Skocz do zawartości

Glinka - instrukcja zastosowania


Rekomendowane odpowiedzi

:shock: sama glinka tak wyczyscila lakier :shock: myslalem ze glinka zbiera glownie zanieczyszcznia z powierzchni a na zalaczonych zdjeciach wyglada to tak jak by usunela rowniez warstwe utlenionego lakieru. Nie korzystalem z glinki i najwyrazniej nie docenialem jej mozliwosci. Ale czy to nie znaczy ze glinka ktorej uzyles ma mocne wlasciwosci scierne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie nie!! To nie glinka;p zaznaczyłem, że OT! Przepraszam za zamieszanie;p Ten transit żółty to po kuracji pastą concept by surface oraz goldwax by meguiars...Trwało to z 3 minuty może.

Efektu glinki nie da się sfotografować;) to trzeba poczuć!

Ale jak skończe ze wszsytkim, to zaprezentuje mój blask. I przyznam, że osoby mówiące, że podstawa to glinka, mają racje. Glinka potrafi usunąć syf, którego concept nie tykał;/ Po prostu glinka bierze wszystko:) Po prostu powierzchnia lakieru jest idealnie gładka, beż ŻADNYCH chropowatości9no jedynie ubytki w lakierze;p).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efektu glinki nie da się sfotografować;) to trzeba poczuć!

Dokładnie tak :D

Glinka jest po prostu cudowna i nie wyobrażam sobie porządnego czyszczenia lakieru bez jej użycia. Lakier staje się gładki i czysty jak tafla szkła. Dzieki temu pozostałe kosmetyki nakładane w kolejnych procesach daja lepszy efekt i łatwiej się nakładaja oraz polerują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Administrator
:!: Uwaga, uwaga, jest dużo podróbek Made in China :!:

 

Wczoraj miałem okazje zobaczyć BAAARDZO :shock: markowe produkty Made in China za pół darmo w internecie.

Rozpoznać na ekranie podróbkę od oryginału jest ciężko.

Jeżeli ktoś nie zna oryginalnego produktu lub opakowania nie ma szans w rozpoznaniu podróbki.

 

Jeśli sklep jest niepewny, to lepiej dołożyć 5 zł i kupić u sprawdzonego dostawcy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:!: Uwaga, uwaga, jest dużo podróbek Made in China :!:

 

teraz to praktycznie wszystko chinole potrafia podrobić, więc niestety ryzyko jest bardzo duże, tym bardziej z allegro :roll: chyba,że ktoś już kupował i może się podzielić doświadczeniem od kogo warto i co ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.Jutro mam zamiar się zabrać za glinkowanie auta tylko mam problem co dalej.mam w zestawie Cleaner Wax ewentualnie w garażu NXT Generation Tech Wax 2.0 .czy po glinkowaniu muszę ponownie opłukać auto czy mogę od razu nałożyć wosk?? i kolejne pytanie do was który z tych dwóch wyżej wymieniony bedzie lepszy?/czy oba nałożyć :oops: kolor auta srebrny.

 

Z góry dziękuje za odpowiedz .

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam.Jutro mam zamiar się zabrać za glinkowanie auta tylko mam problem co dalej.mam w zestawie Cleaner Wax ewentualnie w garażu NXT Generation Tech Wax 2.0 .czy po glinkowaniu muszę ponownie opłukać auto czy mogę od razu nałożyć wosk?? i kolejne pytanie do was który z tych dwóch wyżej wymieniony bedzie lepszy?/czy oba nałożyć :oops: kolor auta srebrny.

 

Arek, Cleaner Wax to takie coś ALL IN ONE - czyli czyści, poleruje i woskuje.

Tego nie używaj - z tych dwóch lepszy będzie NXT 2.0, a jeszcze lepszy #16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
CleanerFreak dobry art! Zwróciłeś uwagę na co uważać i do czego służy glinka. Dla mnie jako początkującego ważne.
Dziękuję. ;)

 

Postaram/postaramy się z czasem więcej innych "instrukcji" na papier/komputer przełożyć. :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podziel sobie na 3 lub 4 części- tyle mniej wiecej jest dobrze dla glinki Meguiar's z tym, że miałem kostke 100g.

 

A ja ma inne pytanie. Mam glinke Megsa. Skończył mi się Quick Detailer też Megsa.

Jest jakas tańsza alternatywa aby nadać poślizg glince (i czasem też psiknąć QD po myciu)?

lub lepsza za podobne pieniądze ?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Nie wiedziałem, że taka kombinacja może zastąpić QD przy "glinkowaniu".

To jeszcze zapytam o proporcje. Ile +/- szamponu wlać do buteleczki po zużytym QD gdzie wleje wode? ma ona nie całe 500ml.

Jakies 10ml wystarczy ?

 

Myślę, że 1/2 nakrętki wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja pracuje zieloną glinką Sonusa i naprawdę polecam. Zrobiłem już kilka samochodów i praca z tą glinką to czysta przyjemność. Jest z gatunku medium czyli nie jest ani zbyt delikatna, a przy tym do agresywnej jej troche brakuje. Taka w sam raz na samochód który przez 10 lat nie wiedział o istnieniu takiego wynalazku, jakim jest glinka :)

Bez trudu ściągnęła mi osad z felg, któremu glinka Meguiars nie dała rady. Poza tym mam wrażenie że glinka Sonusa jest bardziej żywotna niż inne z którymi pracowałem. Z 80g kawałka odciąłem 40gram i po wyglinkowaniu 4 aut nadal wygląda na dość świeżą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.