Skocz do zawartości

Glinka - instrukcja zastosowania


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

a jeśli powiem, że znalazłem sposób na glinke bit hambler autoclay orast soft auto clay za 90 pln za 200g:) to co mi na to powiecie? Wdg. testu autoexpressu to najlepsza glinka!

a tak przy okazji, witam wszsytkich na forum;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

link

 

Przesylka jakieś 6funtów, razem wyszło mi 17 funtów z wysyłka;) Juz do mnie leci, dziś wysłali. Jak dotrze to dam znać! Niestety cena wysyłki rośnie w zależności od masy.. Dwie glinki to 9funtow wysylka, itd..

Ale ogolenie, i tak jest duuuzo taniej niz normalnie, a do tego glinka do której używania producent zaleca WODE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

link

 

Przesylka jakieś 6funtów, razem wyszło mi 17 funtów z wysyłka;) Juz do mnie leci, dziś wysłali. Jak dotrze to dam znać! Niestety cena wysyłki rośnie w zależności od masy.. Dwie glinki to 9funtow wysylka, itd..

Ale ogolenie, i tak jest duuuzo taniej niz normalnie, a do tego glinka do której używania producent zaleca WODE!

 

 

napisz tu jak faktycznie z wodą się nią czyści ?

 

Ja uzwyałem glinki Meguiars, kończył mi się Qiuck detailer zalecany do "poślizgu" przez producenta. Wyczytałem na jakimś anglojęzycznym forum, że ponoć stosują do glinki (ale nie wiem czy meg czy innych?) wodę z niewielką ilością szamponu samochodowego. Rzekomo działa. U mnie niestety nie bardzo-glinka jakby bardziej krucha się robiła, twardsza, mniej plastyczna.., lepiła do skóry..

 

Ciekaw jestem jakie środki inni Koledzy stosują do glinki innych producentów ? jakieś patenty własne? tylko danej firmy spec do nich przeznaczone ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
link

 

Przesylka jakieś 6funtów, razem wyszło mi 17 funtów z wysyłka;) Juz do mnie leci, dziś wysłali. Jak dotrze to dam znać! Niestety cena wysyłki rośnie w zależności od masy.. Dwie glinki to 9funtow wysylka, itd..

Ale ogolenie, i tak jest duuuzo taniej niz normalnie, a do tego glinka do której używania producent zaleca WODE!

 

 

napisz tu jak faktycznie z wodą się nią czyści ?

 

Ja uzwyałem glinki Meguiars, kończył mi się Qiuck detailer zalecany do "poślizgu" przez producenta. Wyczytałem na jakimś anglojęzycznym forum, że ponoć stosują do glinki (ale nie wiem czy meg czy innych?) wodę z niewielką ilością szamponu samochodowego. Rzekomo działa. U mnie niestety nie bardzo-glinka jakby bardziej krucha się robiła, twardsza, mniej plastyczna.., lepiła do skóry..

 

Ciekaw jestem jakie środki inni Koledzy stosują do glinki innych producentów ? jakieś patenty własne? tylko danej firmy spec do nich przeznaczone ?

Woda Z DOBRYM SZAMPONEM wystarczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

Ciekaw jestem jakie środki inni Koledzy stosują do glinki innych producentów ? jakieś patenty własne? tylko danej firmy spec do nich przeznaczone ?

Woda Z DOBRYM SZAMPONEM wystarczy.

 

No kurcze, ja spróbowałem wtedy z GoldClass Meguiars... chyba dobry szampon? sam nie wiem, może zbyt brudna była glinka ? .. za małe stężenie szamponu? - gdzieś pół nakrętki na 1,5litra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo ta woda z szamponem ma dawać poślizg, a glinka sama w sobie usuwa zanieczyszczenia

 

No ja to wiem, pisałem o zauważonych różnicach - stosowana z wodą z szamponem traciła plastycznośc, jakby bardzoej krucha była i lepiła się coraz bardziej do skóry rąk.

Z Quick Detailerem tak się nie działo.

Dlatego pytam Was o to co jeszcze jako poślizg można stosować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może oznaczać, że glinka robiła się już stara/brudna. Można spróbować przemyć ją wtedy w ciepłej wodzie. Nie chodzi o to żebym się wychwalał, ale trochę glinkami już pracowałem, a podczas testu wosków zostało wytestowanych przynajmniej 10 różnych z szamponem i wodą, z quick detailerem, czasami nawet z samą wodą (bo dużo osób się kręciło i nalałem sobie wody do pustej butelki, a ktoś wziął to za quick detailer ;) )

u mnie woda z gold class sprawdza się wyśmienicie.

Można wiedzieć co to była za glinka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
bo ta woda z szamponem ma dawać poślizg, a glinka sama w sobie usuwa zanieczyszczenia

 

No ja to wiem, pisałem o zauważonych różnicach - stosowana z wodą z szamponem traciła plastycznośc, jakby bardzoej krucha była i lepiła się coraz bardziej do skóry rąk.

Nadal nie wiem od czego to zależy - w podobny sposób zniszczyłem dwie glinki.

Może to zależy od szamponu?

Trzeba będzie to przetestować - wiem jaki szampon mieszałem z wodą gdy działało i gdy glinkę zniszczyłem :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile tych glinek testowali?

 

Testowaliśmy również na CWWC

 

link do testu

Testowali 12 glinek:)

 

napisz tu jak faktycznie z wodą się nią czyści ?

Jak przyjdzie, to od razu pobiegne robić test:) Ale kiepski to będzie test, bo nigdy glinki nie miałem...Ale już dogadałem się z all4auto w poznaniu, że jak pojade po UQW i UQD to wezmę glinke na test;)

 

p.s. dziś jakis burak naciągnął mnie pod tesco na wycieraczki, i zdejmując starą porysował mi maskę ;(( Miałem mu ochote przerysować maske...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas drugiego dnia CWWC padało z krótkimi przerwami. Samochód stale był mokry, więc nawet nie było sensu używać quick detailera. Przez 3 godziny glinkowałem bez najmniejszych problemów (Meguiar'sem i tymi ze zdjęcia: niebieską i czerwoną).

Glinki.jpg.6fe62e023063584e2f73fcb42820803e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..

u mnie woda z gold class sprawdza się wyśmienicie.

Można wiedzieć co to była za glinka?

 

Glinka Meguiars - taka z zestawu z Quick Detailerem, nie wiem czy różne mają, chyba nie.

A jak bardzo rozcieńczony szampon stosujesz ?

 

To, że z czystą wodą było dorbze to już w ogóle mnie zaskoczyło, bo wodą też próbowałem polewać ii glinka jakby skakała po powierzchni lakieru albo z kolei jakby "pływała" nad nim-miałem wrażenie że nie dotyka go.

 

A jeszcze jedno pytanie - Meguiars zaleca psiknąć QD, czyścić glinką, po czym wytrzeć do sucha mikrofibrą. Czy z wodą z szamponem też tak samo się wyciera ? bo czytałem, że niektórzy po użyciu glinki jeszcze raz myją całe auto przed kolejnym krokiem - może wówczes nie trzeba wycierać tuż po glince?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meguiars ma różne glinki. Co do ilości szamponu to dokładnie nie powiem, bo zawsze robię to "na oko". Kilka kropel na pół litra wystarczy. To z wodą to nie żart. Do butelki od QD wlałem sobie wodę, a ktoś nie zauważył i tego używał (był to mega rozcieńczony QD). Ja po glince nie myję samochodu tylko wycieram mikrofibrą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja spłukuje auto pod wysokim ciśnieniem, jeśli używalem quick detailera badz wody z szamponem jako poślizgu. jeśli używałem dużo środków "poślizgujących" to myje auto bardzo małym stężeniem szamponu i bardzo dokladnie splukuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale po co przepłacać za tą glinke app wątpliwej jakości;/ tam gdzie podałem jestglinka, która na pewno "daje rade" a przy tym jest tańsza.. a można do tego sobie coś jeszcze przy okazji sprowadzić;) ale chyba tylko glinka ma taką przebitke..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tam są dwie:

http://www.elkparts.com/car-care/exteri ... p2957.html

http://www.elkparts.com/car-care/exteri ... p3682.html

Ta druga jest "soft", do ciemnego lakieru będzie lepsza? Wolałbym nawet delikatniejszą, żeby nie porysować lakieru...

 

edit:

CleanerFreak, używałeś tej z app? To jest ta sama czy tylko podobna do Magic Clean? Która z tych dwóch będzie lepsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.