Skocz do zawartości

Zakup używanego auta 2


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Panowie. Nie wiem czy tak mogę w razie czego proszę usunąć. Znajomy ściąga auta i motocykle policyjne z Francji . Licytuje np auta z urzędu miasta francuskiego i zwozi do Polski. Obecnie mam w garażu Mondeo Mk4, 2011r,200tys przebiegu bez jakiejkolwiek możliwości fałszowania. Sam ściągałem auto z lawety i taki ma przebieg a nie wierzę że Państwowe auta by były kombinowane. Samochód w ogóle nie wybity,sam byłem w szoku jak jechałem. Nie żebym reklamował, ale widziałem tutaj kilka razy że ktoś szukał mondeo.mk gdybym miał pieniądze to sam bym go brał bo obecnie jeżdżę saabem 93. Cena 16tys bez żadnych negocjacji. Wyposażenie niestety jest ubogie ale ja się na tym nie znam nie wiem co tam pakowali. Jak go zrobię a obecnie tylko wyciągłem fotele wyczyściłem podłogę i wyprałem zostało z polerowanie to będzie wystawione za 17 i pół tysiąca. W razie czego 668610960 Zabrze

Wysłane z mojego M2101K9G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa ściąga FJRki  tzw. "żandarmy" i na forum plus fb aż huczy, bo co chwilę ktoś ma kłopot , a to z drugim biegiem, a to z samym silnikiem (powłoka w cylindrach)  i niby ceny świetne jak za rocznik  ale te "żandarmy" to osiołki robocze i kierowcy je po prostu katują ! 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Je wiem nawet jak cenowo stoją te Mondeo ale wiem że auto ma 200tys autentycznego przebiegu i na obecną chwilę nic nie stuka i nie puka. Tyle z mojej strony. Ja na tej sprzedaży nie mam ani złotówki ale wiem że to często poszukiwane auto

Wysłane z mojego M2101K9G przy użyciu Tapatalka



Zakładając oczywiście, że mówimy o dobrym stanie pojazdu.

W tym wlas je problem że ciężko znaleźć coś rozsądnego


Wysłane z mojego M2101K9G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem prawie cala flote lanci thesis z włoskiego Bergamo. Flota rządowa.. Auto nietypowe glownie z 2.4JTD sprzedawalem 16 sztuk i w zasadzie wszystkie byly spoko. Jedna sie tylko zadomowilA na miesiac ale miala najwiekszy przebieg 200tys jakos.

poki nie sa to firmy ochroniarskie, prewencja czy grupa szybkiego reagowania w pandach to dobrze kupic z państwowego źródła. Oczywiscie jesli nie jest tak jak z naszym mieniem wojskowym, gdzie kupujesz auto bez olejów, płynów i nie masz nawet jak posłuchać… nasze sa wystawiane na sprzedaz, ale przygotowane jak na złomowanie… 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mefONE napisał:

Ja kupilem prawie cala flote lanci thesis z włoskiego Bergamo. Flota rządowa.. Auto nietypowe glownie z 2.4JTD sprzedawalem 16 sztuk i w zasadzie wszystkie byly spoko. Jedna sie tylko zadomowilA na miesiac ale miala najwiekszy przebieg 200tys jakos.

poki nie sa to firmy ochroniarskie, prewencja czy grupa szybkiego reagowania w pandach to dobrze kupic z państwowego źródła. Oczywiscie jesli nie jest tak jak z naszym mieniem wojskowym, gdzie kupujesz auto bez olejów, płynów i nie masz nawet jak posłuchać… nasze sa wystawiane na sprzedaz, ale przygotowane jak na złomowanie… 

Ja mialem BMW F02 z Niemieckiego rządu.

In plus to że była 'spasiona' i ze wszystkim śmigano do BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Forumowicze poszukuje auta miejskiego dla córki sąsiada.
Silnik benzynowy (ewentualnie +lpg).
Budżet max 15 tys zł.
Bezwypadkowa historia. Najlepiej gdyby wszystkie elementy miały oryginalny lakier.
Sprawna klima.
Może ktoś z Was ma na zbyciu "dobre" auto.
Oferty można wrzucać na PW.

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że poprawiłem humor, cieszę się.
Panowie oryginalny lakier w tym budżecie to nic nowego, nic specjalnego. Ba, nawet od pierwszego właściciela z PL salonu. Oczywiście wymóg to bezwypadkowa historia (najlepiej w oryginalnym lakierze - czyt. Nie mus).
Swoją drogą, patrząc na podaż rodzimych sprzedawców....
Na życzenie nowy lakier o grubości warstwy fabrycznego, oryginalnego lakieru

Uwazam, ze znajdzie się jakieś Clio II, fiesta itp z oryginalnym lakierem. Żaden cud.
Mimo wszystko dziękuję za Wasza "pomoc", proszę nie mierzyć swoją miarą.


Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem siostrze samochód za 3700 zł cały w oryginalnym lakierze, więc cena to żaden wyznacznik. No dobra, nie cały: maska jest ponownie lakierowana z powodu klaru łuszczącego się od słońca (wg ASO Skody gwarancja została uruchomiona... na Wyspach Kanaryjskich), ale cała ma poniżej 200 mikronów (po prostu jest morka) oraz naprawione jest miejsce na styku przedniego błotnika, progu i drzwi, gdzie jest 400 mikronów na obszarze 20x20 cm. Rozumiem, że to świadczy o tym, że jest zespawany z dwóch? A auto mojej matki, w którym jest trzecia maska, trzeci zderzak z przodu, drugi z tyłu i oryginalny lakier chyba tylko na dachu i tylnej klapie, bo ona tak jeździ, że co roku muszę coś naprawiać z AC, to już w ogóle ulep? 😄

Jak dla mnie jaranie się ori lakierem to przeżytek - osobiście wolę, żeby auto było naprawione po przygodzie, niż poobijane, bo ori lakier. Można zresztą odróżnić grubego dzwona od drugiego czy trzeciego lakieru położonego z przyczyn estetycznych.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukasz_byd w moim przypadku ori klakier obowiązkowo musi być, a reszta wgnioty rysy są zawsze po mojej stronie, dla mnie to żaden problem ale wiem że nie składany z czterech, w sumie ostatnie używane auto jakie kupiłem w naszym kraju to było w 2007 roku a od tamtej pory przewinęło się ich trochę nie dwa ale około dwudziestu 😁 zawsze auta w pierwszym lakierze i pewną historia nigdy nie wisiały w ogłoszeniu dłużej niż 2 max 3 dni jak sprzedawałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojciec ostatnio oddał auto do lakiernika busa, bo było dużo rys. Wszędzie wyszło od 160-180 mikronów, na jednym elemencie więcej bo była wgnitoka. Wiec rozumiem se auto już przez detailera nigdy nie będzie kupione? Co Wy macie z tym ori lakierem? Ja rozumiem ze nikt nie chce mieć wyniku 1000plus mikronów ale druga warstwa?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Lubię to 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dareme89 ja osobiście nie mam problemów z drugim lakierem sam już kilkukrotnie malowałem starsze auta  po całości żeby je po prostu odświeżyć, ale nasi rodacy w większości kupują oczami, auto ma byci bez rys szpachli czyli tylko i wyłączanie pierwszy lakier bo jeśli tak niewiele jest później bujasz się ze sprzedażą dlatego wolę kupić zdezelowany pierwszy lakier oczywiście wszystko w granicach rozsądku zrobić dokumentację pomalować co trzeba i w takiej sytuacji mając dokumentację co było przed a co jest teraz nigdy nie miałem problemu ze sprzedażą auta, a troszkę już w swoim życiu ich sprzedałem. 

Miernik lakieru w normalnych krajach jest urządzeniem egzotycznym bo tam jak był porządny dzwon to idzie na złom bo koszty naprawy są kosmiczne albo niestety jedzie do Polski albo na Litwę i stamtąd już kolejna dalej na wschód. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.08.2021 o 21:47, zwirek03 napisał:

@lukasz_byd w moim przypadku ori klakier obowiązkowo musi być, a reszta wgnioty rysy są zawsze po mojej stronie, dla mnie to żaden problem ale wiem że nie składany z czterech, w sumie ostatnie używane auto jakie kupiłem w naszym kraju to było w 2007 roku a od tamtej pory przewinęło się ich trochę nie dwa ale około dwudziestu 😁 zawsze auta w pierwszym lakierze i pewną historia nigdy nie wisiały w ogłoszeniu dłużej niż 2 max 3 dni jak sprzedawałem. 

Spoko, rozumiem.

 

Jak wymieniałem drzwi w F31 to kupiłem w kolor i śruby przez ścierkę odkręcałem/przykręcałem.

Jest ori lakier...

Oczywiście pokaże kupującemu foty, ale nadal będzie mógł się cieszyć ori lakierem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.