Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie 3?


Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że lakier jest w fajnym stanie po ostatniej akcji z kolegą @ktm950, to nakładając nowy wosk ograniczyłem się do oczyszczenia lakieru i maszynowego nałożenia cleanera od Softa. Z ciekawości wymyłem go później IPĄ, żeby zobaczyć co Kiwami da od siebie i rzeczywiście, lakier dostał kopa ;) 

2yv2v5j.jpg

117v1oo.jpg

1zqy87r.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pamiętnika świeżego detailera cz. 2:

1 maja... Coś trzeba porobić, mooooże czyszczenie zakamarków? Zawiasy drzwi, zamki itp... No to do dzieła!

I tu pojawia się pytanie - "po co oni przepłacają za jakieś wymyślne pędzelki detailingowe, jak w kastoramie mają wszystko co potrzeba za grosze????"

Aha, po pierwszych drzwiach już znałem odpowiedź:

HcHdemFl.jpg

l7xjFWRl.jpg

 

Metalowa oprawa + nity pędzla z kastoramy suabo się dogadują z lakierem... Wniosek: robotę trzeba dokończyć i pędzel stuningować:

7cxgq73l.jpg

 

Dalej już poszło gładko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Speedo Faktycznie musisz być młodym detajlerem dorosły doświadczony detaljler tylko by spojrzał na pędzel z kałstoramy i przez glowę przeleciała by myśl że jak pokaże zdjęcie z mycia zakamarków na zaprzyjaźnionym bezdotyku wieczorową porą z wypakowanym całym arsenałem to może być mało komentarzy, nie zmieni tego nawet zdjęcie umytego auta na stacji benzynowej pod dystrybutorem :D

Ja natomiast wydrapałem szczoto druciano rury a późnej liznełem delikatnie cifem żeby się błyszczało, szkoda kasy na mothersy czy inne autosole skoro to samo można uzyskać środkami dostępnymi w gospodarstwie domowym.

 

5v0nuee.jpg

 

DqMDL1e.jpg

 

 

19bG5dT.jpg

 

z5BM3lY.jpg

 

BNw0bLP.jpg

 

dmZkfJL.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tomas22 napisał:

@menior poprawisz fotkę ? :)

Bardzo bym chcial ale pol godziny nerwow i poddaje sie :angry: klikajac na dodaj plik za kazdym razem daje jakis problem z przetwarzaniem a jak korzystam z hostingu to wychodzi to co bylo,to nie na moje nerwy :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotrek miło słyszeć, dziękuję :)

Wersja w zasadzie maksymalna - audio JBL było dostępne dopiero 2 miesiace po dacie produkcji ww egzemplarza. 

Auto bardzo przyjemne na codzień - już wolę te twarde plastiki niż stylistycznym beton a'la polo itp. 

W najbliższym czasie wpadną kolejne mody - m.in. SMEG+ z tunerem DAB, nowe oryginalne dywaniki tekstylne czy nowe listwy progowe. 

BTW, zerknij co jeden właściciel zrobił - wrzucił całe multimedia z C4 Picasso do 208mki, to jest to :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu wygospodarowałem troszkę czasu żeby ogarnąć 5008kę. Na zewnątrz był już dramat nasilający się z dnia na dzień.

Było standardowo, a może nie...

Jako pre-wash poszedł proszek na bezdotyku 😊 Następnie przejazd do teścia do roboty i już bardziej kulturalnie było:

Mycie:

- Prikbort 124;

- SG D-tox;

- GS Bumblebee;

- GS Gorilla do zakamarków;

Szyby i panorama:

- Tenzi Czysta szyba;

- ADBL SSW.

Lakier:

- DM SWM - uwielbiam ten QW 😁

Niestety zdjęć brak - czas, czas, czas... (Tylko dwie fotki poczyniłem nowości w arsenale).

Jutro plastyki zewnętrzne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj umyłem autka przed weekendem - równo tydzień od ostatniego mycia.
Na autka wpadła niebieska piana od SG plus wspomagacz - KC GS, wyszło dobrze, choć chyba dużo za mocne stężenie zrobiłem, bo po wciśnieciu spustu Axela bardzo mocno przytykało (dopiero po wymianie na inna końcówke zaczeła lecieć piana)
31939528_1662779030424505_4039505574696583168_n.jpg.a12995d4a08dfaac2e08d1ebcc9bc143.jpg

31945438_1662778753757866_4571318428266135552_n.jpg.01398ff450d058f3611c5886c0395e4c.jpg

Po pianie dwa wiadra z Dodo BTBM i suszenie Silkiem :) 
Autko wróciło do żywych (cały dach i maska zółte od pyłków) 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chochlik437 mi tez z pianownicy PA nie wychodzil kolor, a z recznej bez problemu. 

Wszystko przez to ze w PA masz powiedzmy 100ml piany i reszta woda, a dodatkowo rozcienczasz woda z myjki. Moze gdyby wlać z 200-300ml i duzo mniej mineralki to by wyszla niebieska piana? :oNie wiem nie próbowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.