Skocz do zawartości

Zakup używanego auta 2


Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Michał126 napisał:

@lukasz_byd, prestiż z posiadania takiej Laguny jest ujemny, jak sądzę, to nawet obciach by był (HE HE HE, FRANCUSKIE), więc stawiam dolary przeciw orzechom, że kryteriów nie spełnia. 🙂

W ogóle fakt posiadania samochodu nie jest prestiżem. 

Laguna to wybór zdrowo-rozsądkowy, a nie do lansowania, choć mi na 18" kołach po liftingu się podoba.

Moja po chip tuningu robiła 6.9s od 0-100.

Więc nie jedno BMW potrafiło się zdziwić.

12 godzin temu, tazman napisał:

@lukasz_byd wszystkie 2.0tdci to silniki PSA w mondeo. W przedliftach 140ps i w poliftach zmodernizowany dw10c 163ps, trochę większa moc i lepiej dopracowany system wypalania dpf-a.

Ja ogólnie nigdy nie byłem fordziarzem i pewnie dalej nim nie jestem ale mk4 im wyszedł całkiem ok. 

 

Spoko, na Fordach się nie znam, nie ciągnie mnie do nich. Jeśli tak jest to spoko.

Wiem tylko że mam gdzieś w głowie ubite że jeśli 2.0HDi to tylko 163KM. Myślę że więcej rzeczy jest poprawione. Kultura pracy wraz z głośnością jest nieporównywalnie inna oczywiście na korzyść 163KM. Jest też bardziej trwały - nie tylko z powodu że jest młodszy.

11 godzin temu, Strus napisał:

@Mateusz65  za taką kasę kupisz spokojnie V40 w skórach, z tempomatem, grzanymi stołkami itp. Rocznik 2003-2004 w bardzo dobrym stanie. Auto jest bardzo wygodne i przyjemne. Wnętrze to nie żadne gówniane plastiki jak wszędzie po 2004 roku.

Smutna recenzja osoby która tak bardzo się cieszy z tego co ma że wszystko inne na około jest be.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.09.2018 o 12:05, Michał126 napisał:

Nie ma, bo jest januszem eksploatacji samochodu i mam nadzieję, że w głowach urzędników ministerstwa infrastruktury powstanie coś mądrzejszego, niż zamiana liter szerokich na zwężone na siedmioznakowych tablicach rejestracyjnych i będzie to właśnie dobranie się do dupy autorom takich "usprawnień".

Wiesz co, nie kpij ze mnie i innych osób. Auta osobowe najmniej przyczyniają się do powstawania smogu i efektu cieplarnianego (są na to badania), jestem bardziej za PB niż ON ale w pełni sprawnymi. Ileż na naszych drogach widać spalające olej PB czy dymiące ON ponad skalę? Całe mnóstwo. Dopóki np w moim mieście będzie przyzwolenie na dopuszczanie zlomow autobusów w SKP gdzie i ja tam robię przegląd tak i inni kierowcy będą mieli w tyłku ochronę środowiska. Sam nie wywieralem na montaż sondy w wydech, niech robią 9co chcą i? Nie dali analizatora dymu. To jest kpina. Ale wiedzą, że ich autobusy dymia na potęgę to podchodzą do sprawy lajtowo. 

A tzw januszem możesz określać kogoś ze swojej rodziny. Licz się ze słowami bo mój motor i jego pielęgnacja poszła daleko poza normalną eksploatację. To nie diesel jest przyczyną smogu etc a palenie śmieciami i innym syfem. 

Rozumiałbym nawet politykę pro środowiskową ale nie tutaj gdzie prąd pochodzi ze spalania węgla (a i dzięki temu prąd pójdzie ostro do góry). Barany nie chcą wiatraków ani elektrowni atomowych to będziemy bulić równo. Bo kraj węglem stoi odnośnie prądu. To jest żal. A nie usuwanie chwastów z diesla. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukasz_byd, dokładnie. Za tyle można kupić np. Focusa 2 - całkiem udane auto, mające kilka bolączek, ale niegroźnych, a parę niezłych silników tam wkładali. Znowu - kwestia prestiżu, względnie komfortu, tylko moim zdaniem konieczność wyportkowania się na popsute auto, które wcześniej ktoś opchnął, bo się zorientował co w nim jest do roboty, nie jest komfortowa, przynajmniej psychicznie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w rodzinie. Jeden z najlepszych silników benzynowych. Przez ostatnie 10 lat wymieniona została pompa paliwa (nie licząc olejów, klocków itp).
Poza tym lejesz paliwo i jeździsz.
Poczytaj w necie, generalnie bardzo dobra opinia.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Alfa47 napisał:

@Michał126 @kempus No wybór jest dość trudny, bo mało jest takich dobrych samochodów za tą cenę.

A warto interesować się Audi A4 B6 1.8T 2003r. ? Mam teraz coś takiego na oku. 

 

6 minut temu, _harry napisał:

Mam w rodzinie. Jeden z najlepszych silników benzynowych. Przez ostatnie 10 lat wymieniona została pompa paliwa (nie licząc olejów, klocków itp).
Poza tym lejesz paliwo i jeździsz.
Poczytaj w necie, generalnie bardzo dobra opinia.

 

Nie wiem jak reszta tego auta ale 1.8T to najlepszy silnik VW.  Jak dobrze trafisz to zajeździsz budę, ale weź traf na zadbanego starocia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli samochód nie miał poważnego dzwona i silnik jest ok to dopieszczenie budy nie jest problemem.
Części zamienniki są śmiesznie tanie, błotniki możesz zamawiać w necie od razu pod kolor ;-)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@_harry @StreamHD Własnie jadę jutro oglądać, 14.500zł tylko trzeba sobie kupić oponki na lato i zimówki, plus kilka rys i jakaś wgniotka na masce ,ale myślę że to do wyciągnięcia. Ale chyba jeszcze poprosze go o jakieś szczegółowe fotki np. kierownicy bo chyba jest do obszycia według mnie, albo światło na zdjęciach tak pada. 😕 No i ogółem Kombi, Quattro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mam wrażenie że skupiasz się na tym co nie trzeba.

Kierownica to pikuś, umyć wszystko, zakonserwować i będzie ok.

Popytaj lepiej o stan tarcz i klocków, przypilnuj klimatyzacji itp.

A quattro to ma być na plus?

Przy normalnej jeździe do niczego się nie przyda a dochodzi temat mostu, spalania itp.

Nie ma z czego się cieszyć icon_wink.gif.c9ee0fe609322662ef8a094816c65a6c.gif

 

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@_harry @Fredi88 Spokojnie, o to się wypytałem o mechaniczne rzeczy czy blachę, niby gość twierdzi że wszystko jest ok. A kierownica czy tam coś takiego to sam sobie stwierdzam po prostu. Mechanicznie czy tak to przez telefon nie sprawdze jak on się trzyma. Co do tego Quattro samemu mi nie pasuje, tak samo "sceptycznie" odpowiada mi Kombi, ale nic innego nie mogę znaleźć, więc jeżeli jest zadbane to ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj o jednym: pośpiech to zły doradca.
Tego złomu jest tyle że trafisz wcześniej czy później na to czego szukasz.
Jeśli nie bardzo odpowiada ci kombi i nie musisz mieć 4x4 to... po co zwracasz sobie głowę?
Musisz mieć tą furę na już?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B6 1.8t z q w dobrym stanie za 14,5k? To nie może by prawda. Jak kolega wyżej, jeśli masz więcej niż 100km to sobie odpuść, szkoda czasu.

 

Co do samego auta, miałem kiedyś ten model tylko w ośce z 1.8t 163ps (bfb). Silnik świetny, dwie rzeczy do sprawdzenia na starcie. Rozrząd (czy napinacz z łańcuchem nie dzwoni) i czy był czyszczony smok olejowy (lubi się zapychać i często trafiają się przytarte jednostki).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tazman miałem ten silnik (BFB), pierwszy stage przy hałasujacym łańcuchu to wymiana plastikowych ślizgów; warto mieć na uwadze czujnik położenia wału korbowego - kosztuje kilkadziesiąt zł a potrafi narobić niezłego stracha (terkoczacy silnik, brak mocy itd). 

Ogólnie BFB a już sczegolnie BEX (6-bieg) - bajka.

PS. A może Exeo 1.8T BFB? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@_harry Można by powiedzieć ze do następnego weekendu już muszę mieć samochód, bo akurat jeden domowy wyjeżdża do końca roku za granicę, a drugim brat do pracy i to w drugim kierunku niż ja, bo od następnego tygodnia wracam do pracy w PL, a jak można się domyślać ze samochodu nie mam.

@Kryman 120km No i jeszcze coś w okolicach znalazłem ale to już autka mniej wartościowe.

@_harry Sprzedaje to właściciel nie komis, gościu jeździł nim do Holandii i tam dojeżdżał do pracy, sprzedaje bo wraca tam, a ma auto służbowe.

@tazman Właśnie jest to BFB 163ps.

@StreamHD Czytałem ogólne na różnych forach jakieś opinie, bolączki itd.

@vangsta Exeo ? Nie za bardzo mój przedział cenowy 😉 

Ogladalem już 2 Seaty Toledo II 1.8  za ok. 7k i tak samo nie ma za co zapłacić, to aż sam niewiem na co już zwrócić uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.