Skocz do zawartości

Temat poświęcony fotografii


Rekomendowane odpowiedzi

@Domel, po pierwsze primo, zadaj sobie pytanie: Do czego mi ten aparat będzie potrzebny?

Temat rzeka i tak ja ze wszystkim - wybór bardzo duży w zależności od potrzeb. Pamiętaj, że idąc w lustrzanki idziesz w konkretny system (obiektywy, lampy i inne akcesoria).

12 godzin temu, Domel napisał:

Sprzedam znakomity aparat Canon EOS 40D (10,1MPix) wraz z obiektywem Sigma 17-70mm F2,8-4,5 oraz oryginalnym gripem Canona.

Eos 40D... leciwy, ale zacny sprzęt. Świetna matryca, dająca bardzo dobry obraz. Pozwala na dużo - oczywiście w granicach rozsądku. Skąd wiem? Z praktyki. Mam używam, wręcz katuję w ekstremalnych jak na aparat warunkach :) To już na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pytanie od kompletnego laika fotografii. Ostatnio nasza mnie myśl żeby zakupić jakiś lepszy aparat do robienia fot samochodów, kropelek, 50 I oczywiście jakieś fotki z wyjazdów z rodziną. Chciałbym żeby dało się tym nagrać jakiś film czy vloga. Do tej pory zdjęcia robiłem kalkulatorem i o fotografii mam zerowe pojęcie, dlatego szukam czegoś taniego do nauki. Jeśli moje wymagania są w ogóle realne proszę o jakieś podpowiedzi.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być jeszcze na wakacje i wycieczki to bardziej bym na Twoim miejscu wybrał jakiś zaawansowany kompakt, hybrydę. Nie ma sensu się pchać w lustrzanki jak nie masz do tego pasji. No chyba że lubisz mieć zawsze przy sobie plecak sprzętu :)  jak ja. 

 

Tutaj możesz zobaczyć sobie ranking 

https://www.dxomark.com/Cameras/Ratings

A tutaj możesz testy z zdjęciami obejrzeć:

https://www.optyczne.pl/testy_aparatów.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że amator zrobi "lepsze" zdjęcie komórką która jest obecnie na topie niż lustrzanką. Lustrzanka daje surowe zdjęcie które nie oszukujmy się bez dziubnięcia programem nie będzie wyglądać. Ja na twoim miejscu jeśli nie masz o tym pojęcia i jakoś cię to nie ciągnie nie pchałbym się w lustrzankę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że amator zrobi "lepsze" zdjęcie komórką która jest obecnie na topie niż lustrzanką. Lustrzanka daje surowe zdjęcie które nie oszukujmy się bez dziubnięcia programem nie będzie wyglądać. Ja na twoim miejscu jeśli nie masz o tym pojęcia i jakoś cię to nie ciągnie nie pchałbym się w lustrzankę
Ciężko mi się z tym zgodzić. Ja jakiś czas temu przesiadłem się z komórki na lustrzankę i od razu lepiej mi wychodziło ukazanie tego co chciałem ukazać. Schodki się zaczęły jak wszedłem w manuala, ale i to z czasem ogarnąłem. Dziś mam dwa aparaty, kilka obiektywów i fajne hobby :)

Zakup aparatu to zawsze dobra decyzja, chociaż na próbę może lepiej kupić coś na rynku wtórnym za kilka stówek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, .r. napisał:

Ciężko mi się z tym zgodzić. Ja jakiś czas temu przesiadłem się z komórki na lustrzankę i od razu lepiej mi wychodziło ukazanie tego co chciałem ukazać. Schodki się zaczęły jak wszedłem w manuala, ale i to z czasem ogarnąłem. Dziś mam dwa aparaty, kilka obiektywów i fajne hobby :)

Zakup aparatu to zawsze dobra decyzja, chociaż na próbę może lepiej kupić coś na rynku wtórnym za kilka stówek.

Czyli nie zgadzasz się ale potwierdziłeś to co napisałem. Zdjęcie nocne ogranicza się w komórce do wybrania trybu i pstryknięcia foty. W lustrzance trzeba ogarnąć to manualnie (choć w dobrych komórkach da się też manualnie co często robię). Ciebie hobby wciągnęło - zakup jest uzasadniony. Jeśli kogoś nie ciągnie to taki aparat będzie tylko zmorą i lepiej kupić kompakta który zrobi większość rzeczy za nas. Tak jak aparat w komórce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Fotografia mnie nie kręci przynajmniej na razie ;-). Zależy mi tylko na dobrych zdjęciach, ale nie czerpie jakiejś przyjemność z ich robienia. Chociaż to może się zmieni jak te zdjęcia zaczną choć trochę wyglądać tak jak ja chce żeby wyglądały. Na początek lustrzanka chyba nie ma sensu, bo i tak nie wykorzystam jej możliwości.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MirekGTS, myślę, ze mógłbyś się rozglądać na bezlusterkowcem, które to moim zdaniem są w tym momencie najbardziej uniwersalnym sprzętem. Lekkie, nieduże (w porównaniu do lustra). Przy czym w Twoim budżecie to nie wiem jaki konkretnie model mógłbym Ci doradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, mam dla Was bojowe zadanie:) 

Potrzebuję kompakt (może być używany) w kwocie do około 600zl który w Waszej opinii będzie godny polecenia. 

Do tej pory uzywalem Sony DSC-HX10V, potem przesiadlem się na Lumix DMC-TZ70 tylko trochę szkoda mi go brać na garaż :) z góry dziękuję za wszelkie sugestie, za to zrobię Wam taką relację na forum że hej:) 

Milej niedzieli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz już mała małpkę (tego lumixa) to nie chcesz kupić lustra ? za 600-800zł mozna kupić canona 40d z jednym szkłem. Jest to ikona i klasyka lustrzanek od canona. Jeden z lepszych ich aparatów swego czasu a kosztuje grosze. Obudowa jest magnezowa i dość dobrze uszczelniona. Nie trzeba się znać na fotografii aby go używać, tryb automatyczny poradzi sobie bardzo dobrze do prowadzenia relacji z prac przy samochodzie a jakość zdjęć bedzie o niebo lepsza od każdego używanego kompakta w tej kasie. Wiadomo rozmiar i waga nie pomaga w robieniu zdjęć jedną ręką ale można sobie z tym spokojnie poradzić. Oczywiście są inne minusy jak choćby to, że w przypadku lustrzanek to body ma mniejsze znaczenie i liczy sie przede wszystkim obiektyw no ale..rzucam temat do przemyślenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kolega chce robić tylko relacje, to na pewno nie ma sensu inwestować w lepszy sprzęt. Ale na pewno się tym zainteresuje, znając życie, dlatego wybrałbym na 100% lustrzankę. Detailing też zaczynałem od psikania K2 a jest to co jest. Ja używałem Canon 600D początkowo, ale prawda jest taka, że nawet leciwy 40D będzie dobrym wyborem. Do niego jak dokupisz obiektyw 55-250mm Canona (tani) to będziesz miał zgrabny zestaw wraz z kitowym do podstawowej fotografii wszystkiego: ) I masz szerokokątny i masz zoom.

 

Ja takim zestawem kiedyś robiłem dobre zdjęcia. Tutaj są moje krajobrazowe z tymi obiektywami albo sigmą 10-20. FLICKR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że w tym momencie jednak moim ulubionym trybem jest tryb auto plus ew lightroom - z tego powodu wolałbym zostać przy kompakcie. 

Poza tym irytuje mnie ergonomia Lumixa - niefortunnie umiejscowiony flesz który bardzo często zasłaniam palcami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na optyczne i fotopolis są testy z przykładowymi fotkami ja w tej chwili nie mam możliwości podesłania surowej fotki bo nie ma mnie w domu.

 

https://www.optyczne.pl/201.1-Test_aparatu-Olympus_Stylus_XZ-2_Wstęp.html

https://www.fotopolis.pl/testy/aparaty/13894-olympus-stylus-xz-2-test

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.