Skocz do zawartości

BMW X1 1.8d xdrive


Gardor

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie w moim pierwszym temacie w tym dziale ;)

Chciałbym przedstawić wam małą relacje z pracy nad BMW x1 1.8d xdrive z 2010r mojej koleżanki. 

Użyte produkty(starałem się robić zdjęcia tego co używałem i będę dodawał opisy)

Prickbort
ADBL Vampire Liquid

ExceDe Tire and Rubber Cleaner
ADBL Yeti
Koch Greenstar
Time to Shine Snow White
Allegrini do insektów
szampon Swissvax Car Bath
ADBL Shampoo Pro
CarChem Clay Lube
Colourlock Soft
Autoglym Interior Shampoo
Autoglym Car Glass Polish
Car Pro Ceriglass
Swissvax Protection Matt
Sonax Perfect Finish
CarChem Alloy Wheel Armour
Gyeon Trim
Swissvax Cleaner Fluid Professional Regular
Król Swissvax Crystal Rock
Rainx 2w1
Megs Last touch
Ozonator od naszego kolegi z forum

Może czegoś zapomniałem

Popcorn w łapę i oglądać relacje :D


Autko po przyjeździe do mnie prezentowało się tak:

Na pierwszy rzut oka nie ma tragedii ale te waterspoty jak się okaże później narobiły mi problemów.


img.jpg


IMG_2821.jpg

IMG_2822.jpg


IMG_2823.jpg


IMG_2826.jpg


Zaczynamy zabawę!!

IMG_2828.jpg

Poszło w opryskiwaczu 250ml Pricka

IMG_2829.jpg


Dość sporo ADBL Liquid Vampire ale fajnie że się kończy bo nienawidzę jego smrodu. Ten słodki zapach mnie dobija

IMG_2833.jpg

IMG_2834.jpg


Na oponach  preparat do mycia od Excede + szorowanko szczotką muc off

IMG_2830.jpg


Nie krwawiło za dużo ale zawsze coś

IMG_2835.jpg


IMG_2840.jpg


IMG_2837.jpg


Czas na pierwsze pianowanie. Dziele go zawsze na 2 etapy. 
1. Do spłukania pricka i deironizatora 
2. Mycie detali i kół

Na start mocniejsza piana

50ml Green Star+ 50ml ADBL Yeti i 900ml wody

IMG_2831.jpg


IMG_2842.jpg




IMG_2845.jpg


IMG_2848.jpg



IMG_2849.jpg


Po spłukaniu coś na szybkości na robale

IMG_2867.jpg

No i druga mikstura do pianownicy

100ml piany Time to Shine + 900ml wody

IMG_2851.jpg


Przygotowany sprzęt do kół

IMG_2850.jpg


Czysta piana na aucie

IMG_2852.jpg


IMG_2854.jpg

wheel woolies coś cudownego :D

IMG_2859.jpg


IMG_2863.jpg



IMG_2858.jpg



Po spłukaniu pora na mycie na 2 wiadra

Mix Swissvax Car Bath + ADBL Shampoo Pro

IMG_2868.jpg


IMG_2869.jpg


IMG_2870.jpg


No i myjemy:

IMG_2871.jpg

IMG_2872.jpg


IMG_2873.jpg


IMG_2875.jpg


Nie zapominamy o wnękach itp.

IMG_2876.jpg


Do plastików na dole użyłem gąbki od Softa99

IMG_2878.jpg


Czas na glinkowanie, użyłem adbl sponge i lubrykantu od CarChem

IMG_2880.jpg


IMG_2881.jpg


Byłem zadowolony bo glinka nie miała za dużo co zbierać(czyżby w Norwegii mniej syfu?)

Po glinkowaniu jeszcze raz umyłem auto.


Suszenie:

IMG_2884.jpg




Skończona praca "mokra" można wjechać do garażu i zająć się wnętrzem.

Pierwsze inspekcja:

IMG_2888.jpg


IMG_2891.jpg


IMG_2896.jpg


Właścicielka mówiła że skóry na bieżąco czyszczone.

IMG_2895.jpg



ale brudna:

IMG_2905.jpg

Świecąca kierownica= brudna


IMG_2893.jpg

Plastiki kiczowato błyszczące

IMG_2912.jpg


Środek myje i odkurzam zawsze w rękawiczkach

IMG_2899.jpg

Po długim odkurzaniu przy pomocy dużej ilości końcówek do odkurzacza w końcu mogłem przejść dalej.

IMG_2902.jpg


IMG_2903.jpg

ogarnięte:

IMG_2911.jpg

Jak się ładnie umyło

IMG_2921.jpg


Czas na plastiki

IMG_2904.jpg


Nie mam zdjęć z mycia plastików

IMG_2915.jpg


Ogarnianie szyb:

W środku AutoGlym CGP

IMG_2916.jpg


Uwielbiam nim czyścic:

IMG_2917.jpg


Na zewnątrz CeriGlass

IMG_2922.jpg


Plastiki w środku dostały warstwę Swissvax Protection Matt a czysta skóra i kierownica Colourlock Leder Versiegelung

IMG_2926.jpg


Dobra wracamy na zewnątrz 

Opony dostały Gyeon Tire a felgi CarChem Alloy Wheel Armor

IMG_2938.jpg


Zestaw przygotowany na lakier + nielakierowane plastiki

IMG_2927.jpg


IMG_2928.jpg


Myślałem że samym cleanerem SV rozwalę waterspoty ale niestety nie i musiałem użyć twardszego pada i sonaxa perfect finish na całym samochodzie. Nie mam zdjęć z tego etapu ponieważ mocno mi to plany związane z czasem pokrzyżowało ale cóż. Zrobiłem małego one stepika

Następnie przeszedłem do aplikacji cleanera Rupesem duetto a w ciaśniejszych miejscach rupesem mini

IMG_2930.jpg


działamy działamy

IMG_2934.jpg


Oj już cleaner daje sporo

IMG_2937.jpg


Czas na wisienke na torcie SV CR

IMG_2939.jpg


IMG_2941.jpg

No i Trim na plastiki ponieważ żadnej dressing długo nie siedzi

IMG_2943.jpg

Rainx 2w1 wleciał na szyby a wnęki i pod maską przetarłem megsem last touch.


No i na gotowo autko.

Środek

IMG_2951.jpg

Tak to zawsze powinno wyglądać

IMG_2962.jpg


No i na zewnątrz

IMG_2946.jpg


IMG_2955.jpg

IMG_2958.jpg

IMG_2957.jpg


IMG_2956.jpg


IMG_2960.jpg


IMG_2947.jpg


Samochód powoduje uśmiech na twarzy właścicielki a to najważniejsze. Mi również się podoba bardzo ten kolor lakieru. Nie ma żadnych cudów miała być to robota wykonana w jeden dzień i bez szaleństw ale i tak jest fajnie ;) Czysta hobbystyczna robota.

Samochód również ozonowałem więc jest świeżo.

Praca zajęła mi 11h


Pozdrawiam

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Kolor to B09 dosc popularny jak na bmw. W sloncu ładnie sie mieni . Robota fajna widac efekty zeby teraz wlascicielka dbala. Zawsze mnie zadziwia myslenie ludzi ze maja skory czyste :P szczegulnie przy jasnych a potem dopiero sie dziwia ze jednak mieli brudne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się, lubię takie szybkie, ale konkretne prace :) Maksymalizacja efektów w maksymalnie krótkim czasie. O której zacząłeś? I chyba nie robiłeś w Norwegii, bo plener jakoś tak swojsko wygląda? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Bardzo fajna praca. Dopiszę się do moich przedmówców - lubię takie szybkie robótki - maksymalny efekt w minimalnym czasie.

CR ujął mnie za serce - coraz rzadziej zdarzają się na KA relacje w których głównych skrzypiec nie gra Soft;)

Gratuluję zapału do pracy i do uwieczniania jej efektów - wyszło super;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kita33 napisał:

Czym nakladałeś

Normalnie zawsze używam maszyny i pada filcowego ale nie mogłem go znaleść.  Wiec używałem tej kostki do czyszczenia co dostaje się w zestawie z ceriglassem. 

 

Dziekuje wszystkim za miłe słowo. Podziwiam wszystkich co robią relacje. Z tym jest mega dużo dodatkowej pracy.  Trzeba się odrywać od pracy i cykać fotki. Nie ma lekko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kita33 napisał:

DA czy rotacja i na jakich obrotach

 

DA a dokładniej Rupes duetto i Rupes LHR 75. Przejazdy na średnich obrotach. 

Trzeba uważać na ranty maszyna DA wiec zawsze je czyszczę ręcznie kosteczką filcowa.

 

Ceriglass jak dla mnie jest idealny na zewnątrz, jest dużo lepszy niż Autoglym CGP który świetnie sprawuje się we wnętrzu samochodu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie ci to wyszło;);)  Chyba muszę swojej ubezpieczycielce pokazać ta relacje bo ma identyczne autko;) nawet Felg ten sam styling;D

Ale z tego co często widzę jej furkę na żywo to bardzo często jest bardzo czysta ale podejrzewam ze tu już bardziej jakaś myjnia robi niż ona Sama :D

Miałem się pytać o patent ręczny na Ceriglassa ale już wszytko wiem;) Muszę sprawdzić te patenty u siebie zarówno Ceriglass jak i CGP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18 lipca 2017 o 22:20, BiałyGTi napisał:

Kolor to B09 dosc popularny jak na bmw. W sloncu ładnie sie mieni . Robota fajna widac efekty zeby teraz wlascicielka dbala. Zawsze mnie zadziwia myslenie ludzi ze maja skory czyste :P szczegulnie przy jasnych a potem dopiero sie dziwia ze jednak mieli brudne 

bardzo Cie przepraszam, ale jeśli uważasz że to jest popularny kolor BMW  to się grubo mylisz to jest marakesh dark brown, występujący tylko w seri 1 oraz X1(oryginalnie). Po za tym jest to lakier xirallic, który w słońcu mieni się na zielono i czerwono (opiłki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
8 godzin temu, rafgix1 napisał:

ale jeśli uważasz że to jest popularny kolor BMW  to się grubo mylisz

Wiem gdzie wystepuje bo pare lat robilem na lakierni :P chodzilo mi ze jest popularny w tym sęsie ze bardzo duzo ludzi go wybiera jak zmieniaja kolor swoich aut badz motorow. Ja nawet obudowe telefonu gdzies mam w domu pomalowana wlasnie B09. Kolor jest bardzo fajniy nie raz widziany na innych autach badz felgach na zlotach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Dannyy88 napisał:

Super relacja !;) aczkolwiek powiem Ci szczerze ze przed takim zestawem na koniec można było przelecieć chociaż Sonax 04-06 i byłoby jeszcze lepiej ;) dzięki za super relacje !;)

 Przeleciałem przed cleanerem lakier Sonaxem perfect finish a to produkt wydaje mi się podobny do 04-06 ;) Dzięki za miłe słowo.


Kolor na prawdę jest świetny, a crystal rock na prawdę wyciągnął z niego dużo ;)  Praca z tym woskiem to niesamowita przyjemność. A co ciekawe wosk CR lub Utopia mają również bardzo dobrą trwałość więc nie koniecznie jesteśmy skazani na powłoki czy śmierdzące sealanty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
3 godziny temu, Gardor napisał:

a crystal rock na prawdę wyciągnął z niego dużo ;)

CR, Utopia i wiele wiele innych, to już niestety jest historia na tym forum. Dziwne, że tak świetne mazidła typu SV czy Z zastępowane są jakimiś QD czy QW. Trend na forum jest od dość dawna widoczny w kierunku ceny, a nie jakości. Może to kwestia dużej liczby nowych userów? Mało jest osób pokazujących na forum prace z wyższą półką, tym bardziej słowa uznania dla Ciebie, że jednak jest jeszcze iskierka nadzieji :)

Sama praca przy BM'ce, oczywiście ekstra. No i efekty również. Chciało by się oglądać więcej takich 'szybkich' detailing'ów przy aucie. (tu powinna być ikona z palcem w górze, ale coś ilość emotek na nowej wersji forum jest ubogi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetna robota! i tylko 11 godzin?! z ogarnięciem wnętrza :shock:

Jestem pod wrażeniem :good:

Dnia 19.07.2017 o 13:01, Gardor napisał:

Z tym jest mega dużo dodatkowej pracy.  Trzeba się odrywać od pracy i cykać fotki.

Potwierdzam, fotki są problematyczne mimo że dużo dodają do relacji , a dodatkowo jak człowiek się zapędzi w pracy to zapomina cyknąć fotkę a powtarzać się w czynności się nie chce :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Malutki Up:

Dzisiaj spotkałem X1 po przejechaniu około 4k km od aplikacji wosku i dalej kropelkuje i lakier wygląda ładnie to samo mogę powiedzieć o plastikach na których leży Trim. Wiadomo że wypadało by umyć samochód na dwa wiadra i psiknąć QD ale jest ok ! Właścicielka zadowolona i stosuje się do instrukcji czyli żadnego mycia na szczotach i żadnego plaka w środku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.