Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie 3?


Rekomendowane odpowiedzi

Dłuuugi weekend był u mnie baaardzo pracowity :)

Najpierw wpadł Passerati na odświeżenie wnętrza plus "zrobienie czegoś" ze zewnętrznymi ala-chromami plastikowymi. Prawie 3 dni pracy ale znajomy w dużym szoku i bardzo zadowolony :)

Pożyczyłem od kumpla odkurzacz do prania Clatronic BSS1309 + chemia Excede Heavy Duty Extraction Cleaner i wziąłem się za pranie tapicerki.

Boczki drzwi i podsufitówkę ogarnąłem za pomocą ExceDe Encapsulator Cleaner 1:10 metodą bonet. Plastiki wyczyszczone za pomocą ExceDe APC Bulldozer 1:10 i zabezpieczone FUNKY WITCH Mademoiselle.

Tak byłem podekscytowany robotą i pierwszym kontaktem z praniem odkurzaczem, że nie mam zdjęć przed i w trakcie pracy, żeby zrobić z tego relację :( ale parę porównań i efektu finalnego wam zaprezentuje :) 

Wnętrze:

IMG_20180501_184631.jpg

IMG_20180501_184702.jpg

SNC10075.jpg

SNC10078.jpg

SNC10077.jpg

SNC10073.jpg

SNC10074.jpg

Plastikowe chrome ogarnąłem ręcznie za pomocą ADBL AIO plus mikrofibra:

IMG_20180501_182315.jpg

IMG_20180501_095900.jpg

na koniec auto zostało umyte zgodnie ze sztuką i jako wisieńka na torcie TENZI Detailer Carnauba Spray (W końcu rozpracowałem jako powinno się go aplikować :) )

Przyznam, że look niezły po nim się zrobił :) Na ogarnięcie lakieru przyjdzie odpowiednia pora :)

IMG_20180501_172942.jpg
IMG_20180501_173005.jpg
IMG_20180501_173026.jpg
IMG_20180501_173442.jpg

 

 

Dalsza część prac w weekend majowy. Tym razem Nissan Juke z obcierką na błotniku i zderzaku.

Doświadczony kolega trochę pomógł i pokierował. Resztę sam zrobiłem i to był mój pierwszy kontakt z moją maszyną Krauss DB5800s.

1) Papierek wodny APP 3000

2) Cięcie - Royal Pads Hard 135mm - biały cutting + Pasta Koch H8.02

3) Finish - Royal Pads Soft 135mm - czerowny polish-finish + Sonax Ex 04/06

Na rancie zaprawka, bo tam już lakieru nie było. Efekty bardzo zadowalający. W świetle dziennym prawie w ogóle nie widać, trzeba się przyjrzeć :)

Tak mnie poniosło, że jeszcze zrobiłem ONE STEP na masce i tu ciekawa kombinacja wyszła  Royal Pads Soft 135mm - czerowny polish-finish + Pasta mocno tnąca Koch H8.02. Zero Hologramów a świrle się poddawały po 4 przejazdach :) tu niestety brak zdjęć bo człowiek już chciał napić się piwka :P 

IMG_20180504_102456.jpg
IMG_20180504_102518.jpg
IMG_20180504_102655.jpg
IMG_20180504_102716.jpg


 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaliczyłem 4 dniowy wypad na mazury a ze sie lpg spitoliło przed wyjazdem pojechałem ma benzynie:

IMG_20180506_174853.jpg

IMG_20180506_174844.jpg

a po powrocie trzeba było usunąć cmentarzysko

IMG_20180507_200133.jpg

IMG_20180507_200140.jpg

za pomocą ADBL Beetle Juice Squeezer , pinana sg biały miś,szampon shiny garage pink osuszanko work staff monster oraz K2 king i na koniec adbl SSW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 minuty temu, audicoupe napisał:

ADBL Beetle Juice Squeezer

i jak dziala ? Testowałeś sam produkt ? wystarczy spsikac, odczekac i spłukać ? czy potrzebna była piana ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Domel napisał:

i jak dziala ? Testowałeś sam produkt ? wystarczy spsikac, odczekac i spłukać ? czy potrzebna była piana ?

Ten produkt wyszedł @ADBL bardzo dobrze. Zmywam nim owady zarówno z motocykla jak i z samochodu bez problemu. Spryskać, zostawić na 30 sekund i właściwie 99% owadów nie ma. Nie zostawia zacieków absolutnie na niczym, reflektory, plastiki, plastikowa szybka w motocyklu, można śmiało lać z góry na dół. Dodatkowo jest całkiem wydajny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

No włąsnie kupiłem go dość dawno i jeszcze nie używałem, a szykuje mi sie trasa wkrótce, więc zwróciłem uwagę na post kolegi wyżej i przypomniał mi sie produkt ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel Ten produkt jest spoko pachnie całkiem fajnie. Ja używałem go wczoraj z rana na szybko na bez dotyku. Spryskałem  wjazd na stanowisko. W większośc usunął. Ale moje robole były usuwane na drugi dzień a nie od razu po trasie. Zrobiłem tak z uwagi na zrobienie 400 km bez przerwy. Zwyczajnie już chciałem zjechać do domu:). Zostały pojedyńcze grubszy które wystarczyło ruszyć rękawica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
34 minuty temu, jaroszy_ok napisał:

Czy te purchle na progu to to co myślę?

Tak. Ten próg był robiony 2 lata temu dokładnie i wychodzi zaś szydło z worka :D

12 minut temu, zdanek napisał:

@jaroszy_ok To uroki Focus'ów MK1 :D

zgadza się. Ale nawet nie tykam tego progu. Nie rusz g bo zacznie śmierdzieć :) Kilka bąbelków - przeżyje, no chyba że pęknie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.