Skocz do zawartości

Co mi dziś poprawiło humor 3


Rekomendowane odpowiedzi

Przecież dopiero co był :mrgreen:
A potem zniknął i bardzo mnie to cieszyło. Mnie osobiście mózg od tego wypływa przez uszy, wirus 24/7 w radiu i telewizji absolutnie wystarczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 11/11/2020 at 3:27 AM, vlodek2532 said:

Wiem, że nie powinienem śmieszkować z takich rzeczy ale ten pies wygląda jakby mu ktoś zrobił pięćdziesionę z kąpania

Chyba wiem kim byl ten pieseł w poprzednim wcieleniu 😉 

On 11/11/2020 at 3:27 AM, vlodek2532 said:

C780C976-96D5-452D-98B1-FCE2269BB921.jpeg.83c18922349f844fa822e444fb18b563.jpeg
 
mi za to dzis wjechal na warsztat nowy kompresor jagera, tornador z koncowka rotador, zwijak na bebnie, promiennik i pare innych gratow. 2 tygodnie zona ma ze mna spokoj 😉 

6FFD5D47-0314-48E7-97B6-C46791A0F12F.jpeg

268BA3C5-3C24-407F-9348-93E8220FC015.jpeg

  • Lubię to 5
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 1 raz dobrze ze nie ma niespodzianek, ale jak mam byc szczery nie uznal bym tego za skonczona prace. Można gdzieś tam w cięższych profilach nie dopolerować bo wiadomo początkujący robią wszystko jedną maszyną. idzie to zrobić tylko wymaga to troszeczkę wiecej czasu. Ale gora nad listwa wyszla ok. Przy samej listwie przejazd wolny zrob a pod listwa niestety trzeba ciąć głebiej. Chyba ze bylo dlubane to nie kombinuj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudny okres na macierzyństwo, ale takiej radosci i milosci w tych czasach nie dostaniesz od nikogo innego 😉 powodzeenia i zdrowka!

24 minutes ago, audicoupe said:

@mefONE oj masz wprawne oko. Przyznam się bez bicia że nad listwa trzeba jeszczę dopracować ale bałem się bo pro wool i maszynę bo to tylko harmon i na wypożyczeniu. 

Musisz pilnowac zeby nie gubic ruchu rotacyjnego talerza. W tym miejscu jest to trudniejsze tymbardziej  bez podnosnika, rotacji i za pierwszym razem 😉  dam Ci jeszcze malego tipa odnosnie oklejania. Dobrze jest okleić idealnie tak żeby pokryć listwę i zatrzymać się górną częścią taśmy na drzwiach bo nie masz do usuwania pylkow ze szczelin ale gdy wyjedziesz tasma troche za daleko będzie to niestety po całej korekcie Widoczne. Sorry ze tak krytykuje moze surowo i z gory, ale ja ciesze sie za kazdym razem jak ktos czegos sie dopatrzy. Czasem tez warto zostawic conieco dla potomnych jesli wiesz ze za duzo klaru musialbys zdjac do pelnej satysfakcji a przed autem jeszcze wiele drogi bo np swieze jest i twarde. Troche tez ukryje ceramika czy inna forma wykonczenia korekty. Nie ma tez co przesadzac, to co bardziej widoczne z gory jest spoko. Powodzenia. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.11.2020 o 03:27, vlodek2532 napisał:

Wiem, że nie powinienem śmieszkować z takich rzeczy ale ten pies wygląda jakby mu ktoś zrobił pięćdziesionę z kąpania

Czemu nie powinieneś? Fajny pies, a z powodu oryginalnego umaszczenia na pewno nie jest nieszczęśliwy 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu duzo pisac. Chyba kazdy by sie cieszyl taka dawką dobrego swiatla. 
Jeszcze tylko zaplanowac ktore ledy bicolor na sciane doloze i cos mobilnego i liniowego na strone bez sciany. Mocno waham sie nad zjawiskową tasmą COB (sa opcje 300 i 600 diod na 1m.), ale jest tez tasma smd 5630 Ktora rowniez wychodzi w bicolor. Mozna dzieki temu zmieniac sterownikiem barwe. Od 3500-6400k mozna przechodzic plynnie majac 2 barwy na raz jak i kazda barwe oddzielnie. Mam jeszcze troche czasu na zaplanowanie tego, ale poki nie bede mial przeczytanego calego internetu w tej kwestii bede chorowal ja obstrukcje 😉

 

6F55A445-53BD-4453-B34C-DCD0D32DD309.jpeg

  • Lubię to 7
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie omieszkam 😉 narazie wyglada to tak:B9757629-C4B2-43AE-9815-B0F8A0BDD357.jpeg.c8ec45e7fce6c226ae1d1974d3013750.jpeg

tzn. W poniedzialek jest wylewka posadzki bezpylowej B25. Wczoraj poszly wszystkie odplywy do separatora, splyw itd. Takze zanim zrobi sie sciany i wyszlifuje posadzke, wykuje profile do strefy mokrej to jeszcze pare tyg. Musi to wszystko na spokojnie wyschnac. Ale jak widac język mam rozwiązły, sprzedam Wam gotowy patent 😉 

Nie mam natury  trzymania known how tylko dla siebie, bo dzieki wiedzy tu zawartej i ludziom takim jak Wy zachorowalem tfu, wkrecilem sie w to wszystko i moglem zaczac to robic „po bozemu” 😉 
 

@MMCzysci ja zanim zrobilem pierwsza korekte jeszcze wowczas 3 etapowa od paru ladnych miesiecy sledzilem kanaly youtubowe z calego swiata. Na prad wowczas pewnie wydalem wiecej niz na szkolenie 😉 jakby malo bylo do smiechu wszystkie wczesniejsze wskazowki dawali mi moi lakiernicy. Czyli farecla G3, gąbka bola, wiadro z woda i jechane... Jakos 1998/99 pierwsza fura - fiat ducato 😉 takze w takim srodowisku dla frajdy moglem uczyc sie polerki. przez brak wiedzy, maszyn, past i wszystkich podstawowych narzedzi orzez te wszystkie lata nauczylem sie jedynie pracy maszyną bo efekt zapewne byl liniowy od samego poczatku. Moja Pierwsza maszyna kosztowala mnie 130zl na targowisku, wpadala mi czasem do wiadra z woda ale dziala do dzis. Jak ja odpalilem jakis czas temu bo lampe chcialem szwagrowi dla nauki dac spolerowac to sie zastanawialem jak ja sie moglem tym jarac 😉  Ponad 90%aut oddawalem komus do zrobienia. Nie cebuliłem zeby bylo taniej, wykruszyli sie najlepsi w rejonie a detailerzy w studiach cenili sie srogo robiac lipe nic lepsza niz ja. Potem przez 5 kolejnych lat zaczalem korzystac z uslug najkonkretniejszych salonow detailingowych w miescie. Oddawalem okolo 130 aut rocznie do zrobienia i po tych 5 latach stwierdzilem ze chyba jestem tym brakujacym ogniwem sposrod ponad 100firm ktore sie tym tutaj zajmuja. Stwierdzilem tez ze do handlu autami tez mam za slaby kregoslup. Nigdy nie kupilem auta w ktorym byla cwiara wstawiana czy do zrobienia wiecej niz przycierka a mimo to nerwica nie pozwalala mi normalnie funkcjonowac. Klienci serwisy papudruni i dupozawracacze. Ucieklem, zamknalem sie w garazu i dlubie. W ten sposob poznaliscie tajemnice skad mam na to wszystko czas i jak  nauczylem sie w lekko ponad rok tego co chcialem sie nauczyc. Za to wiem tez jakie mam wciaz braki i ile jeszcze do nadrobienia. Tu sam z siebie nikt nie pomoze, chyba ze kupic produkty promowanych producentow. Ja nie mam zamiaru sie w ten owczy pęd wbijac. Chemie kazdy wypracuje swoja bladzac po podpowiedziach „zyczliwych promotorow”reszta jest juz owocem wiedzy i wlasnej pracy. 
obecna sytuacja zmusila mnie do ujecia sobie z miski. Nauczylem sie oszczedzac bo jak *uja zarabiasz na fizycznej pracy to tez tyle masz na wydanie 😉 Ciezki to czas ale mam nadzieje ze nawet jak nie wyjdzie plan z wlasnym pomyslem na siebie to zakoncze ten etap zycia z wiedza ktora zawsze chcialem posiadac. Bo kasa to nie wszystko. Wazne jest aby zyc zgodnie z wlasnym sumieniem, robic to co sie lubi, a praca w polaczeniu z zarobkami i to taka ktora sie lubi to czesto lepsze niz wygodna posadka w korpo gdzie atmosfera wysysa ze mnie apetyt na zycie. Ale polecialem 😉 pozdrawiam Was swiry i dzieki ze mnie tu nie linczujecie za moje filozofie 😉

  • Lubię to 9
  • Okay 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mefONE napisał:

Bo kasa to nie wszystko. Wazne jest aby zyc zgodnie z wlasnym sumieniem, robic to co sie lubi, a praca w polaczeniu z zarobkami i to taka ktora sie lubi to czesto lepsze niz wygodna posadka w korpo gdzie atmosfera wysysa ze mnie apetyt na zycie.

Przydałby się taki temat na forum. Kto jak zaczynał i do czego doszedł w detailingu 🤔 Czy to zawodowo czy hobbystycznie.

  • Lubię to 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.