Skocz do zawartości

Co mi dziś poprawiło humor 3


Rekomendowane odpowiedzi

@Marcin1992 miękkie słabe. Już ma wzery po kupach które wpadły pod maszynę, ale nie poprawione do zera bo szkoda auta, ws nie schodzą od cleanera. Będzie ciężko w dłuższym czasie. Ładny lakier ale bez urywania d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator takie szybkie akcje są chore, daremne, nie masz czasu na szczegóły i wiesz że zawsze mogłeś zrobić coś lepiej - bez sensu, stracone nerwy..... Ale po robocie patrzysz i jesteś dumny z tego widoku, że w takim krótkim czasie ogarnąłeś fure i w sumie nie jest źle 😁 i cieszy to co powstało  z niczego 💪 good job! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było to nie wracałem na pusto 😁

Auto służy mi teraz na budowie więc jego stan jest jaki jest 🙂 liczy się zawartość.

Kartony to oczywiście same woski, któregoś dnia rozpakuje i pokaże 😅

20220715_091311.jpg

20220715_091258.jpg

  • Lubię to 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Feels good man. Rok i cztery miesiące od zakupu witamy na pokładzie pierwszy wosk. Tu po cleanerze. Miała być pełna relacja, ale cóż... perfekcja rodziła się w bólach i poprzestałem na pojedynczych zdjęciach afdfed0018ed82119742af8207271288.jpgd705883277382cabf1d4929d327cf870.jpg

Wyryte w skale z S20 FE 5G







  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąbka 🙂

Któryś z kolegów polecał mi na forum. Odezwij się to postawie piwo.

na lakierze sticky na którym pasty schną ta gąbka z Koch f6 i przy padzie impregnowanym Wolfgangiem rinsless po prostu wymiata. Zero problemów. Finish super. Wycina aż miło. 

 

20220717_182234.jpg

20220717_182155.jpg

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcin1992 nie no serio szykowałem się na dwa etapy a finisz nawet na tej plastelinie świetny. Mało tego pasta jest w stanie przeżyć wypracowanie. Na żółtym NAT czas pracy F06 to był jeden przejazd 😄 

 

Żeby nie było pustych przebiegów fajne zygzaki. Mniej porysowane elementy wjechałem sobie rotacją na rysy i całość M3.01 na czerwonym super. Trochę przysycha ale nie ma lipy.

 

20220717_211210.jpg

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Finito z polerowaniem. Dalej już zabezpieczenie ale chyba polecę maszynką. Dużą satysfakcja bo auto takiej obróbki nie miało jeszcze. Wyciągnięte wszystko to co miało sens i było bezpieczne. Niektóre ślady bytności ludzi zdjęte rotacją. Każda możliwa zaprawka zrobiona. Czad.

@NEOXAL EUROPE duża prośba o radę. Primer maszyna gąbka czerwona, niebieska? Auto w większej części przeleciane Koch f6.01. primer ma być podkładem pod woski, częściowo (piano) pod ceramikę.

Pytanie co dalej. Jak będę chciał za trzy albo cztery miesiące położyć od zera nowy wosk to wystarczy primer ręcznie na gąbce? Usunie czy też dołączy do poprzedniej warstwy Primera?

20220719_084029.jpg

20220719_084105.jpg

20220719_084018.jpg

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
4 godziny temu, analyzator napisał:

Primer maszyna gąbka czerwona, niebieska?

ja na finish dałbym czerwona finishowa 🙂 
 

4 godziny temu, analyzator napisał:

Pytanie co dalej. Jak będę chciał za trzy albo cztery miesiące położyć od zera nowy wosk to wystarczy primer ręcznie na gąbce? Usunie czy też dołączy do poprzedniej warstwy Primera?

 

recznie to nie ma sensu sie bawić, pad finishowy/czerwony plus primer i powinno byc naporawde fajnie 😄 wszystko zalezy co chcesz na to położyć ale według mnie smiało mozesz taka kombinacje zrobic tutaj raczej trzeba przetrzeć szlaki 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Streat Wrzuciłem próbnie czarnym na piano i w sumie bardzo spoko. Zdjae się, że serio nie ma co robić dalej z lakierem. Tak jeszcze podrąże. Ten produkt powinien się wypracować na sucho, jakoś mocniej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CarlosBlack oo i pięknie. Regały moga być i ładne i dobre i w sensownej cenie 🙂 chociaż poszło to bardzo do góry. 100% stalowe skręcane regały 120 kupowałem z 8 lat temu po stówkę. Takie, że nie dało się przestawić samemu 🙂

to w tle to blaty robocze? z rivetów robi sie dwa blaty lub regał

A z rzeczy poprawiających humor - miły finish z neoxal primer. Szkoda, że @NEOXAL EUROPE pewnie na urlopie i nie odpowiada.

W skrócie: neoxal primer pod względem pracy i efektu jako dodatkowy etap po głównie one stepie dodał do wyglądu i fajnie się pracuje. Jak rzeczywiście przedłuży trwałość zabezpieczenia to dla mnie hit. 

Dla potomnych konkrety: neoxal primer czarna gąbka nat lub adbla po prostu rewelacja na finish/last touch. Można w zasadzie dowolnie długo pracować. Spokojnie na większym obszarze. Na wyprowadzonym lakierze dodał look. Nie robiłem 50tki ale element do element było widac że bardziej czerwone. Wskazywałoby to na przyciemnienie ale glosu to nie brakuje. Jest też śliskość.

Na dachu nie było korekty tylko punktowo drobne ryski mini rotacja miękka gąbka poszły. Czerwony supershine + neoxal spoko da się robić ale chyba nie o to chodzi 😉 śmiganie po elementach super bezpieczną czarną miękką gąbką i produktem który na sticky spokojnie sobie pracuje to inne rzeczy. 

Produktowi starałem się dać podziałać i nie rozłożyć cleaner tylko dwa trzy przeloty z sensownym dociskiem i lekki finish. Blisko pracy z pastą finishową ale ogólnie znacznie szybciej

Na zderzaku z tyłu przegapiłem drobne rysy i czarny adbl + neoxal nie zdjęło ich ale w oczach zaokrągliło i skróciło. Jakis potencjał jest. Race Red na plastiku jest bardzo miękkie.

Docieranie bardzo łatwe. Producent mówi od razu. O ile nie przepracuje się produktu lub nie zostawi na 15+ minut i na grubo (25*c, wilgotność średnia)(w zasadzie trzeba spełnić przynajmniej dwa warunki) to dociera się easy, na jeden przelot mikrofibra. Zależy to też od ilości produktu. Na próbę mały groszek zrobiony na lusterku i zostawiony na 30 minut docierał się jak najwyższej jakości wosk 😉 easy można sobie  walnąć maskę na 4-6 sekcji i docierać po 2-3.

Produkt mnie kupił. Z rozpędu całe auto a przydałby się jeden element żeby stestować trwałość vs saute.

 

20220719_213239.jpg

20220719_213315.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.