Skocz do zawartości

Zakup używanego auta 2


Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, sztefan24 napisał(a):

No i silnik 2,5, 200 koni a zbiera się jak moje 1,0 TSI w Skodzie Rapid. Pisze o CX-5. 

Serio aż tak źle? 192hp i przyspieszenie do 100kmh 9,2sec katalogowo a pewnie inne marki co posiadają turbo doładowane silniki maja dużo lepsze wyniki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Strus napisał(a):

@zwirek03 myślę, że sporo przesadzasz. Kolega miał 6stkę chyba z 2019 roku prosto z salonu. Przez 3 lata zrobił nią około 150k kilosów i nic się wydarzyło. Dosłownie nic. Oczywiście w benzynie

Co to tego nie mam wątpliwości, żona jeździ Cx3 ,od 7 lat też braliśmy nową, tylko przebieg o połowę mniejszy 62 tys. I tak jak piszesz auto bezproblemowe, teraz przyszedł czas na zmianę i sama żona powiedziała że auto jest ok ale teraz wybrała sobie zupełnie coś innego a Mazda szuka nowego domu 🤪

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie którzy kupują mazdy mają spokój tzn z tymi samochodami się nic nie dzieje. Silniki są bardzo dobre pod względem bezawaryjności a cała reszta auta jest solidna i dość prosta. Jednostka 2.5 jest pod względem dynamiki ok ale zamula ją 6-biegowy automat ale znowu bezproblemowy, pozwalający zrobić duże przebiegi. Miałem kilka lat temu mazdę 3 z USA 2.5 6 biegów manual i zbierało się to bardzo dobrze. Co mnie denerwuje w motorach sky active to okropny dźwięk. Jak się go odpali na zimno to masakra. Jakby miał jechać za karę. Poza tym w tych autach jest przeciętne wytłumienie kabiny i ruda się dość szybo pojawia. Więcej wad poważnych nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to mało merytoryczny głos, ale kolega brata 6 2.5 już kilka lat, chyba nową z salonu brał. Przyjemnie, bezawaryjnie, ogólnie auto godne rekomendacji - jest jak najbardziej zadowolony. Tylko te podwozia tak sobie zabezpieczone, jak napisał kolega.

Wyryte w skale z S20 FE 5G



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Mazd to auta super i ogólnie są bezproblemowe ALE... tata znajomej kupił nowa cx-60 z tym dieslem 3.3, zrobil serwis olejowy przy 3 tys km, nie dojeździl do 20 tys km i w trasie cos walnęło. Okazało się ze silnik klęknął (zatarł się ale nie wiem co było przyczyna). Wymiana silnika na gwarancji i ma nowy silnik teraz. Byłem w szoku. A on specjalnie kupowl ze duża pojemność, diesel nie do zajechania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sztefan24 nie zrozumiales. On kupił diesla po pierwsze bo mazdy czyli z założenia porządny i bezawaryjny, duża pojemność go skusiła bo motor niewysilony projektowany wg starej szkoły dużej pojemności 🙂 Chodziło o wybór auta a nie zapobieganie zacieraniu 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.