Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie 3?


Rekomendowane odpowiedzi

Volvo tak namieszało z tymi oznaczeniami, ze chyba sami się niedługo zgubią.

D5 to może być 2 litrowe R4 lub 2.4litra R5

D4 to może być 2 litrowe R4, 2 litrowe R5 lub 2.4 litra R5

D3 to może być 2 litrowe R4 lub 2 litrowe R5

 

To samo z oznaczeniami silników benzynowych czyt. T3, T4, T5 i T6 :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z głębokim żalem zawiadamiam, że po dwudniowej walce odszedł ode mnie mój najlepszy przyjaciel, Felicjan... Cóż, serce nie wytrzymało ciężkiej pracy i przeciążeń...

 

6InEOIrl.jpg

 

Jego mniejszy kolega dzielnie próbował go zastąpić ale pod fajrant on też wyciągnął nogi ;)

 

BSSIzoYl.jpg

 

Czy te zakupy kiedyś się skończą? Ciekawe co będzie pierwsze, koniec polerki czy komornik po telewizor...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że przegrzałem, tydzień temu zrobiłem tym maskę i błotniki przednie w Fordzie Fusionie i umyłem, wczoraj zrobiłem dach, umyłem a dziś o 17 siadłem ostro żeby skończyć, koło 20 eksplodowała, przed eksplozją widać było, że gąbka już puszcza na brzegach, włączyłem na 6 żeby przedmuchać powietrzem i poleciała, zabrakło na przednie drzwi pasażera... Pewnie jakbym nie dmuchał to bym skończył te drzwi. Zaraz zamawiam ze dwie te czarne, zobaczę co to za cudo :)

 

Niebieska poległa w okolicy tylnego zderzaka, jest tam parę nieprzyjemnych zakamarków z krawędziami, pewnie dlatego, cóż jakieś straty muszą być :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Speedo zaopatrz się w kilka padów tej samej twardości/agresywności i pamiętaj, aby często czyścić pad sprężonym powietrzem. Rotuj również padami co około 2 elementy, nie pracuj cały czas na jednym padzie, daj mu odpocząć i weź drugi nowy/schłodzony o tej samej twardości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Speedo nie koniecznie przegrzałes, jak kupowałem tego pada to koleś zwracał uwagę żebym uwarzał, bo już przy samym odczepianiu od talerza (np. jak źle  dopasujesz i chcesz poprawić) lubi się naderwać, trochę kicha.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj i jutro (a raczej już wczoraj i dziś :D ) na tapecie Citroen C8. Pranie i czyszczenie środka, żeby pozbyć się zapachu papierosów. Na razie zrobiona podłoga i przednie fotele, jutro kończę resztę i może będzie jakaś relacja.

YlzQQaz.jpg

lNxFdLE.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Położyłem Black Hole maszyną DA 8mm + wosk:
- petes 53, maska i lewe przednie drzwi (tył tylko umyty nie ruszany)
- prawy blotnik i drzwi dodo blue velvet pro

Ogólnie pierwszy raz nakladalem glaze maszyną i nie wiem czy dobrze to robiłem. Kilka kropli na czarnego pada, obroty 3-4 po około 4 przejazdy (nie za dużo?).
Propo wosku to Pete's docierał sie tak latwo że miałem wrażenie ze go tam nie ma, dodo juz bylo ewidentnie czuć że idzie ciężej.cdcb12d6df35f59b0aebe8270221f56b.jpg835c9d9de7587b0349f0183a24864e86.jpgbf1d3a2deaa36e56c6b97d683fd74023.jpg

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem trochę obawy czy w ogóle zaczynać temat i czy będzie pasował do tego topicu no ale cóż, najwyżej admini zrobią porządek. Nie będzie to standardowa akcja detailingowa, ale jak najbardziej detailingiem można to nazwać (przynajmniej tak mi się wydaje).  Otóż od jakiegoś czasu oglądałem sobie filmiki jak to w Hameryce różni ludzie odnawiają ciekawe i dość rzadkie egzemplarze butów, spodobało mi się to na tyle że pomyslałem sobie czemu by nie spróbować samemu. Drogą kupna za 25zł nabyłem na "targowisku" własnie taką parę butów - PUMA Suede. Wydawały mi się całkiem ciekawe i na szczęście całe. Szperając na necie nie znalazłem akurat tego modelu w takim kolorze w którym kupiłem. Tak się prezentowały po zakupie:

20180514_175447.jpg

20180514_175500.jpg

20180514_175512.jpg

20180514_175520.jpg

20180514_175531.jpg

20180514_175547.jpg

20180514_175555.jpg

Standard, brudne wypłowiałe, ale bez żadnych przetarć, dziur itp. Początkowo chciałem je zrobić całe na czarno przy pomocy AB Black Dye, ale jednak kupiłem dedykowane farby do zamszu i jeden środek do usuwania żółtych przebarwień z gumowych podeszew.

20180514_181321.jpg

20180522_165756.jpg

20180522_165759.jpg

20180522_165750.jpg

W czeluściach szafki znalazłem dodatkowo zestaw pędzelków z czasów gdy interesowałem się modelarstwem. No to do dzieła, na początku buty wylądowały w roztworze Białego Jelenia i tak pomoczyły się około 2,5-3 godz., a następnie zostały dokładnie wyszczotkowane. Po wyschnięciu wyglądały następująco:

20180522_165821.jpg

20180522_165833.jpg

Czarny zmienił się w odcień szarości, a fiolet mocno wyblakł. Dodatkowo przed barwieniem buty dokładnie wyszczotkowałem, żeby włoski nubuku się nie posklejały. Po nałożeniu pierwszej warstwy farby widać już było efekty.

20180522_171513.jpg

20180522_171531.jpg

20180522_171609.jpg

20180522_174915.jpg

20180522_174928.jpg

Nałożyłem dwie warstwy czarnego barwnika i jedną fioletowego. Po nałożeniu każdej odczekałem chwilę i przeszczotkowałem buty żeby włoski nubuku nie były sklejone. Dodatkowo golarką do ubrań zebrałem zmechacenia i jakieś ogólne niedoskonałości materiału. Finalnie PUMY wyszły mniej więcej tak (przepraszam ogólnie za słabą jakość zdjęć):

20180523_172049.jpg

20180523_172117.jpg

DSC01006.jpg

DSC01007.jpg

DSC01008.jpg

DSC01009.jpg

DSC01010.jpg

DSC01011.jpg

DSC01012.jpg

Z uzyskanego efektu jestem zadowolony, jak na pierwszą tego typu zabawę wyszło całkiem dobrze. Farbki ładnie pokryły niedoskonałości, a sama skóra nie jest sztywna i włoski nie są posklejane. 

Oczywiście jest to tylko taka ciekawostka detailingowa i jeśli admini uznają że nie pasuje, to mogą śmiało temat usunąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
12 minut temu, Tommy Lee napisał:

taka ciekawostka

Dobra akcja 🙂

Ja juz od kilku lat zabieram się za tą https://dandycore.pl/2014/06/lustereczko-powiedz-przecie-czyli-rzecz-o-uzysiwaniu-lustrzanego-polysku.html i coś mi nie wychodzi 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też jest fajna zajawka, ogólnie lubię buty i lubię o nie dbać. To coś podobnego jak z detailingiem, auto i buty zawsze musza być czyste. W sumie zimą na swoje trzewiki z gładkiej skóry położyłem Zymola Glasura i muszę powiedzieć ze siadł jak złoto. 

Polecam ten kanał https://www.youtube.com/user/dorn0114/videos, od czasu do czasu oglądam jak ten gość mizia te buty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fredi88 W sumie to jeszcze nie wiem, to był taki impulsywny zakup i bardziej chęć spróbowania czy coś się uda z tym zrobić (magia internetów). Mam jeszcze fajną 3 ramienną kierownicę, którą też będę chciał w najbliższym czasie reanimować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.