpieczenie widoczne jest głównie w postaci efektu hydrofobowego, czyli uciekania wody z opony i wg naszych testów może się utrzymywać nawet kilka miesięcy. Lekkie podciągnięcie koloru to efekt dodatkowy i co widać też po Waszych zdjęciach. Co ważne - nie działa on jako zewnętrzna powłoka, "przyklejona" do opony, jak choćby wosk na lakierze. Jego działanie polega na wniknięciu w oponę i jej impregnacja od środka, podobnie jak działają impregnaty tekstylne. Dlatego tak ważną cechą w jego przypadku jest chłonność opony. Z naszych testów wynika, że nie ma tu żadnej reguły - mieliśmy opony nowe, które były w stanie wchłonąć nawet 5-7 warstw mleczka i mieliśmy używane, którym wystarczała jedna. Podobnie indywidualnie wyglądała kwestia czasu wchłaniania: były opony, które były gotowe do nałożenia kolejnej warstwy już po pół godzinie, a były takie, które potrzebowały kilku godzin. W każdym razie rekomendujemy nakładanie co najmniej dwóch warstw tego mleczka.

Co do efektu wizualnego, to dla jego osiągnięcia powstał produkt Opona Plastik w sprayu, który działa właśnie jako nabłyszczacz i zabezpieczenie zewnętrzne i może być spokojnie oceniany właśnie pod tym kątem. I to chyba też widać po Waszych zdjęciach.

Mam nadzieję, że te sugestie uda się jeszcze uwzględnić w testach, które pozostały, choć będzie coraz trudniej, bo temperatura przy nakładaniu gra tu ważną rolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
3 godziny temu, tenzidetailer napisał:

Dlatego tak ważną cechą w jego przypadku jest chłonność opony. Z naszych testów wynika, że nie ma tu żadnej reguły - mieliśmy opony nowe, które były w stanie wchłonąć nawet 5-7 warstw mleczka i mieliśmy używane

Z tym się zgodzę. Obserwuję to od kilku lat. Bardzo dużo zależy od rodzaju i jakości gumy. Jeden dressing potrafi inaczej działać na rożnych gumach. I dlatego jednym "nieświadomym" materiałoznastwa siada taki a innym taki dressing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszała pora również na mnie. Dzięki uprzejmości firmy Tenzi mogłem przetestować ich dwa nowe produkty do pielęgnacji opon i plastików. Instrukcje, opisy i zdjęcia produktów były tu przedstawiane już nie raz dlatego przechodze do konkretów.

Najpierw opony zostały umyte. Yeti, a następnie PBTC od SG:
ZZNSSRg.jpg

Psikam koncentratem na mokrą oponę:
2kDOVC9.jpg

rozprowadzam delikatnie szczotką:
RKRJSRm.jpg

zostawiam na kilka minut, żeby brud się rozpuścił i szczotkuję dokładnie:
styTlOl.jpg

wypłukuję pod ciśnieniem:
XmFNfKD.jpg

Opony czyste, można działać. Aplikowałem Ultra Shine (ten w sprayu) na prawy przód i lewy tył, oraz Ultra Deep Black (ten w mleczku) na lewy przód i prawy tył. Miałem w planach test żywotności obu produktów i uznałem, że tak będzie łatwiej porównać.
Zaczynamy od prawego przedniego koła:
pvDXhqf.jpg

Robię 50-tkę, a aplikuję lekko zmęczonym aplikatorem z Aliexpres
TQfr5Di.jpg

Efekt:
B0YOLcm.jpg

Prawy tył:
qAok148.jpg

Nakładam dołączonym do zestawu aplikatorem:
KhxwnqJ.jpg

Efekt:
gVMvt3l.jpg

US na całości:
XAWOCfE.jpg
0VkxaGn.jpg

UDB na całości:
wGJpZPY.jpg
iwtQT7M.jpg

i całość:
GQJM8uC.jpg

Krótkie podsumowanie:
Zapach - nic przyjemnego, ale mi nie przeszkadza, zarówno jeden jak i drugi produkt.
Łatwość aplikacji produktu w sprayu dla mnie na duży plus. Mleczko lekko mi się mazało.
Efekt - wg. mnie ładniej przyciemnia US, jakoś bardzo sie nie świeci co dla mnie jest również plusem. Wygląda dla mnie lepiej niz SG B2B. UDB nieco gorszy efekt jak dla mnie, ale też nieźle. Nakładałem tylko jedną warstwę, następnym razem zrobię więcej.

Niestety na plastikach jeszcze nie miałem czasu sprawdzić produktów.

Pisałem wcześniej, że planowałem test żywotności obu produktów, dlatego aplikowałem naprzemiennie, ale niestety w ostatniej chwili okazało się, że muszę zmienić koła. Czas mnie mocno gonił, ale szybko przerzuciłem koła, umyłem opony tak jak poprzednio i zaaplikowałem produkt w sprayu na wszystkie 4 koła. Tak jak pisałem aplikacja US jest jak dla mnie mega szybka, prosta i wygodna.
Niestety podczas aplikacji rozleciał się mój aplikator z Aliexpres. Przerzuciłem się na aplikator z zestawu od Tenzi, ale też nie dał rady:
f0Zj31R.jpg

Tak czy inaczej jakoś sobie poradziłem, a oto efekty:
9t1emf4.jpg
1ccGMa0.jpg
QMvm4OW.jpg
VCH1LTH.jpg

Sprawdziłem również zrzut wody. Tutaj jest różnica jeśli chodzi o rodzaj opony. Dwie opony to Miechelin, a dwie to Dunlop, z różnych lat i inaczej się na nich zachowuje produkt od Tenzi.
Z Michelin (na tyle) mam tylko filmik:
https://youtu.be/cdG13l6WY4E

Z Dunlop (na przodzie) mam filmik:
https://youtu.be/nWk_35QkbAU

i kilka zdjęć:
dGNKC0L.jpg
7a5OMP8.jpg
XnBc9xF.jpg

Jak dla mnie efekt na Dunlopach naprawde bardzo dobry. Na Michelin chyba nieco słabiej?

Podsumowując jestem bardzo zadowolony z działania US na oponach. Uważam, że produkt bardzo dobry w swojej kategori cenowej. Co do UDB, muszę go jeszcze przetestować, sprawdzić hydrofobowość. Oczywiście na tym etapie nie mogę się jeszcze wypowiadać na temat żywotności produktów, oraz ich działania na plastikach. Możecie jednak liczyć na aktualizacje testu z mojej strony. Produktów napewno będę używał i wrzucał swoje opinie.
Dziękuję firmie Tenzi za darmowe produkty do testów.

 

Po tygodniu i przejechaniu ponad 500km autem w dość trudnych warunkach pogodowych pojechałem na bezdotyk opłukać auto samą wodą.

Przód:

JSX3Mum.jpg

s3xiPom.jpg

Tył:

bjEyffm.jpg

Całość:

JDnxqGx.jpg

 

I filmik:

 

Jak dla mnie jest bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

 @pacholekck - dzięki za testy

Jeszcze - nieoficjalnie - w kontekście zdjęcia by @Hammster  "dzień po" (że się tak wyrażę, hehe), to przedwczoraj nałożyłem oba produkty na opony w prywatnym aucie, dwuletnie, supertanie - zrobiłem to jedynie po umyciu ich bezdotykiem, w temperaturze ok. 10 stopni; położyłem oba preparaty, przy czym spray na jednej oponie rozprowadziłem szmatką, a na drugiej spryskałem po prostu oponę. Szmatka po tej operacji była czarna, więc myślę, że poziom niechlujności mycia był naprawdę konkretny. Mleczka dałem jedną warstwę. Dodając do tego temperaturę mogę śmiało powiedzieć, że  rzetelnie postarałem się utrudnić produktom działanie. I wszystkie 4 opony na trzeci dzień po ok. 100 km i deszczach nadal utrzymują ładną czerń, jak na zdjęciu poniżej mam nadzieję widać:opona_plastik1.JPG.5abc28bc0d06ef099ff955d35bdf488b.JPG

Nie chodzi mi o to, że każdy, kto przetestuje zakocha się w tych produktach i niczego innego już w życiu nie użyje. Ale sytuacja, że po 1 dniu nie ma po nich śladu wymaga zgłębienia/sprawdzenia/weryfikacji, bo normalnie to się nie zdarza.

Tyle nieoficjalnie, a teraz znów oficjalnie - czekamy na dalsze testy trwałości i plastików :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
W dniu 1.11.2017 o 13:04, kamykmm napisał:

@tenzidetailer czy wasze mleczko można stosować jako zabezpieczenie uszczelek w aucie na zimę?

Jak najbardziej powinno się sprawdzić na gumowych uszczelkach. Problemem może być tylko możliwość pozostawienia drzwi otwartych na jakiś czas, by guma wchłonęła preparat. Jeśli nie ma takiej opcji za bardzo, to polecamy też produkt w sprayu (na szmatkę i przetrzeć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

No to czas na Moje Testy  :)

Opisu nie będę wrzucał bo już jest.

To co dostałem w paczce

Tenzi Opona Plastik - Ultra Shine

Tenzi Opona Plastik Ultra Deep Black

20171027_082602.jpg

20171027_082706.jpg

W zestawie tak jak widać atomizer do nakładania mleczka, mikrofibra oraz broszurka produktów

Opony wymyte oczywiście Excede Tire and Rubber Cleaner 1:4

produkty kładłem jak opony przeschły

Strona Kierowcy Tenzi Opona Plastik Ultra Deep Black

Strona pasażera  Tenzi Opona Plastik - Ultra Shine

20171027_092436.jpg

20171027_092453.jpg

Strona Kierowcy weszło mleczko łatwo sie rozprowadza szybko wchłania w opone :) 

20171027_093129.jpg

20171027_093139.jpg

Strona Pasażera łatwa aplikacja psikałem na gąbeczkę i na opone nic nie spływa po on 10 min odparowuje

20171027_093109.jpg

20171027_093120.jpg

Jako bonus zabezpieczyłem pół na pół opony w przyczepce

Na sam początek oczywiście czyszczenie  :)

20171027_083755.jpg

20171027_083948.jpg

Kroimy oponkę na pół

20171027_091741.jpg

20171027_091807.jpg

I efekt po nałożeniu :)

20171027_092038.jpg

20171027_092129.jpg

20171027_092143.jpg

20171027_092050.jpg

20171027_092053.jpg

 

Podsumowanie:

Jak na moje oko to lepiej wygląda produkt w mleczku (Tenzi Opona Plastik Ultra Deep Black) lepiej mi sie nim pracowało po odparowaniu bardziej przyciemnia opone bez efektu błyszczenia co mi lepiej odpowiada oczywiście nie skreślam drugiego produktu  :) jest troszkę gorzej mniej przyciemnia ale nie jest źle  :D. Zobaczymy ile produkty sie utrzymają na oponie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka słów ode mnie na temat Tenzi Detailer OPONA PLASTIK - Ultra Shine 

tak jak w przypadku UDB opony zostały wymyte 2 krotnie  Excede Tire and Rubber Cleaner w steżeniu 1:4

a wiec zaczynamy, na zdjęciu wymyta opona przed nałożeniem dresingu 

2017-11-04_14.52.24.jpg

przy aplikacji wspomagam się aplikatorem od ADBL :)

przystępujemy do aplikacji, kilka psiknięć na oponę i rozprowadzamy dresing aplikatorem po oponie

2017-11-04_15.06.41.jpg

produkt aplikuje się banalnie prosto i szybko tutaj mamy efekt po pierwszej warstwie

2017-11-04_15.08.39.jpg

czekamy ok 20 min az produkt się wchłonie i nakładamy 2 warstwę w ten sam sposób

2017-11-04_15.26.50.jpg

trochę produktu dostało się pod taśmę, dlatego nie widać tak dobrze 50/50 ale myślę że każdy dostrzeże różnice 

2017-11-04_15.26.56.jpg

i na koniec zdjecie po ok 15 min od nałożenia drugiej warstwy

2017-11-04_15.41.29.jpg

i na przednim kole

2017-11-04_15.41.35.jpg

 

tak jak w przypadku UDB obserwuje trwałość produkt, sam produkt spełnia swoje zadanie przyciemnia i nabłyszcza oponę, aczkolwiek osobiście wole efekt matowy/satynowy dlatego bliżej mi do UDB, natomiast nie przekreślam w żaden sposób Tenzi Detailer OPONA PLASTIK - Ultra Shine kluczowa tutaj jest kwestia trwałości.

Będę bacznie obserwował trwałość obu produktów do Tenzi Detailer - UDB nałożyłem po lewej stronie auta, OPONA PLASTIK - Ultra Shine na prawej 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dwa zdjęcia ode mnie.

Kropelki na oponie, 3 tygodnie po aplikacji UDB, bez jakiejkolwiek jazdy:

0IrjZR1.jpg

Oraz zdjęcie opony po 4 tygodniach od aplikacji US, przebieg prawie 2 tys. Auto umyte na myjni bezdotykowej. Kropelek już nie było, zrzut wody słaby, ale mam wrażenie, że pozostała dość fajna czerń:

FqVD2Qs.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.