Skocz do zawartości

Zakup używanego auta 2


Rekomendowane odpowiedzi

Ibiza jest dużo bardziej plastikowa w środku, jak dla mnie Polo ma lepsze materiały i wykończenie. Jeśli chcesz żwawo to 1.2TSI, fajnie jedzie przy niskiej masie jakie mają te auta. Natomiast 1.0 jedzie zdecydowanie gorzej ale pali bardzo mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pilny To ładnie popłynąłeś z tym bezobsługowym rozrządem :D Jak ma być małe i w miarę żwawe to również zastanowiłbym się nad Clio 2 z 1.4 16v, 1.6 16v. Auto chociaż francuskie to sporo lepsze od Corsy, Polo i Fiesty, miałem i dobrze wspominam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z takich aut wziąłbym coś z PSA z silnikiem 1.4i 8V (TU3JP), obojętnie co - byle w budżecie się mieściło. Jeździ to dużo lepiej niż Z12XE w Oplu (o Z10XE nie wspomnę) i mniej pali. Blachara nie leci - nie dalej jak dziś byłem C3-ką na przeglądzie i podłoga jest czysta jak w nowym aucie, tylko na elementach zawieszenia sporo rdzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie I Panie....
Myslimy o zakupie auta... do wycieczek w lesie czy po polnych, nieuczeszczanych sciezkach... auto, jakas "terenowka" podwyzszone. Pojemnosc najlepiej do 2.0 benzyna, mile widziane wrzucic to w gaz. Auto ogolnie do zabawy w weekend. Budzet ok 10 tys zl. Myslalem o suzuki vitara, opel frontera...
Nie bedzie to auto w typie off road, jak wspominalem wyzej,powolne, spokojne wozidlo lesno, polno wycieczkowe.

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SylPio Szukaj Maverick'a, Vitary, Terrano, Pajero, Samuraja. Z doświadczenia powiem Ci żebyś szukał raczej coś porobionego, ale nie topionego co weekend. Taniej kupić już z liftem, oświetleniem, większymi kołami i fajnymi oponami niż potem doposażać auto samemu :) I od razu powiem, że zadbana i nieskatowana terenówka w tym kraju to biały kruk :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SylPio jimmy jest mega plastikowy, trzeszczący i trzeba dobrze obejrzeć spód przy zakupie. Jeśli rozglądasz się za małym, zwrotnym autem, którym wjedziesz w wąskie leśne dukty, to brałbym pod uwagę ... również pandę 4x4. Moim zdaniem jakość zastosowanych elementów stoi na wysokim poziomie. Cięźko w Pl wyhaczyć w tych pieniądzach niezajeżdżoną, ze zdrową podłogą vitarkę 3-d lub rav4 3-d, ewentualnie pajero. Jeśli trafiłbyś zdrowy, pewny egzemplarz, to bierz w ciemno :good: Inne modele to skarbonka w pieniądzach, o których mówisz. Przy regularnej jeździe w terenie szybko staną się świnką bez dna. Dodam, że mieszkam w ciężkim, leśnym terenie na Mazurach, więc trochę doświadczenia w błocie zostawiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto bedzie wykorzystywane w lekkim lesnyn terenie.... mam swiadomosc niestety, ze wiele z tych aut w takim budzecie nie ma. To taka troche zabawka stad decyzja, zeby trzymac sie plus minus zalozonego budzetu. Samochod raczej przywioze ... pewnie z niemiec. Chyba ze trafi sie cos w PL. Nie mam cisnienienia... moge dlugo poczekac I szukac.

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałeś może o Jeep-ie Grand Cherokee ZJ (ew.WJ) lub Cherokee XJ? Wiem że trochę większe ale w tej cenie da się coś wyrwać. Tylko diesle są do niczego ale to ciebie nie interesuje:lol:  Jeśli masz jakieś pytania do ZJ to mam sporo informacji bo jestem posiadaczem jednego:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@SylPio - a nie myślałeś przypadkiem o Ładzie Nivie? Jeżeli ma być to tylko auto na okazjonalne wypady do lasu - czego więcej potrzeba? Plusem są całkiem niezłe właściwości terenowe i mega, naprawdę mega tanie części zamienne. Dosyć łatwo jest zdobyć w miarę młody i niezajechany egzemplarz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze do miejskiego auta dla żony, przyszła mi do głowy jeszcze jedna propozycja (poza seatem ibizą, która w tym momencie jest liderem).

Co powiecie na temat aut kia ceed czy też rio ? Powiedzmy z lat 2016/2017 ? Kto produkuje silniki benzynowe do tych aut i jakie są słabe strony tych aut ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.