Skocz do zawartości

Zakup używanego auta 2


Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, Tomas22 napisał:

Focusior 1.6 benzyna 2006 rok

Na co uważać ? Silnik godny uwagi ?

Dzisiaj może zrobię zamianie na takie autko.

Ale który? Bo jest stukonny 8V i 115-konny 16V. Mój ojciec miał dwa Focusy 2 z tym drugim, jednym (2005) przejechał 120 tys. od nowości i go rozwalił, drugim (2007) 250 tys. i po pięciu latach zmienił na Jettę. Motor był ok, choć mało elastyczny w dolnym zakresie obrotów (ojciec twierdzi, że ten słabszy z dołu ciągnie lepiej, ale za to jest nieporównywalnie głośniejszy - miał takie auta kilka razy jako zastępcze, robiąc nimi po kilkaset kilometrów dziennie, więc jakaś próba była) i dość paliwożerny. Pamiętam, że ten starszy był parę razy unieruchomiony przez jakieś usterki elektroniki, włącznie z holowaniem. Do tego palące się żarówki z przodu. Ale ogólnie to auto ojciec nazywał "arbeitwagen" i ono takie było. Zawieszenie super i dość trwałe, środek trochę siermiężny, ale w miarę przyzwoicie wykonany. Zardzewieć oba nie zdążyły.  😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał126  mowa o tym 100 konnym. 

Narazie wyszły kwiatki w żony aucie i muszę przełożyć zamianę ale będę mieć go na oku 😉

Auto potrzebne tylko okazjonalnie więc jakaś niespotykana moc nie potrzebna. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy użytkuje ktoś na co dzień lub miał w ogóle do czynienia z silnikiem hyundai/kia 1.4 109 KM ? Warto kupować auto z tym silnikiem czy odpuścić ? Oczywiście pytam bardziej pod kątem awaryjności. Swoją drogą zauważyłem, że częściej spotykany silnik do 1.4 100KM. Czy ten o 9KM mocniejszy to już jakiś "ulepszony" ? Bo jesli tak to zapewne i gorszy 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stawek

Ja miałem w rodzinie swego czasu i30 1.4 100KM i miałem okazję trochę jeździć i20 z tym samym silnikiem. No i o ile i20 fajnie z tym jeździ na takie auto, to i30 z 4 osób na pokładzie na trasie, to nie jedzie moim zdaniem, do tego jest okropnie głośny (brak turbo = brak momentu = wysokie obroty) i przy jeździe po trasach szybkiego ruchu palił ponad 7l/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lol19pldziękuję za Twoją opinię. Pytam o ten silnik konkretniej myśląc nad RIO lub Ceed-em. W Rio by to może jako tako dawało radę bo chyba zbyt ciężki nie jest. Dodatkowo auto głównie do pracy dla żony bez jakiś większych tras. Zastanawia mnie tylko kwestia obsługi i ewentualnej awaryjności tej jednostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć czy ktoś z was miał alfę Romę giuletta ? Szukam auta dla dziewczyny i narazie jedno z niewielu aut które mieści się w budżecie do 40 tys które jej się podoba. Znając życie jest mi kompletnie wszystko jedno czy benzyna czy diesel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ☺️. Zbieram sie małymi krokami do zmiany a6 na a5. Czy ktoś z forumowiczów orientuje się czy w kwocie do 40 tyś znajdę jakąś a5 koniecznie w dieslu. Zależy mi jedynie na czarnym lakierze i navi. Pozdro . 

Btw. Prym wiodą tam silniki 3.0. Na co zwrócić uwagę i jakiego oznaczenia silnika szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Crasher Sam osobiście gdzies z tyłu głowy mam cały czas A5, ale tylko w Sportbacku jako następca Superba.


Jesli szukasz w Coupe to do 40 tys powinieneś kilka sztuk znaleźć do oględzin, ale będą to praktycznie same początki produkcji (2007-2008 r). W większości będą to właśnie 3.0 TDI. 
Na Sportbacka trzeba szykować min. 55 tys i w górę, Z tym ze SB rocznikowo zaczyna się juz od 2010

Niestety ceny tego auta za cholere nie chcą iść w dół 😑
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Zbieram sie małymi krokami do zmiany a6 na a5. Czy ktoś z forumowiczów orientuje się czy w kwocie do 40 tyś znajdę jakąś a5 koniecznie w dieslu. Zależy mi jedynie na czarnym lakierze i navi. Pozdro .  Btw. Prym wiodą tam silniki 3.0. Na co zwrócić uwagę i jakiego oznaczenia silnika szukać.

 

Miałem 2.0 tdi kod caha ale avant, 170KM - kultura pracy pozostawiała wiele do życzenia niestety (a5 miało te same silniki jesli sie nie mylę ze względu na to ze a5 to a4 w coupé/sportbacku). Jak chcesz cos więcej wiedzieć to dawaj na priv - wyślę Ci filmik co sie działo z silnikiem przy 200tys przebiegu.

Kupilem jak mial 170tys przebiegu i sprzedałem jakos 245 tys przebiegu - nie miałem sił :/

Może to bolączki pierwszego wypustu (2008 rocznik) ale wyleczyłem sie z Audi chyba na zawsze :) Ew. 80 coupé albo r8

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Birkhof @Grzechu23 jest jeszcze jedna opcja mająca wady i zalety w postaci sprowadzenia rozbitka z DE. 

Do plusów takie rozwiazania nalezy fakt ze wiesz co było faktycznie w aucie, mozliwe jest zrobienie polifta na własną rękę itp. Kolejny to taki ze auto do konca jeździło, bylo uzytkowane do konca. 

A przy aucie w całości nie wiesz co i jak było. Współpracując z mechanikami z okolicy ktorzy specjalizuja sie w naprawie uderzonych aut wiem ze na prawde mozna przy w prawie zrobić cuda. Elementy w kolor albo piaskowanie od nowa itp. 

Dużo dylematów, ale kreci mnie bardzo niemiecka motoryzacja. A4 b8, bmw f30, i wlasnie a5 zwróciły w glowie. 

Dzieki za odpowiedź. Jak z kosztami eksploatacyjnymi takiego 3.0 diesla? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja miałem 2,2 dti w automacie.

Sprzedałem w 2011 roku.

Straszny kibel.

 

Silnik nie trzymał ciśnienia oleju (fakt, że dojechałem do 265tkm), skrzynia padła, światła ciągle choinka, te przednie soczewki to jak byś świeczki w lampy wsadził. Do tego dla mnie były niewygodne fotele.

Dzien w którym go sprzedałem był jednym ze szczęśliwszych dni. Zabrał handlarz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.