Skocz do zawartości

Co mi dziś poprawiło humor 3


Rekomendowane odpowiedzi

@janekbossko gratulacje 🙂 właśnie dziś doczytałem, zę po nowym roku wchodzi poliftowa wersja.

Ogólnie ta octavia jest bardzo spoko,to już taki "mały superb" 🙂 jaki konfig ? jaki silnik i skrzynia? długo czekałeś?

Najgorsze jest to, ze w miarę octavia to trzeba dać 135-150 tys zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotrek305 tak bo to demówka z salonu. Nie było nic innego do tej kwoty a więcej nie miałem. Zależało mi na bogatym wyposażeniu żeby później łatwiej było sprzedać 🙂 

tak dag 1.5

suche sprzęgło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, janekbossko napisał(a):

@piotrek305 dzięki 🙂

1.5 150 km. Sportline. Rocznik 2021, 5 tys nalotu, 145 tys zł.

Mi się ta nowa Octavia bardzo podoba ale bez srebrnych dodatków. Tydzień temu sprzedałem O3 za 63 tys 2018 rok.

Kurcze nie dałeś trochę dużo? To jednak 2 letnie auto. Ja zamówiłem nową cuprę leona kombi, z tym samym układem napędowym. Dołożyłem wszystko łącznie z matrix ledami,  poza el. Fotelami i el. Klapą bagażnika i wyszło 36 tys euro co daje jakieś 170 tys. W Polsce pewnie dałoby się jeszcze taniej takie auto kupić. Była octa rs u nas, też testówka, kombi mamba green TSI ale z manualem za 40k €. Nie wziąłem ze względu na bardzo wysokie ubezpieczenie od tej mocy. 

Tak czy siak gratuluje bo nowe auto zawsze cieszy 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotrek305  muszę poczytać co to jest...

@Fredi88 Dużo? W Skodzie nie ma nic od ręki. Seat? Pozyczylem nowa Arine od brata i niestety ale plastik goni plastik dlatego nie brakiem Hiszpana pod uwagę wogole. Cena katalogowa 167 tys...

@keza dzięki. Właśnie dlatego nie kładę ceramiki tylko będę woskował...a mam ich troszke😁

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, janekbossko napisał(a):

Pozyczylem nowa Arine od brata i niestety ale plastik goni plastik dlatego nie brakiem Hiszpana pod uwagę wogole.

Arona to nie segment octy. Tylko kamiqa. Tak uważam że dużo bo to jednak 2 letnie auto. Nie każę ci kupować seata, napisałem tylko ile zapłacę za auto nowe skonfigurowane pod siebie które jest w tym samym segmencie co octa. Uważam że dużej różnicy nie ma. W dodatku nowe auta z placu były do wzięcia za ok 150tys. Z tym że nie miały beats audio i matrix ledów i biały kolor mi nie leżał. Ale to były roczniki 2023 mimo wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fredi88 jasne rozumiem 🙂

Ja nie chciałem czekać wogole. Na skonfigurowana Skode musiałbym czekać rok. 

Najbardziej zależało mi na Kodiaqu ale z tym wyposażeniem to około 190 tys trzeba dać a tyle nie miałem.

Kufer w O4 liftback ma pojemność 600 litrów a przy 4 osobowej rodzinie to duży plus.

Jaś nic innego nie znalazłem od ręki ale... Może nie zbyt dobrze szukałem bo mam sentyment do "Kury";)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fanem designu nowych Skód, ale ta jest naprawdę ładna. Do tego super kolor. Gratuluję i samej satysfakcji życzę

A co mnie? Nigdy nie wychodziły mi ładne krople na S99 Luxury, ale świeży bardzo bardzo ładnie rozbija wodę z pistoletu. Sam się suszy

Wyryte w skale z S20 FE 5G

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odbierając auto w piątek usłyszałem "ma Pan szczęście bo jeszcze ekipa sprzątająca nałożyła wosk na auto" i rzeczywiście wyglądała ładnie ale już pierwszy deszcz i...wczoraj woda na aucie wyglądała jak po 2-3 smarowaniu.

Wiedziałem że tak będzie😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielu latach dokonałem niesamowitego odkrycia. Mimo, że to przecież bardzo proste i logiczne nigdy nie zbierałem wody deszczowej. Ostatnio jednak zamonotwalem zbiornik 1000l który napełnił się po jednym lekkim deszczu i dzisiaj na szybko zrobiłem podłączenie do myjki....
No kurde, jak mogłem tyle lat męczyć się z zaciekami i plamami po twardej wodzie!! Już nie mówiąc o tym, że można sporo wody z sieci oszczędzić.
Jedynie muszę pomyśleć nad jakimś systemem filtrującym i nigdy więcej wody z wodociągów..
Wymyłem wszystkie auta i można spokojnie zostawić do wyschniecia bez używania ręcznika. Zero plam : poszło 300 litrów

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 5
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
36 minut temu, bienek napisał(a):

Po wielu latach dokonałem niesamowitego odkrycia. Mimo, że to przecież bardzo proste i logiczne nigdy nie zbierałem wody deszczowej. Ostatnio jednak zamonotwalem zbiornik 1000l który napełnił się po jednym lekkim deszczu i dzisiaj na szybko zrobiłem podłączenie do myjki....

Ja po latach zdemontowałem swój zbiornik ale sluzyl dzielnie 😄 wlasnie jedynie co jest problem z filtracją 🙂 reszta super działa 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.10.2022 o 15:04, analyzator napisał(a):

A to jak o urządzaniu 🙂

Dzisiaj kupiłem drzewo i to już chyba ostatnia duża roślina jaka potrzebuję. Niestety do wykopania i sadzenia wiosna. Pięknie poprowadzony jałowiec. Nie pedalski bonzaj a po prostu prowadzony i formowany.

Szkółka Wójcik obok Lublina jak ktoś ma blisko to polecam.

 

20221022_123942.jpg

20221022_124003.jpg

 

A tego ścierniska już przyszłym tygodniu nie będzie. Poz jałowcem wszystko w ziemię i papa 

20221022_150711.jpg

Znalezienie przypadkiem tego postu pijąc o 7 kawę na tarasie. Aż siebie zacytuję z fotkami 😉 dobrze że zrezygnowalem z jałowca. 

 

 

16822262940468472184843091155723.jpg

  • Lubię to 4
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Godzinę temu, #kris napisał(a):

@bienek @Domel @zeea

Filtry ograniczają wam jakoś wydatek wody, myjka wpięta mam rozumieć na dole zbiornika plus zbiornik wyżej bez dodatkowych pomp??

 

Pozdrawiam

Ja to miałem tak zrobione.

2 Filtry + "2 gąbki" w beczce. I działało to dobrze, nie mniej jednak w tym roku po reorganizacji już nie mam na to miejsca + ochoty 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.