Skocz do zawartości

Zestaw do weryfikacji


zonk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dopiero zaczynam  przygodę z detailingiem. Proszę o opinie i sprawdzenie zestawu.  Moje autko: Opel Insignia grafit

 

Aktywna piana -> tutaj zastanawiam się nad ADBL lub Shiny

Szampon -> brak

Pasta polerska ->  Koch Chemie M2.01 Hochglanz Antihologramm Politur

Odtłuszczacz -> Koch Chemie Fw Fleckenwasser

Wosk -> Soft99 Fusso Coat 12 Months Wax Dark

Quick detailer -> Shiny Garage Morning Dew QD & Wax

Felgi -> Shiny Garage Monster Wheel Cleaner +

Opony -> brak (  zastosowałem to co do wnętrz PW efekt dobry lecz szkoda produktu )

Wnętrze -> Poorboy's World Natural Look

Niewidzialna wycieraczka -> Turtle Wax - Clearvue Rain Repellent

Myjka -> Bosch AQT 45-14x

 

Oczywiście zakupiłem też akcesoria do nakładania preparatów :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szampon - FX Protect Nano, lub jeśli nie lubisz odmierzania 10-15ml, a wolisz chlusnąć z 5l baniaka ;) to np. Shiny Garage Sleek Premium

Przydałoby Ci się jakieś APC - tutaj mogę polecić ADBL lub Excede oraz Deironizer (np. ADBL VL lub Zielona Tuga).

Do zewnętrznych plastików polecam Koch Nano Plast lub ADBL Tire Dressing (tutaj będziesz miał 2w1 z oponami)

I na koniec pytanie - maszynę jakąś pod Antiholo masz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Filon napisał:

I na koniec pytanie - maszynę jakąś pod Antiholo masz?

 

 

nie. Uzywałem wkretarki na obrotach 4 z 15 i na 1 biegu.

 

5 godzin temu, Filon napisał:

 

 Deironizer (np. ADBL VL lub Zielona Tuga).

 

 

 

 

a to nie to samo co Shiny Garage Monster Wheel Cleaner + ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mea culpa - SG ma w takim razie ze 3 deironizery. D-Toxa, Monster Wheel Cleanera i Iron Offa...

Co do polerowania z wykorzystaniem wkrętarki... można i tak (do pewnego stopnia). Jeśli jednak będziesz planował przejechać od czasu do czasu całe auto to rozejrzyj się za jakąś maszyną DA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do opon mogę polecić ADBL Tire Dressing - kosztuje swoje, ale jest niesamowicie wydajny i nadaje bardzo przyjemnego wyglądu; ewentualnie może być jeszcze GoodStuff Black Mamba/Mamba Shine. Jeśli chodzi o szampon to tak jak kolega wyżej - FxProtect będzie dobrym wyborem za rozsądne pieniądze :wink:.

Jedynie QD wymieniłbym na coś innego, bo Morning Dew potrafi być upierdliwy, a co do piany - bez zastanowienia bierz ADBL :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
26 minut temu, zonk napisał:

1) APC ->  ADBL czy Good Stuff Gorilla Force

Zależy do czego. Jeśli nie masz zamiaru myć tym silników, a większość będziesz używał we wnętrzu to polecam APC MAGIC :) Zapach jest obłędny, fajnie się tym pracuje.

Jeśli musi być coś z powyższej dwójki to APC od GS pachnie o wiele lepiej niż typowe APC adbla. W dodatku masz 2 zapachy do wyboru. O ile APC Magic jest ciut słabsze o tyle między GS a ADBL nie powinno być zbytniej różnicy w mocy.

28 minut temu, zonk napisał:

2) Szyby -> ADBL Glass Cleaner  czy Falcon's Eye Glass Cleaner

Tu zdecydowanie tak jak @powalla napisał. Magiczny płyn do szyb robi robotę najlepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zonk tak jak Koledzy wyżej piszą truskawa od @Detailer's Magic robi robotę i świetnie pachnie. Do tego kup mały Goofer Towel np. Od @ADBL.  Jeżeli stawiasz na zapach i skuteczność produktów, to do wnętrza weź polecany przez @Fredi88 APC od DM. Moim zdaniem do szyb warto mieć w swoim arsenale Autoglym Car Glass Polish, a wręcz trzeba mieć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest też taka ze teraz wszedzie promocje. Chcialem zakupic szampon z GS ten ciasteczkowy i dobre ceny maja w MRCleaner. Ale tam nie mają DMagic :(

 

Macie jakies sklepy co maja i produkty GS i DM ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2017 o 14:11, paperson napisał:

@Detailer's Magic@ADBL@Fredi88 Moim zdaniem do szyb warto mieć w swoim arsenale Autoglym Car Glass Polish, a wręcz trzeba mieć ;)

Ja bym tam zdecydowanie wolał do szyb Duragloss NuGlass bo skuteczniejszy od AG CGP i ładnie pachnie.

A co do piany do prewasha to nic lepszego nie ma od AB Magifoam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

jako, że świat się zmienił , moje auto też to taki powtórny spis i pare pytanek 🙂

 

Chciałbym już tak skompletować cały arsenał ,żeby niczego nie brakowało... jak możecie to dopiszcie czego brakuje

Auto nowe,położona powłoka Autotriz wic tutaj za dużo nie potrzeba 🙂

 

IPA -> Koch Chemie Fleckenwasser

APC -> APC ADBL

Szampon -> FX PROTECT - NANO

Aktywna piana -> ADBL , Pure Chemie , Eco Schine

Plastiki zewnątrz -> ???

Deironizacja  -> ADBL Vampire Liquid

Opony -> ADBL Tire Dressing

QD -> ADBL Ceramic QD

Szyby -> ADBL Glass Cleaner

Powłoka na felgi -> Metalguard

Niewidzialna wycieraczka -> Turtle wax

Do środka klasycznie Poorboy's World Natural Look 

Siedzenia zabezpieczone Gliptone GT15 + Koch Chemie Cv Cabriodach Versiegelung

 

No i teraz zostaje sprawa...

 

Plastiki zewnętrzne ?? Najbliżej mi do CarPro Perl lub Shiny Garage Jet Black Trim

Myślę też nad inna pianą i naczytałem sie tutaj , że polecana jest CleanTech Citrus Foam i chyba na nią sie skusze

 

Czy do kompletnego zestawu czegoś brakuje ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma T&G, nie widzę nic do bieżącej pielęgnacji felg, ale to nie jest jakiś mus. APC od Kocha - rewelacja, ADBL to raczej nie jakiś mocarz. Chemotion QD, Good Stuff Gloss Detailer - bardzo fajne produkty. Vampire Liquid lepszy na budę, na felgi trochę rzadki. Jeśli weźmiesz Perla, masz 3w1 - plastiki, opony i uszczelki, środek (choć ktoś straszył piktogramami - nie wiem). Prawdę mówiąc, jeśli nie zamierzasz woskować, nie wiem, czy zakup IPy ma sens.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka







Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, MMCzysci napisał:

Nie ma T&G, nie widzę nic do bieżącej pielęgnacji felg, ale to nie jest jakiś mus. APC od Kocha - rewelacja, ADBL to raczej nie jakiś mocarz. Chemotion QD, Good Stuff Gloss Detailer - bardzo fajne produkty. Vampire Liquid lepszy na budę, na felgi trochę rzadki. Jeśli weźmiesz Perla, masz 3w1 - plastiki, opony i uszczelki, środek (choć ktoś straszył piktogramami - nie wiem). Prawdę mówiąc, jeśli nie zamierzasz woskować, nie wiem, czy zakup IPy ma sens.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka






 

A co proponujesz do felgi ? Myslalem ze jak dam Metalguarda to styka oplukac lub Vampira dac

 

a co do QD to gosc ktory kladl mi powloke powiedział ze poco klasc na powloke cos gorszego ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień APC na kocha green stara i umyjesz tym felgi, silnik, środek i nawet szyby ( oczywiście w odpowiednim rozcieńczeniu bo to koncentrat). Ipy nie kupuj. Aktywna piana to wybieralbym między bilt hamber auto foam a cleantech Citrus foam. Adbl tire dressing jak i Carpro Perl nadadzą się do środka na plastiki jak i do silnika i na opony. Za zaoszczędzone pieniążki nie widzę żadnego ręcznika. Ani szmatek. Polecam do bieżącego osuszania capro dehydrate, work staff King/monster, fireball pin towel. Szmatki budżetowo k2 moli. Niewidzialną wycieraczkę wymień na ultracoat umbrella. Nie miałem lepszej. A jeśli pieniądze grają rolę to soft 99 ultra glaco albo angelwax H2GO. Qd również wymień na gyeon ceramic detailer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Streat napisał:

ADBL TD do plastików wewnętrznych?

Dlaczego nie? 

Wg. opisu producenta

" Efekt przyciemnienia, satynowego połysku oraz ochrony przed promieniowaniem UV, brudem i wodą otrzymujemy podczas jednej prostej aplikacji. Dodatkowo podczas pracy unosi się bardzo intensywny i przyjemny zapach. "

Czy nie spełnia waruknów dobrego dressingu do środka? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
35 minut temu, Moniak Lord Masło napisał:

Dlaczego nie? 

chociażbym zbiór piktogramów na opakowaniu sugeruje że produkt średnio nadaje sie do środka 

36 minut temu, Moniak Lord Masło napisał:

Czy nie spełnia waruknów dobrego dressingu do środka? 

Plastiki zewnetrzne owszem, pod maską też, ale we wnętrzu dotykasz cały czas plastików wiec w mojej opini taki TD czy Pearl ze wzgledu na ilosc piktogramów nie nadaje sie do plastików wewnętrznych auta 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Streat napisał:

ilosc piktogramów

W sumie nie jestem chemikiem wiec tu już nie będę się zagłębiał. Po mojemu to nie dajmy się zwariować sam dla siebie osobiście bym użył np. takiego perla zwłaszcza że można go rozcieńczyć nawet 1:1, chociaż napewno obcowanie z chemią to nic zdrowego. Tu już zostawiam kwestię kupującemu niech sam zadecyduje czy chce tak używać czy woli kupić dwa osobne produkty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i już sie zagubiłem 😄

 

Naczytałem się na forum i jest wiele opini i na plus i minus..

 

co wybrac do plastików tylko ZEWNĘTRZNYCH ?

 

Koch Chemie Nano Magic Plast Care

Shiny Garage Jet Black Trim Restorer

CarPro Perl

 

Chce ,żeby lnajlepiej przyciemniał i nie chce mat wole półmat lub lekki połysk bardziej 🙂

 

 

help 🙂

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.