Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie 3?


Rekomendowane odpowiedzi

Co prawda nie przy moim, ale wstawię 

Po/przed/po

One step cutmax na boskiego one step pad + essence + moonlight. W słońcu petarda wyszło, szkoda, ze nie zrobiłem lepszych zdjęć przed, bo była masakra. Teraz mam dosyć detailingu przez najbliższy tydzień 😄 

1_D7_C4_C7_A-8_C56-4_FD8-9179-6267_B3247


21_A01_ECB-_C2_B1-4244-9_A82-95602_B13_E


EDC3_A938-_B405-42_B1-95_D6-_E78_F37_D0_

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Ja popełniłem druciarstwo - albo inaczej - handlarska robota 😉 Efekt oceniam na jakieś 50%

Całość zajęła 6 godzin. W tym 2 godziny mycie i dekontaminacja chemiczna i mechaniczna.

Cel był jeden, odświeżyć 12 letniego Opla - na sprzedaż. Zadzwonił kumpel i spytał czy mogę coś poradzić na szybko.

Na szybko to można frytki zjeść a nie detailing - ostrzegłem, że w tych ramach czasowych to cudów się nie spodziewaj 😉

Ale efekt jest i tak nie najgorszy.

Całe auto po dekontaminacja i myciu było szare więc efekt i tak na plus 😉

Spoiler

Dodatkowo sprawdziłem @ADBL Rekawicę Clay Mitt - bardzo dobry produkt. Zbierał z tego uwalonego lakieru jak dziki.

Wkrótce pełny test na forum 🙂

2018-08-11_20.51.41.jpg


2018-08-11_20.59.35.jpg

 

 

 

Niestety nie mam fotek przed bo było już ciemno, ale lakier wyglądał tak (testowałem kilka kombinacji):

 

 

Efekt ? Jest jaki jest. Ale kolega zadowolony na pewno jakiś plus do sprzedaży 😉  Całość ogarnięta na szybko maszynami LARE EPL41 i Flex XFE. Różne pady, różne pasty ale głównie Sonax Perfect Finish 😉

DSC09924.jpg

 

Spoiler

DSC09855.jpg

Solution Finish na plastiki - odzyskały czerń 🙂
DSC09876.jpg

 

 

ADBL Tire Dressing


DSC09878.jpg


DSC09892.jpg


DSC09893.jpg


DSC09897.jpg


DSC09898.jpg


DSC09899.jpg


DSC09901.jpg


DSC09908.jpg


DSC09923.jpg


DSC09925.jpg


DSC09928.jpg

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Majkelu napisał:

Jaka jakość tej szczotki? Mógłbyś zalinkować? W szczotach od Chińczyka zawsze się obawiałem, że się szybko zepsują.

jeśli miałeś mnie na myśli, to o trwałości dużo ci nie powiem. Pierwsze użycie było. Szczotka wygląda solidnie, ale tutaj nie mam żadnego porównania. Po wypłukaniu na myjni wygląda jak nowa. Ile pociągnie - to się okaże.

Brałem ze sklepu MJJC. Niestety przedmiot nie jest już dostępny: https://pl.aliexpress.com/item/Darmowa-Wysy-ka-Miecz-Kszta-t-MJJC-Pojazd-w-Narz-dzia-Do-Mycia-Samochod-w-Szczotka/32842955076.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.ce3c5c0fjR1Z1A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden dzień jazdy po polach i auto nadawało się tylko do mycia 🙂 Dwa wiadra z VP AP, na felgi zielona Tuga, opony SG B2B, szyby AG FG, a na koniec na lakier GS CSQD. 
Efekt niecałych 3 godzinek pracy 

2018-08-14.jpg.d61d982220b42dc7609c2b099a3f5aa0.jpg

QDek od dawna w arsenale, a pierwszy raz wrzucony na lakier.... warto się nim zainteresować - zbiera waterspoty jak dziki, nadaje bardzo dobrą śliskość, prościutki w aplikacji 👍💪
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wizyta u mechanika z pastuchem, i co się okazała w przedlifcie miałem dwumasę 😄 zmienione na jednomas, Czyli całe sprzęgło nowe, tarcze mikody na przód + klocki TRW, Olej w skrzyni, Płyn hamulcowy, i jeszcze kilka innych pierdół gdzie wyniosło nas to prawie 2,5k 🙂 Ale przygotowany na długi wyjazd ponad 2 tyś KM (w jedną stronę oczywiście) 🙂 

Prawdopodobnie jutro Mycie, robota Autoglymem CGP, NW na szyby, Dressingi i takie pierdółki 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Alfa47 napisał:

U mnie wizyta u mechanika z pastuchem, i co się okazała w przedlifcie miałem dwumasę 😄 zmienione na jednomas, Czyli całe sprzęgło nowe, tarcze mikody na przód + klocki TRW, Olej w skrzyni, Płyn hamulcowy, i jeszcze kilka innych pierdół gdzie wyniosło nas to prawie 2,5k 🙂 Ale przygotowany na długi wyjazd ponad 2 tyś KM (w jedną stronę oczywiście) 🙂 

Prawdopodobnie jutro Mycie, robota Autoglymem CGP, NW na szyby, Dressingi i takie pierdółki 🙂 

gdzie jedziesz ? czekamy na fotki paska po myciu 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, CoolBreeze napisał:

jeśli miałeś mnie na myśli, to o trwałości dużo ci nie powiem. Pierwsze użycie było. Szczotka wygląda solidnie, ale tutaj nie mam żadnego porównania. Po wypłukaniu na myjni wygląda jak nowa. Ile pociągnie - to się okaże.

Brałem ze sklepu MJJC. Niestety przedmiot nie jest już dostępny: https://pl.aliexpress.com/item/Darmowa-Wysy-ka-Miecz-Kszta-t-MJJC-Pojazd-w-Narz-dzia-Do-Mycia-Samochod-w-Szczotka/32842955076.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.ce3c5c0fjR1Z1A

Tak, tak, zapomniałem Cię zacytować albo otagować, bo z telefonu pisałem.

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Alfa47 napisał:

co się okazała w przedlifcie miałem dwumasę 😄 zmienione na jednomas,

 

Warto kaleczyć auto? Jednomas negatywnie wpływa na stan kilku ważnych podzespołów. Nie pogorszył się komfort jazdy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@StreamHD Nie zauważyłem nic gorszego, a nawet zdecydowanie lepiej, jeśli o to chodzi. W przedliftach powinien być jednomas, lecz w niektórych fabryka wypuściła w dwumasie. Ale jeśli mam być szczery, to czy byłby mi sens kupić nowa dwumase za cenę całości co wrzuciłem w samochód + te rzeczy co jeszcze doszły i taki Koszt wyniósł by mnie w okolicach 4tyś? Więc czy jest sens wpakować taką kasę w samochód warty +\- 5tyś zł ? Bo już lepiej by było sprzedać ten a dorzucić do np polifta 😉 Także jak mam możliwość zaoszczędzić 1tyś zł to zrobię co trzeba. 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@paperson dzięki za komplement😀 Nieskromnie powiem że ja też nie😎 Na auto poszedł Insignis V2 - najprawdopodobniej po raz ostatni w mojej historii bo planuję go wystawić na giełdzie.

@piotrek305 mam warunki do pracy zimą a pod koniec roku wystarczająco dużo wolnego czasu żeby położyć coś nowego na zimę. Wiosną położy się coś nowego😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@ad.am ale moje dzieci są już starsze, ja się codziennie wysypiam, nie jestem wiecznie skonany i jak stoję przy aucie to pamiętam po co do niego podszedłem - jestem po prostu pięć razy szybszy od Ciebie😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Eryczek napisał:

jestem po prostu pięć razy szybszy od Ciebie😎

Nie łączę detailingu z szybkoscia 😎 a poważnie,to uwijałem się jak tylko się da, ale porządne mycie,glinka,cleaner i wosk tyle mi zajmuje. A i tak mam wrażenie,że robie to po łebkach,w porównaniu z tym jak to miało miejsce pare lat temu. 

Problem w tym,że nie jestem w stanie (na razie) przekonać samego siebie, że bez tego można mieć świeżo wyglądające auto 🤔

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 godziny temu, Eryczek napisał:

@ad.am ale moje dzieci są już starsze, ja się codziennie wysypiam, nie jestem wiecznie skonany i jak stoję przy aucie to pamiętam po co do niego podszedłem - jestem po prostu pięć razy szybszy od Ciebie😎

Zazdroszczę ja jeszcze pieluchy zmieniam i odliczam czas.... 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.